Oyun Haberleri

Bu RTX 4080 oyun bilgisayarı fırsatı, AMD ve Nvidia’nın en yeni kitini daha ucuza sunuyor

ABS Stratos Yakut |  Ryzen 7 7700X |  Nvidia RTX 4080 |  36GB DDR5 RAM |  2TB PCIe SSD |  2.699,99$ (yeni sekmede açılır)

ABS Stratos Yakut | Ryzen 7 7700X | Nvidia RTX 4080 | 36GB DDR5 RAM | 2TB PCIe SSD | 2.699,99$ Newegg’de 2.599,99 ABD doları (100 ABD doları tasarruf edin) (yeni sekmede açılır)
Fiyat için burada oldukça muazzam bir özellik. Bu AMD CPU, yük altında 5.15 GHz’e ulaşabilir ve RTX 4080 ile eşleştirilir ve gerçek bir GeForce deneyimi yaşarsınız. Bu 750 W PSU ile hız aşırtma için fazla yer yoktur, ancak 2 TB NVMe depolama ve 32 GB DDR5 RAM, uzun bir süre yükseltme yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir.

Nvidia’nın 40 serisi grafik kartları, uygun fiyatlı önceden oluşturulmuş oyun bilgisayarları haline gelmeye başlıyor. Bununla, akıllıca tasarlanmış bu RTX 4080 oyun bilgisayarını 2.600 $ karşılığında alabileceğinizi kastediyorum. (yeni sekmede açılır)bu hala çok para, ancak piyasaya sürüldüğünde çok fazla gördüğümüz 3.000 $ + erken kuş makinelerinden çok daha az.

2023’te üst düzey bir bilgisayar büyük bir yatırımdır; en yüksek performansı istiyorsanız bunun bedelini ödemeye hazır olmalısınız. Şans eseri, önceden oluşturulmuş bir makine için genel toplamdan biraz nakit çekmenin bazı akıllı yolları var. olmadan performanstan ödün vermek. Newegg’deki bu ABS Stratos PC’nin sevdiğim yanı da bu, gereksiz yere aşırıya kaçmıyor.

Örneğin CPU’yu ele alalım. Bu makine, AMD’nin mükemmel Ryzen 7 7700X işlemcisi, sekiz çekirdekli/16 iş parçacıklı CPU ve gerçekten çok değerli bir eko modu ile birlikte gelir.

Ryzen 7 7700X incelememizin sözleriyle (yeni sekmede açılır)“… Ryzen 7 7700X tartışmasız en iyi oyun yongalarından biridir. Ryzen 9 7950X’e ayak uydurur ve oyun kare hızları söz konusu olduğunda eski Ryzen 9 5950X’ten çok daha iyi performans gösterir. Bu 5,55 GHz tek çekirdekli saat hız gerçekten orada işi yapıyor.”

OKU  Josh Sawyer: "Üzerinde çalıştığım en riskli oyunlar Pillars of Eternity 1 ve 2 idi"

Verimliliği de mükemmel ve bu ABS PC’nin 750 W güç kaynağı düşünüldüğünde bu iyi bir şey. Bu, bir RTX 4080’i çalıştırmak için minimum olarak gerekli olan şeydir ve muhtemelen, özellikle Intel’in 13th Gen.

Elbette bu makinede hala son derece üst düzey bir grafik kartınız var, Nvidia’nın RTX 4080’i (yeni sekmede açılır). Bu, performansı nedeniyle beğendiğimiz, ancak yüksek fiyat etiketi nedeniyle sevmediğimiz bir kart. Bununla birlikte, 4K ve 1440p oyunlar için harika bir seçimdir ve DLSS 3’ün Çerçeve Oluşturma özelliği, yaptığı işte akıllara durgunluk verecek kadar iyidir; bir oyunun işlenmiş karelerini alıp tamamen yapay zeka tarafından oluşturulan yenilerini ekler.

Bununla birlikte, yalnızca bir GPU veya CPU ile çok uzağa gidemezsiniz ve bu yapı, onu tamamlamak için çok miktarda RAM ve depolama alanı sağlar. Bu makineye yüklenmiş 2 TB NVMe depolama var ki bu, bu fiyata bir bilgisayardan gerçekten isteyeceğim bir şey ve 32 GB DDR5 de beklentilerimi karşılıyor. Bununla birlikte, 5.600 MHz’de en hızlı RAM değil.

MSI’da güvenilir bir üretici tarafından yapılmış olmasına rağmen, anakart da oldukça temel özelliklere geri döndü. G/Ç üzerinde, USB bağlantı noktası sayısı açısından oldukça orta seviyede olan sekiz adet USB bağlantı noktası vardır. Bunlardan yedisi Type-A, sadece bir tanesi Type-C olarak kaldı. Wi-Fi zaten yerleşiktir, bu nedenle fazladan bir eklenti kartı satın almanıza gerek yoktur.

Geçen ay bir RTX 4080 yapısı tespit ettim (yeni sekmede açılır) 2.500 dolardan daha ucuza gidiyor, ancak bu, burada bulunan Zen 4 numarası yerine son nesil AMD Ryzen 7 5800X ile oldu. Benim için aralarında pek bir şey yok; her ikisi de destekleyebileceğim ve müşterilerle iyi değerlendirebileceğim bir şey sunuyor.

OKU  OpenAI CEO'su Sam Altman kovuldu: Şirket 'artık liderliğe devam etme becerisine güvenmiyor'

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.