Oyun Haberleri

GOG’un bir sonraki ücretsiz Sonbahar İndirimi oyunu, eğer ilgileniyorsanız bir iblisle, bir zombiyle veya bir kurbağayla evlenmenize izin verecek

GOG'un bir sonraki ücretsiz Sonbahar İndirimi oyunu, eğer ilgileniyorsanız bir iblisle, bir zombiyle veya bir kurbağayla evlenmenize izin verecek

GOG’un 2023 Sonbahar İndirimi devam ederken, hediye blokunda başka bir oyun daha ortaya çıktı. Bu sefer karşınızda “korkusuz şövalyelerin, kötü büyücülerin, bilge kralların ve güzel prenseslerin fantastik dünyasında” geçen fantastik bir RPG-taktik oyunu olan King’s Bounty: The Legend var. Ve ayrıca kurbağalar.

King’s Bounty: The Legend, GOG’un uzmanlaştığı türden bir şey. Eski (ilk olarak 2008’de çıktı), belirsiz (Rus stüdyosu Katauri Interactive tarafından geliştirildi ve kayıtlara göre hala piyasada), bir diziye dayanıyor. oldukça eski (orijinal King’s Bounty, 1990’da büyük New World Computing tarafından yayımlandı), ara sıra tuhaf (daha sonra buna değineceğiz) ve her şeyden önce oldukça iyi: GOG’da 4,4/5 genel puanı var ve PC Gamer UK dergisinin 195. sayısında yayınlanan %88’lik incelemeyi içeren Metacritic’te %79’luk toplam puan.

Bahsettiğim “tuhaf” kısım, birkaç yıl önce, oyunun büyülü bir fantezi ortamında evliliğin daha geniş etkilerine olan bağlılığını takdir eden Avustralyalı editör Jody Macgregor tarafından özetlenmişti. Oyuncular bir elf ya da bir cüceyle evlenmeyi tercih edebilirler (tipik bir fantazi örneği) ya da bunun yerine bir iblisle, bir korsanla, bir zombiyle, hatta bir kurbağayla evlilik yaparak daha egzotik bölgelere girmeyi tercih edebilirler. Çılgın bir kont ve konuşan amfibilerden oluşan bir topluluğun dahil olduğu tuhaf bir arayış, Jody’nin ideal hayat arkadaşı olduğuna karar verdiği kişidir.

“Sonunda çocuklarımıza ‘kurbağa yavruları’ diyen şekil değiştiren bir kurbağayla evlendim” diye yazdı. “İnternet bana iblisle evlenmem gerektiğini söylüyor çünkü o tek silah yerine iki silah taşıyabiliyor. İnternetin kendi öncelikleri var.”

(Resim kredisi: Katauri Interactive)

Gerçekten de öyle ve bu önceliklerden biri de genellikle “ücretsiz oyunlar”, King’s Bounty: The Legend’in önümüzdeki üç gündeki durumu da bu. Bunu kendinize ait kılmak için 4 Eylül’e kadar süreniz var, GOG’un Sonbahar İndirimi ise bunun ötesinde 11 Eylül’e kadar bir hafta daha devam edecek.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Linus Tech Tips'in son eleştirisi açıklandı