Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3 oyuncusu o kadar çok hareket biriktiriyor ki, karakterleri 10 saniyeden kısa sürede 250 metre yürüyebiliyor

Baldur's Gate 3 oyuncusu o kadar çok hareket biriktiriyor ki, karakterleri 10 saniyeden kısa sürede 250 metre yürüyebiliyor

Baldur’s Gate 3’te yeterli miktarda hareket güçlendirmesi biriktirdiğinizde bir dakikadan kısa sürede tüm bölgeyi geçebilirsiniz.

YouTube kullanıcısı Chris Reven, saatte yaklaşık 160 kilometre hızla seyahat edebilmek için mümkün olduğunca çok sayıda hareket hızı tutkunu birleştirerek dünyanın en hızlı keşişlerinden birini yarattı. Elbette gördüğümüz şey normal yürüyen bir karaktere benziyor ancak bunun nedeni, bunun Baldur’s Gate 3’ün sıra tabanlı modunda gerçekleşmesi ve her bir aksiyon turunun altı saniyelik gerçek zamanı temsil etmesidir.

Reven’in The Flash of The Forgotten Realms’ı nasıl yarattığı aşağıda açıklanmıştır. Yeni başlayanlar için Reven’in karakteri, beş ayak hareket bonusuyla birlikte gelen bir Orman Yarı Elf’tir. Onlar aynı zamanda bir Keşiş, yani zırh giymedikleri veya kalkan kullanmadıkları zamanlarda altıncı seviyede 15 feet daha hareket edebiliyorlar. Ve Mobil özelliği zirveye 10 fit daha ekliyor.

Crusher’s Ring ve Longstrider güçlendirmesi, dönüş başlangıcında toplam hareket mesafesini 80 feet’e çıkarır. İşte burası gülünç olmaya başlıyor. Bir turda ek güçlendirmeler kullanan Reven’s Monk, başladığından 11 kat daha hızlı ilerleyebilir. İşte her adım:

  • Gale onlara Haste uygular, bu onlara başka bir hareket kazandırır ve hızlarını 30 fit (110 fit) artırır
  • Rüzgarın Adımı: Dash, hareketlerini iki katına çıkarır (220 fit)
  • İki Dash daha hareketlerini iki katına çıkarır (440 feet)
  • Boots of Speed’deki Tıklama Topukları tüm bunları ikiye katlıyor (880 feet)

Nihayet saatte yaklaşık 100 mil hızla havalandıklarında lastiklerin tiz sesini duymayı bekliyordum. Eğer her şey gerçek zamanlı olsaydı, onların geçişini zar zor görürdünüz.

Bu kadar hızlı gitmenin pratik bir nedeni yok ama Baldur’s Gate 3’ü ne kadar ileri itebileceğinizi görmek eğlenceli bir deney. Reven, üzerinde momentum olan bir donanım olsa daha da hızlı olabileceğinden bahsetti ama çok tembel olduklarını söyledi. tüm bunları savaşta yapmak. Bu etkileyici bir başarı, ama şimdi oyundaki her şeyi geride bırakabilen, en gerçek hız koşusunu geçebilen neredeyse çıplak bir Keşiş olarak oyunda ne kadar ileri gidebileceğinizi merak etmeden duramıyorum.

OKU  Counter-Strike: Global Offensive espor ligi, rahatlığa karşı bir savaşta Crocs'u yasakladı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.