Oyun Haberleri

Half-Life 2 Modu, Onu Resident Evil Tarzı Bir Korku Oyununa Dönüştürüyor

Screenshot from Lost and Damned mod for Half-Life 2

Yeni bir fragman, Valve’ın birinci şahıs klasiği için etkileyici bir toplam dönüşümü gösteriyor Yarı Ömür 2 bu, beğenilen atıcıyı bir Resident EvilEnvanter yönetimi ve statik kameralarla tamamlanan stilde hayatta kalma korku oyunu. Valve’ın beğeni toplayan oyunu, yıllar içinde mod yapımcıları arasında popüler bir isim olduğunu kanıtladı ve son zamanlarda bir içerik oluşturucu bile dönen bir mod tasarladı. Yarı Ömür 2 içine Kıyamet 2016 tarzı nişancı.


İlk olarak 2004 yılında PC için piyasaya sürülen, Yarı Ömür 2 Valve’ın çığır açan 1998 nişancı oyununun uzun zamandır beklenen devamıydı. Yarı ömür. Orijinal başlıktan çok daha büyük seviyelere izin veren ve o sırada oyunlarda bulunan en gerçekçi yüz animasyonlarından bazılarını içeren Valve’ın güçlü yeni Source motoru kullanılarak oluşturuldu, Yarı Ömür 2 oyuncular ve eleştirmenler arasında bir hit oldu ve Valve’ın yeni gelişen çevrimiçi vitrini Steam’in bugün olduğu ezici güç haline gelmesine yardımcı oldu. Oyunu, hikayesini devam ettiren iki epizodik devam oyunu izledi. Yarı Ömür 2planlı Half-Life 2: Bölüm 3 geliştirmeden çıkamamak ve oyuncuları hikayede bir çözümsüz bırakmak.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Silah Uzmanı Half-Life’daki Silahları Gerçek Ateşli Silahlarla Karşılaştırıyor

City 17 ve kahramanı Gordon Freeman’ın distopik tuzaklarından vazgeçerek, ilgi çekici yeni bir mod. Yarı Ömür 2 atıcıyı 90’lar tarzı bir hayatta kalma korku oyununa dönüştürür. Başlıklı toplam dönüşüm modunun çıkış fragmanı Kayıp ve Lanetli, klasik hayatta kalma korku oyunlarının hayranlarına anında aşina olacak çok sayıda oynanış özelliğini gösterir. Oyuncuları çevreyi üçüncü şahıs bakış açısıyla keşfetmeye zorlayan statik kameralardan, ilk başta evlerindeymiş gibi görünecek bir envanter yönetimi ekranına Resident Evil Oyunun yaratıcısı SellFace’in etkileyici modu, erken hayatta kalma korku oyunlarının tüm süslemelerini yeniden yaratıyor gibi görünüyor. Modu ModDB’de görmek için buraya tıklayın.

OKU  Sims'in rakibi Life By You, oynanışı geliştirmek ve karakter yüzlerine 'daha fazla hayat katmak' için Haziran ayına ertelendi

Beş ay boyunca geliştirilen, Kayıp ve Lanetli artık ModDB’den ücretsiz olarak indirilebilir. Valve’ın bu günlerde nadiren oyun çıkardığı düşünülürse, bu benzersiz mod, oyunculara kendi kopyalarını yeniden kurmaları için iyi bir neden verebilir. Yarı Ömür 2. SellFace, Kaynak motorunu vermek için kullanan tek mod oluşturucu değil Yarı Ömür 2 yine de kesinlikle daha korku temalı bir yüz germe. Başka bir yetenekli modcu, öğrendikten sonra hayal kırıklığına uğradı. Yarı ömür gün ışığını hiç görmemiş korku yan ürünü, yakın zamanda bir Yarı Ömür 2 Arkane Studios’un iptal edilen Ravenholm oyununa dayanan mod.

Teorik fizikçiden aksiyon kahramanına dönüşen Gordan Freeman’ın hayranları, sessiz kahramanın hikayesinin umdukları sonuca ulaştığını asla göremese de, en azından yetenekli oyuncular hala yeni bir hayat solumanın yeni yollarını buluyor. Yarı Ömür 2 başlık için benzersiz modlar oluşturarak. Ve oyuncular bu modda serinin gözlüklü kahramanının yerine geçemeyecek olsalar bile, en azından kafa kafaya levye ile vurmanın katarsisini yaşayacaklar.

Yarı Ömür 2 2004 yılında piyasaya sürüldü ve PC, Mac OS X, Linux, PS3, Xbox ve Xbox 360’ta mevcut.

DAHA: PS VR2’deki Resident Evil Village, SteamVR’ın Half-Life’ına En Yakın Şey

OKU  Overwatch 2 Rekabetçi UI Mock-Up'ı Kayıpların Görüntülendiğini Düşünüyor

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.