Oyun Haberleri

Baldur’s Gate 3’ün son yaması önceden çıplak olan bir kediyi sessizce giydirdi ve bazı oyuncular küçük çıplak adamlarını geri istiyor

Dough Spectrum 4K

Baldur’s Gate 3’ün son yama notlarında “Daha önce Çelikpençe’ye benzeyen Majestelerinin görselleri güncellendi. Majestelerinin görünümü artık ismine ve boyuna yakışıyor” yazıyor. Ama öyle mi? İmparatorun bir zamanlar hiç kıyafeti yoktu ama şimdi Baldur’s Gate 3’te yaşayan bir kedi olan Majesteleri, sevdiğimiz pürüzsüz Sphynx yerine kabarık uzun tüylü bir yapıya sahip ve pek çok hayran bundan memnun değil.

Majesteleri, Baldur’s Gate 3’teki küçük bir NPC ünlüsüdür. Onunla normal bir şekilde konuşursanız, o sadece size tıslayan sıradan bir kedidir. Ancak Hayvanlarla Konuşma büyüsünü uyguladığınızda, kendisinin yüksek bir görüşe sahip züppe bir züppe olduğu ve Perde 2’deki Son Işık Hanı’ndaki herkesi hayatta tutan Selune’un din adamı Isobel’in düşük bir görüşe sahip olduğu ortaya çıkar (ona bir kase sözü verdi) süt vardı ve teslim edilmedi).

Gölge-Lanetli Topraklar’ın sakinleri hakkında ateşli dedikodular yapacak ve eğer Asil kökenliyseniz, onun saygısını kazanmak için parlak bir İlham noktası bile atacaktır. Karakteri ve çarpıcı ilk izlenimi açısından hayati öneme sahip olan Majesteleri çırılçıplak bir adamdı, özellikle tüysüz bir Sphynx kedisiydi ve ben bu türün onun otoriter doğasına uygun olduğunu buldum.

Majesteleri gri ve beyaz uzun saçlı, hala sevimli, elbette ama bu paltoyu bir gecede çıkardığına inanmam mı gerekiyor? Bir şeyler kaybettiğimizi hissediyorum, ancak Larian’ın kendisini 2. Perde kedisi Steelclaw’dan (başka bir Sphynx) ayırmaya çalışmasının mantığını anlıyorum. Baldur’s Gate’e ulaşana ve birkaç kediyle daha tanışana kadar, Larian’ın tüm oyun boyunca kullandığı tek kedi modeline sahip olduğunu düşündüm.

Hayranların tepkisi pek olumlu olmadı; çıplak lordlarını geri istiyorlar. Baldur’s Gate 3 alt dizisinde Zazulio’nun yüksek trafikli gönderisi, Majestelerinin yeni hirsutizmi için bir açıklama talep ediyor ve yorumlar da benzer şekilde tasvip etmiyor. TikTok’ta minkda ve Supremestabigail’den binlerce beğeni alan videolar, bu değişikliğe yönelik öfkeyi dile getirdi.

LARIAN! Neden Majesteleri artık bir Sfenks değil? Açıklamak! r/BaldursGate3’ten

2023 Tumblr’daki bekleyişler bile #BaldursSphynxGate üzerinde baskı yaratıyor ve ladyshinga hesabı bol miktarda… beğeni alıyor? Yeniden blog mu? Yeni Majestelerini azarlayan bir gönderi için Tumblr’da ne yaparlarsa yapsınlar. “Onu zayıflattın. Onu zayıflattın. Bu bir günah Larian. Oğluma ne yaptın?”

OKU  Özel: 2019'un en hasta langırt oyunu bir devam oyunu alıyor

Baldur’s Gate 3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana Larian’ın inanılmaz güncelleme hızı göz önüne alındığında, bunun gibi bir gözetimin olmaması oldukça anlaşılır bir durum. Umarım bu, Larian Karargahındaki “çıplak” düğmeyi tekrar “açık” konuma getirmek kadar basit bir çözümdür, ancak Çıplak Adamlar Diyarı’nda olası bir zincirleme etki konusunda endişeleniyorum. Her şey başarısız olursa, kesinlikle bir modcu devreye girecek ve bunu düzeltecektir⁠; sonuçta bu adamlar çıplaklık modları yapmayı seviyorlar.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.