Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ün ana anlatı tasarımcısı, birçok gizli sonuç hakkında ‘Yıllarca her taş çevrilmeyecek’ diyor

Baldur

Sırasında Baldur’un Kapısı 3 boyutu kayda değer derecede büyüktür; millerce kareyi kapsayan üç perdesi vardır; büyüklük tahtadaki parça sayısından daha fazlası gelir. Yakın zamanda bir araç, bu şeyin yaklaşık 1.800 karakter ve 110.000 satırdan fazla metin içerdiğini keşfetti.

Yani oyunun ana anlatı tasarımcısı Lawrence Schick, Inverse’e bir röportajda “her taşın yıllar boyunca çevrilmeyeceğini” söylediğinde ona inanıyorum. Bu, zaten oldukça yıldız bir gizli diyalog listemiz olmasına rağmen – internette ne zaman yeni bir şey ortaya çıksa, bunun olmaya devam etmesi beni şaşırtıyor.

“Oyunun büyük bir kısmı beklenmedik değişkenlerin bir birleşimi” – birbirine bağlı bir şeyler ağı – “. Sinerjiler, katmanlar ve etkileşimli tepkimelerle inşa edilme şekli nedeniyle biz de dahil olmak üzere insanların keşfedeceği şeyler var. .”

Larian’ın eşyaları bir araya getirmek için yeni yollar eklemeye devam etmesine yardımcı oluyor. Oyunun en son yaması, 3.000’den fazla yeni diyalog satırı içeren yeni bir sonsöz ekledi; tabii ki bu 3.589 satır uzunluğunda değil, bu sadece oyun boyunca özel bir son yaratabileceğiniz kaç yol olduğunun bir ölçüsü. Withers’ı o zavallı bedenini gölge diyarına gönderecek kadar kızdırmak da dahil.

Elbette mükemmel bir makine değil; oyunun çıkış sonrası döneminde, Rube Goldberg’in sohbeti herkesin (yani Gale’in) biraz fazla susadığı bir etki yarattı. Ayrıca Minthara’nın (şimdi iyi hizalanmış bir oyuna girebileceğiniz, wahey) yaklaşık 1.500 repliğini kaçırdığı zamanlar da vardı. Bir tamamlayıcının 1000’den fazla satırın eksik olabileceği ve yine de çoğunlukla iş Burada Schick’in amacını kanıtlıyormuş gibi hissediyorum. 200’de geri dönülemez şekilde bozulacağını düşünüyorsun.

Larian’ın makinesinin çalışıyor olması bir mucize. Elbette entropi bir şeydir. Baldur’s Gate 3’ün tüm sırlarını yağmaladığımız bir gün gelecek ama Schick’in de söylediği gibi: “Ortaya çıkan şeyler bizi hayrete düşürüyor.” Bence anlatının baş tasarımcısı -yani anlatıyı tasarlayan kişi- hala şaşırıyorsa, bir süre daha tetikte kalmamız gerekecek.

Baldur’s Gate 3 kılavuzu: İhtiyacın olan her şey
Baldur Kapısı 3 ipucu: Hazır ol
Baldur’s Gate 3 sınıfı: Hangisini seçmeli
Baldur’s Gate 3 çoklu sınıf yapıları: En havalı kombinasyonlar
Baldur’s Gate 3 romantizmi: Kimi takip etmeli
Baldur’s Gate 3 iş birliği: Çok oyunculu çalışma şekli

OKU  Baldur's Gate 3'ün karmik zar tartışmasının ortasında kaldıysanız, Larian bunu 'arkadaşça bir DM' gibi düşünmeniz gerektiğini söylüyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.