Oyun Haberleri

Bu Aralık ayında Dyson Sphere Programı mücadeleye girdiğinde yıldızlararası fabrikanızı savunun

Bu Aralık ayında Dyson Sphere Programı mücadeleye girdiğinde yıldızlararası fabrikanızı savunun

Gamera Games’ten bu hafta Tokyo Game Show’dan yeni bir fragman çıktı; Youthcat Studio’nun yıldızlararası fabrika inşaatındaki dövüş oynanışına yeni bir bakış sergiliyor ve bir çıkış tarihi veriyor: Aralık 2023, Rise of the Dark Fog güncellemesinin yayınlanacağı tarih olacak. Dyson Sphere Programının tüm sahipleri için ücretsizdir. Ayrıca yayınlanan ikinci ve daha uzun bir fragman, fabrikasını saldırılara karşı koruyan Icarus robotunun oynanış görüntülerini daha derinlemesine ele alıyor.

Fragmanda farklı türdeki taretler, yeni dünyalara genişleme, gezegensel savunma kalkanları, Dark Fog’un tuttuğu dünyalara saldırma, Dark Fog uzay istasyonları, drone aracılığıyla otomatik yeniden inşa etme ve daha fazlası gibi özellikler gösteriliyor.

Çeşitli düşmanlar da ortaya çıktı. Dark Fog, hem gezegen yüzeylerine, görünüşe göre yenmek için farklı stratejiler gerektiren çeşitli hava yoluyla taşınan türlerde, kaynaşan birimler yerleştirecek, hem de fabrikalarınızı yörüngeden lazerlerle bombalamak için uzay kovanlarından gemi filoları fırlatacak. Bunlara karşı savunma yapmak, tüm dünyaları kaplayana kadar inşa edilebilecek ve genişletilebilecek gezegensel savunma kalkanlarını gerektirecektir.

Başlangıçta yaratmama izin verdiği genişleyen lojistik bağlantısı nedeniyle çoğunlukla keyif aldığım bir oyun olan Dyson Sphere Programına gerçek zamanlı bir strateji öğesi ekleme konusunda başlangıçta şüpheci olan biri olarak bu aslında biraz heyecan verici. Otomatik yeniden oluşturma, keyif almak için ihtiyaç duyacağım şeyler listemde oldukça üst sıralarda yer alıyor.

“Savunma başarısız olsa ve birden fazla üretim hattı yok edilse bile, inşa etmek için çok zaman harcadıkları tesisleri kaybetme konusunda paniğe kapılmanıza gerek yok. “Otomatik Yeniden İnşa” teknolojisini kolayca yükseltebilirler. Yeterli öğelere sahip olmaları koşuluyla, Youthcat Studio, güncellemesinde “drone’lar, yıkılan binaları otomatik olarak yeniden inşa edecek ve yeniden inşa sonrasında yavaş yavaş normal çalışma koşullarına dönecekler” diyor.

Çatışmaya daha derinlemesine bakmak için, sindirilmesi zor olabilecek bazı gerçekten sevimsiz anlatım diyaloglarına sahip olan ancak Gauss, Implosion ve Lazer savunma taretleri gibi belirli sistemleri çalışırken gösteren daha uzun oynanış videosuna göz atabilirsiniz.

OKU  Resident Evil 4 Demo Modu Daha Fazla Keşfe İzin Veriyor

Bu aynı zamanda, özellikle güçlü düşman dalgalarını savuşturmak için savunma kulelerinizin gücünü hızlandıran etkinleştirilmiş bir güçlendirme olan “süpernova” modunu da gösteriyor. Geliştiriciler bunu “büyük ölçekli bir havai fişek gösterisi” olarak tanımlıyor.

Dyson Sphere Programının Rise of the Dark Fog güncellemesinin Steam’deki duyurusunu her iki fragmanı izleyebilir ve okuyabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.