Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’teki gayretli tasarruf pislikleri GeForce Now’da kayıtlı oyunlarınızı silebilir

A partial list of a very long list of Baldur

GeForce Now hizmetindeki depolama sınırlamaları nedeniyle Nvidia, hizmetteki oyunculara Baldur’s Gate 3’te yaptıkları manuel kaydetme sayısını sınırlamalarını ve ayrıca oyunun ayarlarda izin verdiği otomatik kaydetme ve hızlı kaydetme sayısına sınırlamalar getirmesini önerir. Görünüşe göre, F5’i çok sık kırarsanız, kaydedilmiş veri kaybı riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

GeForce Now’da bir uyarı mesajı “Nvidia, bazı kullanıcıların depolama sınırları nedeniyle veri kaybı yaşayabileceğinin farkında. Sorunu çözmek için çalışıyoruz” diyor.

“Şimdilik, kullanıcılar kaydedilen oyun kaybını önlemek için manuel kaydetme sayısını sınırlamalıdır. Ayrıca oyun ayarlarından Otomatik ve Hızlı Kaydetme sayısını 10 ile sınırlandırabilirsiniz: Seçenekler -> Oynanış -> Kaydetme Seçeneği.”

Hala oynayabileceğiniz kayıtlı dosyalarınız var. Önemli anlarda küçük bir pislik kurtarmak için yeterli, eminim. Yine de, en çok aşık olduğunuz parti üyesini öldürmek veya sinirlendirmek gibi son derece düzenli hızlı kurtarmalarla meydana gelebilecek herhangi bir felaket olayını tersine çevirmek isteyen oyuncular için bir incelik değişikliği gerektirebilir.

Nvidia’dan burada kaç tasarruftan bahsettiğimize dair açıklama istedim: 20, 200, 2000?! Yaklaşık 100 kaydetme dosyasıyla gigabaytlarca depolama alanını silip süpürebilirsiniz. Steam’de kendi kayıt klasörlerimizi inceledik ve her bir kaydın ortalama olarak yaklaşık 19 MB yer kapladığını gördük. Harvey’imiz yaklaşık 83 kaydetme dosyasıyla oyunun üçüncü perdesine ulaştı ve 1.6GB’lık bir kaydetme klasörünü sallıyor.

Nvidia GeForce Now Baldur's Gate 3 uyarı mesajını kaydet

(İmaj kredisi: Nvidia)

Bir noktada, oyuncular GeForce Now sunucularında kendilerine tahsis edilen maksimum depolama miktarına ulaşıyor gibi görünüyor. Bunun ifşa etmeye hazır olduğu bir rakam olup olmadığını görmek için Nvidia ile görüştüm.

En Yüksek Depolama

Mavi arka planda SATA, NVMe M.2 ve PCIe SSD'ler

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyun için en iyi SSD: Günümüzün en hızlı depolaması.
En İyi NVMe SSD: Kompakt M.2 sürücüler.
En iyi harici sabit sürücüler: Daha azı için büyük kapasiteler.
En iyi harici SSD’ler: Eklenti depolama yükseltmeleri.

OKU  Double Fine, Psychonauts 2 İçin Yapım Belgeselini Yayınladı

GeForce Now tasarruf tutma politikası, Nvidia’nın Ultimate veya Priority üyelikleri için – temelde platformu kullanmak ve sıraları atlamak için para ödeyen herkes – için tasarrufları sunucularında “süresiz olarak” saklayacağını belirtir. Bu arada, ücretsiz kullanıcıların tasarrufları altı ay sonra silinir.

Nvidia, sorunu çözmek için çalıştığını söylüyor, ancak bir düzeltme için zaman çizelgesi yok. Bunun ne anlama gelebileceği açık değil. Steam’in bulut kaydetme sunucularına mı güveniyorsunuz? Belki. Oyunculara biraz daha fazla depolama alanı mı ayrıldı? Bulut hizmeti sağlayıcıları, sadece düşüncesiyle ürperirler. GeForce Now’ın geçen yıl itibariyle 20 milyon kullanıcısı var. Çok daha azı Baldur’s Gate 3 oynayacak olsa da, Steam’de en çok oynanan ilk 10 oyundan biri olmak için hızla yükselen mega bir lansman haftasının tadını çıkardı. Her kullanıcı için depolama alanında küçük bir değişiklik bile, bu tür bir ölçekte katlanarak daha büyük bir sorundur.

Şimdilik, en iyi seçeneğiniz, kaydedilen dosyaları makul bir miktarda tutmak veya aralarında geçiş yapmak gibi görünüyor – o zaman, bir ödül olarak, sadece biraz pislikten tasarruf edin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.