Oyun Haberleri

Bethesda, Nvidia DLSS desteğinin Starfield’a ‘topluluğun talep ettiği en iyi özelliklere sahip düzenli aralıklarla güncellemelerle’ geleceğini söyledi

Starfield NPC crowds surrounded by the bright signs of Neon

Bethesda, Starfield için gelecekteki bir güncellemede Nvidia DLSS desteğinin yanı sıra, oyunun piyasaya sürülmesinden bu yana bildirilen “topluluk tarafından talep edilen en iyi özellikler” seçeneğinin de dahil edileceğini belirtti. Duyuru, bazı kararlılık ve kare hızı ayarlamalarını içeren bugünkü düzeltme güncellemesinin kısa yama notlarına dahil edildi.

Notlarda Starfield’ın “yıllarca destekleyeceği” bir oyun olduğundan bahsediliyor ancak DLSS’nin oyuna eklenmesinin o kadar uzun sürmeyeceğini umuyoruz. Özellikle DLSS’yi Starfield’a kendiniz ekleyebileceğinizi düşünürsek.

Bethesda, önceliğinin istikrarı çözmek ve “önemli engelleyici hataların” ortadan kaldırılmasını sağlamak olduğunu, ardından Starfield topluluğu tarafından halihazırda gönderilen farklı taleplere bakmaya başlayacağını açıkladı. Şehir haritalarını gelecekte dolaşmak isteyeceği bir şey olarak gösteriyor.

DLSS destek güncellemesinin ne zaman yayınlanacağına dair bir ipucu yok, yalnızca bunun oyun için düzenli bir dizi yamanın parçası olacağı belirtiliyor.

“Bu ilk güncelleme, karşılaştığımız en önemli birkaç sorunu hedef alan küçük bir düzeltmedir. Bundan sonra, aşağıdakiler de dahil olmak üzere topluluğun en çok talep ettiği özelliklere sahip düzenli aralıklarla güncellemeler bekliyoruz:”

  • Parlaklık ve Kontrast kontrolleri
  • HDR Kalibrasyon Menüsü
  • FOV Kaydırıcısı
  • Nvidia DLSS Desteği (PC)
  • 32:9 Ultra Geniş Monitör Desteği (PC)
  • Yemek için ye düğmesi!

Bir sonraki makineniz

Oyun bilgisayarı grup çekimi

(Resim kredisi: Gelecek)

En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.

Notlarda ayrıca sürücü desteği konusunda Nvidia, AMD ve Intel ile yakın işbirliği içinde çalıştığı ve aralık güncellemelerinin her birinin kararlılık ve performans iyileştirmeleri içereceği belirtiliyor. Bu, Intel’in son birkaç sürücü düzeltme güncellemesinden sonra bile oyunla gerçekten zorlanan, Intel Arc grafik kartına sahip herkes için iyi bir haber olacak.

Ayrıca, yerleşik mod desteğinin gelecek yılın başlarında başlatılmasının planlandığını ve “geri bildirimleri gelmeye devam etmeniz gerektiğini, gerçekten hepsini okuyoruz” gerektiğini yineliyor. Bu işi yapan kişiye gerçekten üzülüyorum.

OKU  Intel'in Meteor Lake çipleri sonuçta masaüstü bilgisayarlara geliyor

DLSS, Starfield’ın lansman aşamasındaki en büyük eksikliklerden biriydi ve aynı zamanda AMD’nin lansman ortağı olarak tanıtılmasından bu yana beklenen bir ihmal olmasına rağmen PC sürümünün en tartışmalı yönüydü. AMD o zamandan beri Bethesda’nın istediği zaman DLSS desteğini eklemekte özgür olduğunu söyledi ve görünüşe göre artık bunu istiyor.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.