Oyun Haberleri

Sony’nin prototip arabası, büyük bir reklam trendinin başlangıcı olabilir

Sony'nin prototip arabası, büyük bir reklam trendinin başlangıcı olabilir

Sony, Honda ile bir ortak girişimde, 2026’da yollara çıkacak olan CES 2023’teki basın toplantısında bu prototip arabayı tanıttı. Afeela, Vision-S konsept otomobilinden bir yükseltme gibi görünen kandırılmış bir elektrikli araç. (yeni sekmede açılır) Sony birkaç yıl önce gösteriş yaptı.

Afeela, Sony ve Honda tarafından yapılan bir prototip arabadan bekleyeceğiniz her şeye sahiptir. Şık tasarım, bir sürü sensör ve güvenlik özelliği ve hatta hareket halindeyken film izlemek ve PlayStation 5 oyunları oynamak için ekranları olan büyük, gösterişli bir gösterge panosu.

Aracın dışında, farların arasında uzun yatay bir ekran olan ‘medya çubuğu’ bulunur. Sony Honda Mobility CEO’su Yashide Mizuno, medya çubuğunun amacının otomobilin “çeşitli türde bilgileri etrafındaki insanlara paylaşarak kendini ifade edebilmesi” olduğunu söylüyor. Bir dizüstü bilgisayardaki RGB, EV’nin pil seviyesi ve hatta hava durumu gibi özel renkleri gösterebilir.

Ancak sunumun 34:50’sine gelene kadar Mizuno, Sony Honda Mobility’nin “medya çubuğunun nasıl eğlenceli ve heyecan verici hareketlilik etkileşimleri yaratabileceği olasılığını” keşfetmek için ortaklarla birlikte çalıştığını söyledi. Ve neredeyse tam bu sırada, arabanın medya çubuğunda, tam arkasındaki büyük ekranda Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok filminin bir reklamı belirdi. Sanırım bunun nereye gittiğine dair bir fikrim var.

Anlıyorum, arabalar pahalı ve reklam satmak her zaman ekstra gelir elde etmenin bir yolu olmuştur. Halihazırda bir hedefli reklam yağmuruna tutulduğumuz bir dünyada, park etmiş her arabanın veya kırmızı ışıkta geçen araba kavramı, Last of Us TV şovunun veya Morbius’un Blu-ray remaster’ının reklamlarını patlatabilir biraz Orwellvari görünüyor .

İnsanlar park halindeyken arabalarında reklam yayınlanmasına izin verirse, araba satıcılarının daha ucuz kiralama teklif ettiği karanlık bir gelecek görüyorum. Demek istediğim, insanlar her zaman akış hizmetlerinin ve mobil oyunların reklamsız sürümleri için para ödüyorlar, yani reklamsız bir otomobil gerçekten söz konusu değil mi?

OKU  Ubisoft Montreal'i sahte bir rehine aramasıyla ezen Rainbow Six Siege dolandırıcısı üç yıl hapis cezası aldı

Sony Honda Mobility, Afeela için 2025’in başlarında ön sipariş verilmesini ve ilk otomobillerin 2026 İlkbaharında Kuzey Amerika’da teslim edilmesini bekliyor.

(yeni sekmede açılır)

Windows 11 incelemesi (yeni sekmede açılır): Yeni işletim sistemi hakkında ne düşünüyoruz?
Windows 11 nasıl kurulur (yeni sekmede açılır): Güvenli ve güvenli kurulum
Yükseltmeden önce bilmeniz gerekenler (yeni sekmede açılır): En son işletim sistemini indirmeden önce dikkat edilmesi gerekenler
Windows 11 TPM gereksinimleri (yeni sekmede açılır): Microsoft’un katı güvenlik politikası açıklandı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Solium Infernum, PC Gaming Show'a benzersiz bir Cehennem vizyonuyla geliyor: 'Kaos değil, bürokrasi yeri'

Oyun Haberleri

Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Oyun Haberleri

Crown Wars: The Black Prince, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan büyülü, taktiksel bir RPG'dir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir