Oyun Haberleri

Astarion, Baldur’s Gate 3’teki bir taştan kelimenin tam anlamıyla kan alabiliyor

Astarion, a silver-haired vampire from Baldur

Baldur’un Kapısı 3 bana küçük sürprizler yapmaya devam ediyor. 3. Perde’de kampınız için Son Günler Sirki’ndeki Boney ve Stoney’den bir heykel satın alabilirsiniz. Bunu yapmak size pahalıya mal olacak 5.000 altına mal olacak, ama bu yakışıklı kahramana ölümsüz bir saygı duruşunda bulunmak için ödenecek küçük bir bedel, değil mi?

Grubunuzun kendi vampir nesli olan Astarion da sizden veya düşmanlarınızdan beslenebilir. Bunu yapmak ona Mutluluk güçlendirmesi, saldırı atışlarına +1 bonus, yetenek kontrolleri ve kurtarma atışları kazandırır. Bunların hepsi bir anda alakalı hale gelecek.

Bu güçlendirmeyi elde etmek o kadar da zor olmasa da biraz sıkıntılıdır; ya karakterinizi bir meyve suyu kutusu gibi kullanmasına izin verirsiniz (“Kansız” zayıflatma etkisi sizi vurur) ya da onun birini kemirmesini sağlarsınız. onun ısırık saldırısı. Astarion’u yakın dövüş menzilinin dışında tutuyorsanız ikincisi akıllıca olmaz çünkü birini ısırmak için tehlikeye yaklaşması gerekiyor.

Eh, üçüncü bir seçeneğin olduğu ortaya çıktı. Heykeli Boney ve Stoney’den satın alırsanız Astarion onu karakterinizin boynunun vekili olarak kullanabilir. Bu keşif için Angry_Stranger of the Baldur’s Gate 3 alt dizinine teşekkür etmeliyim; yine de her ihtimale karşı kendi kaydımı yükleyip test ettim ve evet. Rahatsız edici bir şekilde Boney ve Stoney’nin heykelinde kan var.

Baldur's Gate 3'te bir şekilde kan bulunan bir heykelin ekran görüntüsü.

(İmaj kredisi: Larian Stüdyoları)

Bunun nedeni muhtemelen heykelin karakterinizin tam teşekküllü bir kopyası olması, tüm istatistiklerinde sadece 10 ve sadece 1 HP olması. Aynı zamanda sizin ekipmanınızı kopyalıyor gibi görünüyor; benimki şövalyemin sihirli kalkanını ve Katilin Sevgilisi yüzüğünü not etmişti. Yine de Kyuubi_McCloud kullanıcısının Angry_Stranger’ın başlığındaki yanıtı hoşuma gitti: “Kansız. Gerçekten mi?” başka bir oyuncunun cevabı: “Teknik olarak gerçek”.

Bu oldukça komik olsa da, powergaming perspektifinden bakıldığında bunun gerçekten 5.000 altın fiyatına değip değmeyeceği konusunda iki fikrim var. Bir eşya yuvasını bile işgal etmeden saldırılara, kontrollere ve kaydetmelere verilen +1 bonus çok güçlüdür. Grubunuzda Astarion varsa, onun Mutlu olmasını istersiniz ve heykel bunu elde etmenin zahmetsiz bir yoludur. Öte yandan: 5.000 altın. Bu, Baldur’s Gate 3’ün üçüncü perdesindeki herhangi bir sayıda güçlü sihirli eşyayı satın alabilir.

OKU  Overwatch 2 bilim adamı, sadece sizin değil, Cassidy'nin nihai berbat olduğunu doğruladı

Yine de, eğer heykel kampta ortalıkta dolaşıyorsa ve Astarion zaten sizin grubunuzdaysa, Larian onu düzeltene kadar onun bir taştan kan almasına izin verseniz iyi olur. İstenmediği sürece ve Stoney ile Boney, Astarion’un ebedi yemeği olsun diye aslında bazı zavallı otları kayaya hapsetmişler. Dişini kırmadığından emin ol.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.