Oyun Haberleri

Şehirler: Skylines 2, refah ofisleri ve hapishane işçiliği ile cehennem gibi gerçek oluyor

Şehirler: Skylines 2, refah ofisleri ve hapishane işçiliği ile cehennem gibi gerçek oluyor

Geçtiğimiz haftalarda Cities: Skylines 2’ye gelen bazı yeni özelliklere içeriden bir bakış attık. yol ve trafik araçlarıolarak değişir toplu taşıma, ve dahası. Bugün, Paradox Interactive şehir hizmetleri üzerindeki perdeyi kaldırdı ve bazı yeni özellikler etkileyici görünüyor. Bazıları da iç karartıcı derecede gerçek.

Önce iyi haber: yukarıdaki video ve eşlik eden devblog Büyüyen şehrinizin sunduğu hizmetler söz konusu olduğunda, orijinal Cities: Skylines üzerindeki iyileştirmeleri vurgulayın. Örneğin, nüfusunuz arttığında ek okullar ve hastaneler inşa etmek yerine, daha geniş bir etki alanı oluşturmak ve daha büyük bir nüfusa hitap etmek için bu binaları yükseltebileceksiniz. Bu, daha yüksek bir memnuniyet puanı elde etmek için çaresiz bir girişimle, bir grup yepyeni ilkokulu geniş bir mahalleye spam gönderen herkes için bir rahatlama.

Eski özelliklerdeki iyileştirmelere ek olarak, baz istasyonları ve sunucu gruplarını içeren telekomünikasyon hizmeti gibi tamamen yeni özellikler de videoda gösteriliyor. Bu çok mantıklı—çöp toplama ve elektrik şebekeleri gibi geleneksel hizmetlerin yanı sıra internet ve telefon hizmetleri de tüm modern şehirler için inanılmaz derecede önemlidir. Hem konutlar hem de işletmeler, kapsamlı ve iyi yönetilen bir telekom hizmetinden yararlanacak.

Ancak şehir inşa etmeye gelince, gerçekçiliğe ne kadar yaklaşırsanız, işler o kadar karanlık olabilir. Cities: Skylines 2’ye gelen sosyal yardım ofisini tanıtmadan önce, videonun neşeli dış sesi “Hayat yine de bazı insanlar için daha da kötüye gidebilir,” diyor. Ah, doğru. Tanrı’nın gözünden şehrim ne kadar güzel görünse de, muhtemelen tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi mücadele eden pek çok küçük vatandaş vardır.

Blog biraz daha fazla bilgi veriyor ve sistemin sesini biraz daha video oyunu gibi yapıyor. “Refah Dairesi, insanların şanslarını düşürmelerine yardımcı olur ve Mutlulukları yarının altındaysa, Refahlarını artırır” diyor.

Sanırım “şansları kötü”, birkaç kişiyi zengin tutmak için tasarlanmış bir sistem tarafından çiğnenip tükürülen ve nüfusun geri kalanının yiyecek ve kira gibi temel ihtiyaçları karşılamak için mücadele eden insanları tanımlamanın bir yolu. Geliştirici blogunda suç ve cezayla ilgili küçük bir ayrıntı daha da karanlık:

OKU  Sade God of War Ragnarok Detayı Kratos'un Ne Kadar Dikkatli Olduğunu Gösteriyor

Blogda, “Tutuklanan suçlular hapse atılıyor ve bazı suçlular hapis cezasına çarptırılıyor” yazıyor. “Bu mahkumlar daha sonra ya yerel bir Hapishaneye ya da yerel bir hapishane yoksa cezalarını çekmek için bir Dış Bağlantıya naklediliyor. Cezalarını çektikten sonra ceza statüleri sıfırlanıyor ve şehre dönüyorlar.”

Devam ediyor: “Cezaevleri, aynı zamanda, şehirdeki imalat şirketlerinin kullandığı kaynakları üreten üretim tesisleri olarak da işlev görüyor.”

Evet, bu da oldukça acımasız. olarak ACLU koyar, ABD’de hapsedilen işçiler “işverenlerinin tam kontrolü altında”, kiralandıkları kâr amacı güden endüstriler ve “emek sömürüsü ve suiistimaline karşı en asgari korumalardan bile yoksun bırakıldılar.” Neredeyse sıfır para alıyorlar ve bundan en çok kim yararlanıyor? Elbette o milyarder hergeleler!

Yani evet. Bazı oldukça ayıltıcı şeyler, ancak gerçekçi bir şehir kurucu tasarlamanın bedeli bu. Öte yandan, Cities: Skylines 2 size gerçeklikte gelişme şansı verecek. Belki o kadar iyi işleyen bir şehir tasarlayabilirsiniz ki, mahkûmları, meşru çalışanlarına sosyal yardım toplamak zorunda kalacakları kadar az ödeyen milyarderlere ucuz iş gücü vermeye zorlayan bir hapishane sistemine ihtiyaç duymazsınız. Sadece umut edebiliriz!

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.