Sağlık

Anahtar CDC paneli, COVID-19 aşısının düzenli çocukluk aşılama programına dahil edilmesini önermektedir.

Anahtar CDC paneli, COVID-19 aşısının düzenli çocukluk aşılama programına dahil edilmesini önermektedir.

Pinterest’te paylaş
Getty Images aracılığıyla Michael Nagle/Xinhua
  • Bir danışma paneli, COVID-19 aşısını 6 aylık ve daha büyük çocuklar için rutin aşılar listesine eklemek için oybirliğiyle oy verdi.
  • CDC daha sonra panelin tavsiyesine uyup uymamaya karar verecektir.
  • Aşı takvimi, doktorların çocuklar ve yetişkinler için önemli aşıları ne zaman yapacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

20 Ekim’de, Aşı Uygulamaları Danışma Kurulu (ACIP), COVID-19 aşısının yetişkinler ve 6 aylık ve daha büyük çocuklar için rutin aşılar listesine eklenmesi için oybirliğiyle oy kullandı.

ACIP’e göre, “COVID-19 aşı politikasında herhangi bir değişiklik olmadığını ve bugünün eyleminin, şu anda lisanslı, onaylanmış ve rutin olarak önerilen tüm aşıları tek bir belgede birleştirerek sağlık hizmeti sağlayıcıları için klinik rehberliği kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu belirtmek önemlidir.” ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Danışma Komitesi, yaptığı açıklamada, ifade.

ACIP, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin (CDC) bir danışma komitesidir. ACIP’in tavsiyesine rağmen, CDC, COVID-19 aşısını ajansın önerilen aşılar listesine ekleyip eklememe konusunda karar verme yetkisine sahip.

ACIP kararı ne anlama geliyor?

CDC Danışma Komitesi programı, doktorların çocuklar ve yetişkinler için önemli aşıları ne zaman yapacaklarına karar vermelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

“CDC’nin COVID aşısını programlama kararı bir zorunluluk değil, yıllık aşılama için bir tavsiyedir” dedi Dr. Theodore Strange, New York’taki Northwell Health’in bir parçası olan Staten Island Üniversite Hastanesi Tıp Başkanı. açıkladı. “Eyalet, ilçe ve yerel düzeyde kontrol edilen okula giriş için hangi aşıların gerekli olduğunu etkilemez.”

Strange ayrıca bu aşı takviminin hem çocuklar hem de yetişkinler için en iyi korumayı sağlamak üzere tasarlandığını vurguladı.

“Aşılama programı, sağlayıcıların hangi aşıların ne zaman önerilmesi gerektiğini bilmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış ‘altın standarttır’ dedi.

OKU  Bilim adamları aşıların raf ömrünün nasıl uzatılacağını çözmüş olabilir

Sigorta şirketlerinin aşı masraflarını karşılamasını sağlar

Trump yönetimi tarafından ilan edilmesinden bu yana her 90 günde bir uzatılan ABD halk sağlığı acil durumu, 2023’te bir ara sona erebilir, bu da özel pazarın COVID aşılarının ve tedavilerinin dağıtımını devralabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, ACIP’in COVID-19 aşısının aşı takvimine dahil edilmesi önerisi, sigortasız kişilerin erişiminin devam etmesine yardımcı olabilir. Bu aşının aşı takvimine eklenmesiyle, çocukların aşıya ücretsiz olarak erişmeleri olasıdır. Çocuklar için aşı programı..

Devlet tarafından finanse edilen program, aşıları karşılayamayan veya sağlık sigortası olmayan ailelerin çocuklarına aşı sağlamaktadır.

New York, Queens’teki Long Island Yahudi Orman Tepeleri Acil Tıp Başkanı Christopher Calandrella, “Bu önemli bir adım” dedi. “Aşılama, virüsün neden olduğu ölümlerin ve hastaneye yatışların önlenmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.”

Eğitim çabalarını artırma ihtiyacı

Eski FDA yardımcı komiseri ve Kamu Yararına Tıp Merkezi başkanı Peter Pitts Healthline’a verdiği demeçte, “Bu çok sinsi bir virüs ve uyanık olmamız gerekiyor” dedi.

“Virüsten daha akıllı olmalıyız ve bu da düzenli olarak aşılanmamız gerektiği anlamına geliyor – stratejimizin temel taşı bu” diye ekledi.

Pitts, insanların mevcut “şimdi” varyantına karşı aşılanmamalarında bir sorun olduğuna ve bunun iyi bir şey olmadığına dikkat çekti.

Pandemi virüsüne karşı aşılanmanın önemi konusunda farkındalığın artırılması gerektiğini vurguladı.

Pitts, “CDC’nin bunu programa koymanın ötesine geçmesi gerektiğini düşünüyorum ve bunun neden sadece daha genç bir yaş grubu için değil, aynı zamanda herkes için yıllık olarak neden önemli olduğu konusunda eğitim çabalarını artırmaya başlamaları gerekiyor.” Dedi.

Birkaç Amerikalı COVID-19 güçlendirici çekimler alıyor

En son CDC verilerine göre, Amerikalıların yarısından azı ilk güçlendirici atışlarını aldı.

OKU  Ozempic aldım, sonra pankreatit oldum

Kaiser Aile Vakfı (KFF) tarafından yapılan bir anket, 6 ay ila 4 yaş arası çocukları olan ebeveynlerin sadece %19’unun çocuklarının COVID-19’a karşı aşılandığını söylediğini ortaya koydu.

Pitts, salgınla ilgili Beyaz Saray haberlerini suçluyor.

“Biliyorsunuz, Pazartesi günü cumhurbaşkanı pandeminin bittiğini söylüyor, ardından Salı günü bir COVID-19 acil durumuna izin veriyor – Beyaz Saray’dan tutarlı bir mesaj gelmiyor” dedi.

Pitts, insanların hiçbir şey yapmamaya karar vermelerine şaşırmadığını söyledi.

“Güçlü, tutarlı bir liderlik olmadan, insanlar varsayılan olarak ortak paydaya gidecektir – ki bu hiçbir şeydir” dedi.

nihai sonuç

CDC danışma paneli kısa süre önce COVID-19 aşısının 6 aylık ve daha büyük çocuklar için pediatrik aşı programına dahil edilmesini onayladı.

Uzmanlar, bunun Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herkes için aşının zorunlu olacağı anlamına gelmediğini, ancak insanların aşıyı sigortaları kapsamında almasını veya belirli programlar aracılığıyla ücretsiz olarak aşıya erişmesini kolaylaştıracağını söylüyor.

İlgili yazılar
Sağlık

Bilim adamları aşıların raf ömrünün nasıl uzatılacağını çözmüş olabilir

Sağlık

Çalışma, COVID-19 aşısının adet döneminizi daha kötü hale getirme olasılığının düşük olduğunu gösteriyor

Sağlık

Bu 10 eyalette yaşayan insanların 75 yaşından önce ölme olasılığı daha yüksek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir