Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3, seçimlerinize tepki verecek bir oyun içi gazeteye sahip olacak⁠ ama ofise girip basını da kontrol edebilirsiniz.

tiefling glowing red and yelling at camera

Larian’ın Baldur’s Gate 3’ün son “Panel From Hell” önizlemesinde, yaklaşan RPG için beni her zamankinden daha fazla heyecanlandıran pek çok şey vardı, ancak en üst sıra pekala komik gazetelere gidebilir: Baldur’s Gate 3’ün bir Verdiğiniz kararlara göre değişen oyun içi gazete “Baldur’s Mouth”.

Başka ne söyleyeceğimi bilmiyorum ama bu bir cehennem gibi rad fikir. Geliştirme çabası koymak için çok küçük, garip bir ayrıntı ama bence iyi bir video oyunu makalesi gerçekten kurgusal bir dünyayı temel alabilir. The Elder Scrolls 4: Oblivion⁠’dan “The Black Horse Courier” geniş sayfasını sevdim – belirli görevlerin tamamlanmasının ardından dünyada ortaya çıkacak özel sorunları vardı.

Deus Ex serisinde de benzer şekilde, siz oyunda ilerledikçe değişen gazeteler ve haber terminalleri vardı. Daha yakın zamanlarda, Tears of the Kingdom’s Lucky Clover Gazette görevi, bu fikrin çok eğlenceli bir dönüşüydü.

Baldur’s Gate 3, yine de tamamen daha ilgili bir şey vaat ediyor. Larian kreatif direktörü Swen Vincke, “Bu şehirde bir gazete sistemimiz var⁠ – eylemlerinize tepki verecek, yaptığınız şeyler hakkında konuşacak” dedi.

“Gazeteyle ilgili gerçekten sevdiğim şey, onu manipüle edebilmeniz. Temelde matbaaya girip hikayeleri değiş tokuş etmeye başlayabilirsiniz⁠.

“Bunu yaptığında büyük bir sürpriz olacak ve oyun buna tepki verecek. Gazetedeki haberler, şehir halkının senin hakkında ne düşüneceğini etkiliyor.”

The Black Horse Courier veya Deus Ex’in kağıtları, yan görevlerin tamamlanmasının veya ana hikaye ilerlemesinin düzgün bir yansımasını sağlarken, Baldur’s Mouth daha çok tam, oldukça reaktif bir sistem gibi görünüyor. Vincke’nin tarif ettiği bu görev kulağa hoş geliyor ve makalenin olasılığı yalnızca görevin tamamlanmasını değil, aynı zamanda sizin seçimler gerçekten dikkatimi çekti

OKU  Ubisoft'un açık dünya Star Wars oyunu, prosedürel olarak oluşturulmuş gezegenlere sahip olmayacak: Her oyun dünyası 'el işi'

(İmaj kredisi: Larian)

Fallout: New Vegas, Radio New Vegas ile bunu sınırlı bir dereceye kadar yapabilirdi: Özellikle bir kasabanın şerifini seçtiğiniz ve birlikte gittiğiniz kişinin, hikaye hakkındaki radyo raporuna düzgün bir şekilde kendi ses ısırıklarını ekleyeceği görevi hatırlıyorum. Steamworks ve Magick Obscura gazetelerinin kült klasiği Arcanum: sayısız görev sonucunu yansıtacak şekilde değişebilen eşit derecede derindi.

Tim Cain ve Leonard Boyarsky gibi eski Troika Games geliştiricileri, Arcanum sisteminden zaten zor olan bir geliştirmeye daha fazla meydan okuyan bir aşk emeği olarak bahsettiler, ancak umarım Larian üzerinde çalışmaya başladığında neyin içine girdiği konusunda daha fazla fikir sahibidir. Baldur’un Ağzı. Gazetenin şehirdeki itibarınızı nasıl etkilediğini ve iyi ya da kötü basına dayalı yeni görevler ya da fırsatlar bulup bulamayacağınızı özellikle merak ediyorum.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.