Oyun Haberleri

Gigabyte’ın RTX 4090 Oyun Kutusu, ultrabook’unuzu tam bir oyun bilgisayarı canavarına dönüştürmek istiyor

Aorus RTX 4090 Gaming Box

Hayal gücünün ötesinde 3B hesaplama performansı. Bu hafta Computex’te duyurulan yeni Aorus RTX 4090 Oyun Kutusundan Gigabyte böyle diyor ve kime katılmıyoruz?

Burada gördüğünüz şey, 850 W PSU’lu ve gezegendeki en güçlü GPU olan Nvidia’nın RTX 4090’ına sahip, su soğutmalı bir Thunderbolt 3 kasası. oyun dizüstü bilgisayarı.

Aorus Waterforce hepsi bir arada soğutma sistemi, büyük bir bakır levhayı, 240 mm’lik bir alüminyum radyatörü ve iki adet 120 mm’lik fanı birleştirir. Gigabyte, su soğutmanın grafik kartının tüm önemli bileşenlerini kapsadığını söylüyor. Gigabyte, “Kararlı bir çalışma ve daha uzun ömür sağlamak için yalnızca GPU ile değil, aynı zamanda VRAM ve MOSFET ile de ilgileniyoruz” diyor.

İçindeki RTX 4090, Gigabyte’ın 2.520 MHz’de çalışan Waterforce modelidir. Kutunun arkasında en az üç DisplayPort 1.4 soketi, bir HDMI 2.1 konektörü, ethernet, Thunderbolt 3 ve bir çift USB-A bağlantı noktası bulunur. Ön tarafta ek bir USB Type-C yuvası var.

Bu arada, Thunderbolt 3 arabirimi ayrıca bir dizüstü bilgisayara tek kablo bağlantısı sağlayan 100 W güç sağlar. Normalde, 100W bir oyun dizüstü bilgisayarı için yeterli olmaz. Bununla birlikte, güç profilinin GPU kısmının harici kutuya boşaltıldığı göz önüne alındığında, özellikle ince ve hafif ultrabook tarzı bir dizüstü bilgisayar için 100 W işi pekala yapabilir.

Kutunun kendisi 302 mm x 189 mm x 172 mm boyutlarındadır ve tüm kutu, diğer özelliklerin yanı sıra saat hızı, voltaj ve fan hızları gibi çeşitli parametrelere erişim sağlayan Gigabyte’ın Kontrol Merkezi yazılımıyla uyumludur.

Dahili olarak, GPU’yu 850 W’a kadar besleyen dört adet 8 pimli PCIe güç konektörü vardır. GPU yükseltmelerinin desteklenip desteklenmediği net değil, ancak su soğutma yönü ve özel soğutma blokları ve plakalarına duyulan ihtiyaç, bu konudaki seçeneklerinizi kesinlikle sınırlayacaktır.

OKU  Take-Two'nun patronu Grand Theft Auto oyunlarının çok para kazandırdığını, GTA filmi yapmanın zahmete bile değmediğini söylüyor

Fiyatlandırmaya gelince, Gigabyte herhangi bir rakam açıklamadı. Ama kesinlikle, kesinlikle ucuz olmayacak. Sormanız gerekiyorsa, muhtemelen karşılayamazsınız.

resim


En iyi oyun monitörü: Piksel açısından mükemmel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör: Hızlı çığlık
Oyun için en iyi 4K monitör: Yalnızca yüksek çözünürlüklü
Oyun için en iyi 4K TV: Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.