Oyun Haberleri

Görev Yöneticisi’nin en kullanışlı işlevi yakında bir sağ tıklama uzağınızda olabilir

Windows 11 End task

Sevin, Windows 11 kullanıcıları, yakında “sağ tıklama” içerik menüsüne ek olarak doğrudan görev çubuğundan, uygulamalar, oyunlar ve diğer yazılımlar dahil olmak üzere görevleri sonlandırabileceksiniz. (yeni sekmede açılır).

Şu anda, bir görevi bu şekilde bitirmeye zorlamak için Görev Yöneticisi’ni çalıştırmanız, ilgili görevi bulmanız, seçmeniz ve bitirmeniz gerekiyor. Daha uzun soluklu olmasının yanı sıra, doğru görevi belirleme sorununu da beraberinde getirir.

Kulağa basit geliyor ve genellikle öyle. Ancak, görevler kesinlikle her zaman açık bir şekilde adlandırılmaz. Aynı şekilde, uzun bir listede görünebilirler ve bu da yanlış yazılımı öldürme olasılığını artırır.

O halde, uygulamaları ve yazılımları doğrudan Görev Çubuğundan kafasına indirebilmek çok daha kolay ve daha güvenilir.

Her neyse, herhangi bir uygulama için sağ tıklama bağlam menüsündeki yeni “Görevi bitir” girişi, Windows Insider kullanıcısı tarafından tanımlandığı şekliyle Windows Insider geliştirici kanalından edinilebilen Windows 11 yapı 25300’de gizli bir özellik olarak göründü. FantomOkyanus3 (yeni sekmede açılır).

Bildirildiğine göre, özellik varsayılan olarak görünmüyor, ancak Windows meraklısı Albacore tarafından geliştirilen ViVe aracı kullanılarak ve şu komutu çalıştırarak etkinleştirilmesi gerekiyor: “vivetool /enable /id:42592269”.

Bu özelliğin kesinlikle Windows 11’in gelecekteki tam genel sürümü için çivilenmiş olup olmadığı açık değil. Ama değilse, kesinlikle olması gerekir.

(yeni sekmede açılır)


Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’den en iyi yongalar
En iyi oyun anakartı: Doğru tahtalar
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor Oyun için en iyi SSD: Önce oyuna girin


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Yeni Baldur's Gate 3 modu, oyunu muhtemelen gözden kaçırdığınız orijinal karakter sesleriyle dolduruyor