Oyun Haberleri

Fortnite 5 yıl önceki nostaljinin sırtından Twitch’in zirvesine fırlıyor

Fortnite 5 yıl önceki nostaljinin sırtından Twitch'in zirvesine fırlıyor

Fortnite dün yaklaşık 153.000 Twitch izleyicisiyle zirveye ulaşarak League of Legends ve Counter-Strike gibi diğer bazı kategorilerin oldukça altında kaldı. Sadece bir gün sonra Fortnite, Twitch’te 1 numaralı kategori oldu ve ben yazarken 490.000’den fazla kişi battle royale nişancı oyununu oynayan yayıncıları izliyor.

2017’de yayınlandıktan sonra Fortnite’ı yayınlamasıyla ünlenen Ninja, kesintisiz yayının ortasında makul bir şekerleme molası vermesine rağmen artık 24 saatten fazla bir süredir bunu yayınlıyor.

Eski Ninja/Fortnite haber eşleşmesinin geri dönüşü tesadüf değil: Ninja ve diğerlerini Fortnite’a geri getiren şey geçmişe, özellikle de beş yıl öncesine duyulan sevgidir. Zaman makinesi saçmalıkları sayesinde Fortnite’ın son sezonu, haritayı 2018’de piyasaya sürülen Fortnite Bölüm 1 Sezon 5’teki durumuna sıfırladı.

Şu anda Epic’in Sezon OG olarak adlandırdığı Fortnite destanının 4. Bölümündeyiz. Bu nostaljik sezon ilerledikçe harita ve donanım havuzu, Fortnite’ın geçmişinin anlık görüntüleri arasında geçiş yapacak. Şu anda oyuncular, All Terrain Karts ve Boogie Bomb gibi beşinci sezona ait tonozsuz öğelerle orijinal haritaya düşüyorlar. 9 Kasım’da oyun durumu Sezon 6’ya geçecek, ardından 16 Kasım’da Sezon 7 ve 8’in unsurları eklenecek ve 23 Kasım’da Sezon 9 ve X karışıma girecek. Ayrıntılar resmi bir blog yazısında belirtilmiştir.

Sadece beş yıl öncesinin nostaljisinin Fortnite’ın popülaritesinde yeniden canlanmaya neden olduğunu düşünmek biraz komik ama bunun mantıksız olduğunu düşünmüyorum. Fortnite’ın izleyici kitlesi daha genç oluyor ve beş yıl bir çocuk için sonsuzluk kadar uzun bir süre (ve çocuk olsun ya da olmasın pek çok insan, son beş yılın çok uzun hissettirdiğini söyleyebilir).

Görünüşe göre Fortnite son zamanlarda 2018 düzeyindeki dolarları getirmiyor. Epic, Eylül ayında 800’den fazla çalışanını işten çıkardı ve CEO Tim Sweeney bunu, Fortnite’ın ilk popülerliğinden oyuncu yapımı Fortnite içeriğinin “düşük marjlı işine” geçişe bağladı.

OKU  Wordle bugün ipucu ve cevap: #587, 27 Ocak'ı çözelim

Sweeney, “Bu geçişi işten çıkarmalar olmadan atlatabileceğimiz konusunda uzun zamandır iyimserdim, ancak geriye dönüp baktığımda bunun gerçekçi olmadığını görüyorum” dedi. (Kişisel olarak “pervasız” kelimesini “gerçekçi olmayan” yerine tercih ederim.)

Fortnite OG, normal bir Fortnite sezonundan daha küçüktür: Kasım ayının sonuna kadar sürecek, normal üç ay yerine yalnızca bir ay sürecek. Fortnite bilgisinin ne kadar karmaşık hale geldiği göz önüne alındığında – Optimus Prime önemli bir karakter mi? – Bundan sonra ne olacağına dair spekülasyon yapmaktan biraz korkuyorum ama tahminimce bu ay değişen günümüz Fortnite’ına geri döneceğiz. zaman çizelgesine karışmaktan.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.