Oyun Haberleri

Asus, ROG Ally’nin MicroSD kart okuyucusunun termal sorunlarla karşılaşabileceğini kabul ediyor

ROG Ally, MicroSD kartının çalışmasıyla ilgili termal sorunlar yaşayabilir. Asus yaptığı açıklamada, geçen ay piyasaya sürülen el cihazının, belirli koşullar altında cihazdaki MicroSD kart okuyucunun çalışmayı durdurabileceği anlamına gelen bir tasarım hatasına sahip olduğunu söyledi.

Bir Asus temsilcisi Republic of Gamers Discord’da (Tom’s Hardware aracılığıyla) “Dahili testlerden onay alındıktan sonra, belirli termal stres koşullarında SD kart okuyucu arızalanabilir” dedi.

Bir ROG Ally’niz yoksa veya olsa bile, bu MicroSD sorununun neyle ilgili olduğunu kaçırmış olabilirsiniz. Temel olarak, el bilgisayarının cihazın üst kısmındaki MicroSD yuvasına takılan bazı MicroSD kartları, bileşenlerinden yayılan ısı nedeniyle arızalanıyor. Sorun, MicroSD kartın cihaz tarafından takılamaması veya okunamaması olarak kendini gösterme eğilimindedir. Bazı kullanıcılar kartı bir PC’de kurtarabilirken, diğerleri sorun ortaya çıktığından beri kartlarının bozuk olduğunu bildirdi.

SD kartlar için özel bir başlığın bulunduğu ROG Ally Subreddit Discord’da bir kullanıcı olan Telios, sorun hakkında şunları söylüyor: “Benimkinin okuyucusuna hortum takıldığını söylemek yanlış olmaz.”

Başka bir kullanıcı olan BackwaterHero, kartlarını bir USB okuyucu ile tekrar çalışır duruma getirmeyi başardıklarını söylüyor: “USB aracılığıyla bir sd kart okuyucu kullanarak ally’de exfat olarak güncelleyin, biçimlendirin ve yeniden adlandırın. Her şey yeniden görünüyor ve çalışıyor. “

Reddit’teki birden çok kullanıcı, Windows Güvenlik ayarlarında Çekirdek Yalıtımı’nı açmanın aslında MicroSD kartlarının cihazda yeniden çalıştığını bildirdi; bu, Asus’un termal sorunları onaylamasına rağmen bir yazılım sorununa işaret ederdi. Burada iş başında olan ve sonuçta teşhis edilmesi/düzeltilmesi sinir bozucu derecede zor bir soruna yol açan sayısız güç olabilir.

Discord'da yapılan Asus ROG Ally yorumları

(İmaj kredisi: Asus)

Sorunun en net çözümü, dahili SSD’yi kullanmak veya dahili SSD’yi yükselterek elde taşınan cihazın depolama alanını tamamen MicroSD kart satın almak yerine genişletmektir. Yine de bu, zaten sorun yaşayanlar için bir çözüm değil.

OKU  Bu Halo 1 Mario Kart modu, etkileyici olduğu kadar gülünç

Asus, YouTuber CPPC TEK’in denediği bir şey olan “güvenilirliği artırmak” için fan eğrilerinde ince ayar yapan bir güncelleme şeklinde “sorunu hafifletecek” bir önlemin yolda olduğunu söylüyor. O zamandan beri MicroSD kartlarla ilgili herhangi bir sorun bildirmediler, ancak sorunun her cihazda olacağı garanti edilmiyor ve bu nedenle bunu bir düzeltmenin kesin kanıtı olarak görmek zor.

Elinizde buhar

Ekranda Elden Ring'den bir görüntünün yer aldığı Steam Deck

(İmaj kredisi: Gelecek, Yazılımdan)

Steam Deck incelemesi: Valve’ın el bilgisayarı hakkındaki kararımız.
Buhar Destesi için Aksesuarlar: Giyinmek
Steam Destesi kullanılabilirliği: Nasıl alınır.
Buhar Destesi pil ömrü: Yeni cihazın gerçek pil ömrü ne kadar?
Steam Deck – Öykünme rüya makinesi: En üst düzey emülatör olarak Valve’ın el tipi donanımını kullanma.

Sorunu çözmek işe yaramazsa, Asus’un gelecekteki modeller için tasarımı gözden geçirmesi gerekebilir. Bu arada Asus, MicroSD kartıyla ilgili sorun yaşayan herkese destek sunuyor.

Cihazın sahibi olmanız ve sorunla karşılaşmamış olmanız da mümkündür. Bugün bildiğimiz kadarıyla her ROG Ally’yi etkilemiyor ve her kullanıcı da MicroSD yuvasını kullanmayacak. Şu anda sorunsuz çalışıyorsanız veya yuvayı kullanmadıysanız, dahili 2230 SSD’yi tamamen daha büyük bir SSD ile değiştirmek istemiyorsanız, herhangi bir depolama yükseltme planını ertelemek en iyisi olacaktır. Yılın başlarında incelediğimiz bu Sabrent Rocket 2230 NVMe sürücüleri de dahil olmak üzere, Steam Deck ile uyumlu herhangi bir SSD’nin yapması gerekir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.