Oyun Haberleri

Battlefield 2042, 2 yıllık güncellemeler ve büyük indirim sayesinde nihayet biraz eğleniyor

Image for Battlefield 2042 is finally having a little moment thanks to 2 years of updates and a big discount

Battlefield 2042 birkaç yıl önce piyasaya çıktığında bazı sorunlar yaşadı ama o zaman eğlenceli bir oyun olduğunu söylemiştim, şimdi de tekrar söylüyorum: Eğlenceli! Son zamanlarda bunu düşünürken kendimi biraz daha az yalnız hissediyorum, çünkü şu anda Steam’in günlük oyunculara göre en iyi oyunlar listesinde 13. sırada yer alıyor ve bu listeye tabii ki konsol veya diğer PC mağazalarında sahip olan oyuncular dahil değil.

Bir zamanlar kibar ve kaba terimlerle tam bir felaket olarak adlandırılan bir oyun için oldukça iyi.

BF2042’nin ücretsiz bir hafta sonu geçirmesine yardımcı oldu, ancak bu ücretsiz hafta sonu sona erdi ve günlük zirvesi hala 90.000 ila 100.000’e ulaşıyor; bu, oyunun lansmanından bu yana gördüğü en yüksek Steam sayıları. Buradaki en büyük etken, şu anda 10 dolarlık indirimli fiyatıdır, ancak nedenleri ne olursa olsun, bu, DICE’ın en yeni büyük ölçekli çok oyunculu nişancı oyunu için 2021’den bu yana gördüğüm en büyük coşku (bundan nefret etme coşkusunu katmıyorsam).

Pek çok kişinin yeni en kötü Battlefield olarak düşündüğü oyunun iki yıl önce piyasaya sürülen oyun olduğu hâlâ biliniyor, ancak özellikleri ve serideki ilkler daha geleneksel şekillere dönüştürüldü. Çıkış sırasında haritaları karakterize eden büyük boş alanlara daha fazla kapak eklendi, sınıf ayrımları eklendi (ancak yeni karakter yeteneklerini kaybetmeden) ve şu anda mevcut olan oynatma listeleri 128 oyunculu maçlar yerine yalnızca 64 oyunculu maçları içeriyor bir zamanlar Battlefield 2042’nin özellik listesinin başında yer alan maçlar.

“Temel geri bildirim” değişikliklerinin tamamı ayrıntılı bir şekilde belgelendi ve aynı zamanda birçok sezon boyunca yeni haritalar, silahlar ve araçlar elde edildi.

128 oyunculu oyunlara gelince, bunların gelecekteki bir Conquest çalma listesine geri döneceklerinden eminim ve Portal modunda 128 oyunculu özel sunucular var, ancak “64 oyuncu daha iyi” lobisinin görünmesi beni biraz hayal kırıklığına uğrattı kazanmış olmak. 128 oyuncuyla, haritanın bir köşesinde sunucudaki diğer herkesin arka planda olduğu bir Conquest maçının tamamını savaşarak geçirebilirsiniz, bu da bana PlanetSide 2’ye geri dönüşler yaşattı; çok daha büyük bir savaşın küçük bir parçası olduğum hissini sevdim . Artan ölçek aynı zamanda Battlefield 2042’yi Battlefield 1’den ayırmaya da yardımcı oldu ve bu da onu haklı çıkarmaya yardımcı oluyor çünkü BF1 bazı açılardan daha iyi. (Öncelikle atları var.)

OKU  Bugünün Wordle ipucu ve cevabı #817: 14 Eylül Perşembe

Her ne kadar Battlefield 2042 piyasaya sürüldüğünde sorunların abartıldığını düşünsem de, herhangi bir sorunlu, bölücü 60 $’lık çok oyunculu nişancı oyununu atladığı için kesinlikle kimseyi suçlayamam. Ve bu hafta biraz Modern Warfare 2 oynadıktan sonra tekrar ziyaret ettiğimde, BF2042’nin atış ve silah özelleştirme meta oyununun şu anda Call of Duty’ninki kadar eğlenceli olmadığının fazlasıyla bilincindeyim.

Ancak Modern Warfare 2, bir gökdelenin çatısından birini vurmanıza, bir saldırı helikopterinden kaçmak için o gökdelenden atlamanıza, sırtınızdaki her zaman hazır paraşütün büyüsünü açmanıza ve ardından sonbaharın ortasında bir başkasını vurmanıza izin vermiyor. “Yalnızca Battlefield’da” nadir görülen bir video oyunu pazarlama sloganıdır ve bunu hak etmem veya dalga geçmem gerektiğini düşünmüyorum – bu doğru. (Eğer bunu beyninizden sildiyseniz, MW2’nin saçma sloganı “en büyük silah takımdır.” olacaktır.)

SSD’nizde aptalca, büyük ölçekli bir tetikçi için yeriniz varsa, 10 dolara daha kötüsünü yapabilirsiniz. Pasifik saatiyle sabah saatlerinde zirveye çıkan bu oyuncu sayılarının yükselişine bakıldığında, yeni oyuncuların çoğunun Avrupa ve Asya’da olduğu görülüyor (yeni Steam incelemelerinin önemli bir kısmı da Çince), ancak teşekkürler çapraz oyun Ne zaman arasam 64 oyunculu oyunların tamamını bulmakta herhangi bir sorun yaşamadım.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.