Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ü ilk haftasonunda sadece birkaç yüz kişi bitirdi

baldur

Çevremdeki Baldur’s Gate 3’ten geçen düzinelerce insandan çoğu hala 1. Perde’yi bitiriyor ya da 2. Perde’ye yeni başlıyor. 45 saat sonra 3. Perde’ye giriyorum ve hala çok şey varmış gibi geliyor oyun kaldı. Ancak bu içeriğin çoğu yan görevlerdir – ana görevin aslında oldukça basit olduğu kanıtlanmıştır, bu yüzden oyunu ilk haftasonunda yalnızca 368 kişinin bitirmeyi başarmasına şaşırdım.

Bu rakamlar, Baldur’s Gate 3’ün tam sürümünün ilk haftasıyla ilgili birkaç ilginç veri noktası paylaşan Larian’dan geliyor. Paladinler en popüler sınıftır (bunu asla tahmin edemezdim), birçok insan yanlışlıkla Gale ile müttefikleri öldürüyor ve tekrar ediyorum, sadece 368 insanlar ana görevi ilk dört gününde yendi. Bu oyunculardan birkaçı, oyunda yaklaşık bir hafta önce başlayan basın mensuplarını veya içerik oluşturucuları içerebilir, ancak Larian bu hesapları saymayabilir. BG3’ün şimdiye kadar ölçülü bir şekilde birkaç milyon kopya sattığını düşünürsek, bu sayının daha yüksek olmamasına şaşırdım.

Aynı zamanda, sayının daha düşük olmamasına da biraz şaşırdım – yüzlerce kişi yaptıysa ana göreve bağlı kalmak o kadar da zor olmamalı, ancak Baldur’s Gate 3’ün tarafının gücü hakkında konuşabilir. Oyuncuların ~%99’unun ağırdan aldığına dair hikayeler. Örneğin, sadece ne olduğunu görmek için daha fazla insanın Starfield’dan geçmesini beklerdim.

bg3 istatistikleri

(İmaj kredisi: Larian Stüdyoları)

Diğer favori fantezi RPG’m The Witcher 3 gibi, BG3’teki yan görevler ana hikaye kadar (daha iyi değilse de) iyidir. Grove görev dizisine ya da Moonrise Towers’ta yaşanan çılgın şeylere saygısızlık etmek istemem ama en güzel anılarımı tuhaflar için sıradan istekleri yerine getirerek oluşturuyorum. Beynimizin içinde yüzen iribaşların ciddiyetine rağmen, grubumdaki herkes rastgele vatandaşlara problemlerinde yardım etmeye, tuhaf cinayeti araştırmaya ve tüyler ürpertici karnavalları ziyaret etmeye fazlasıyla istekli görünüyor.

Bu 368 öncü için BG3’ün nasıl bir şey olduğunu merak ediyorum; oyun boyunca yavaş yavaş gelişen büyüleyici yardımcı görevlerden herhangi birini tamamladılar mı? Tüm arkadaşlarımın bulduğu ve benim bir şekilde kaçırdığım o ürkütücü suratlı tuhaf kitabı onlar mı buldular? Sanırım bu mümkün. 70 olası saatin tamamını (dört saat uyumaya izin vererek) oynayarak geçirdilerse, bu muhtemelen değerli bir oyunu bitirmek için yeterli bir zamandır, değil mi?

Olmazsa, sanırım ikinci oynamalar bunun için var. Bir sonraki karakterim için asla bulamadığım birkaç Perde 1 görevini zaten ayırdım ve büyük bir Perde 2 hatasını tekrarlamamayı gerçekten umuyorum. Bir dahaki sefere Warlock’u düşünüyorum. Ya da çok popüler olduklarına göre belki bir paladin?

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #683: 3 Mayıs Çarşamba

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.