Oyun Haberleri

Ayaneo’nun yeni el tipi oyun bilgisayarı güçlendirilmiş bir Nintendo DS’ye benziyor

Bu çift OLED Lenovo, dizüstü bilgisayarların geleceği olabilir

El bilgisayarları dünyasında, bazı şirketler daha büyük ve daha güçlü cihazları hedeflerken, diğerleri tam tersini yaparak taşınabilirlik ve kullanım kolaylığı peşinde koşuyor. Ayaneo Flip daha çok ikincisine benziyor: arka cebinize koyabileceğiniz küçük bir bilgisayar. Eski Nintendo DS ihtişamlı günlerinizi yeniden yaşamak isterseniz diye.

Flip’te ilk fark ettiğiniz şey, açıldığında yüz düğmelerini, yön tuşlarını, çift kontrol çubuğunu ve tabii ki başparmakla yazmak için mini bir klavyeyi ortaya çıkaran kompakt kapaklı tasarımıdır.

Bir Windows 11 makinesi olacağı için bu, işletim sisteminde gezinmeyi ekran klavyesi kullanmaktan ve arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet etmekten çok daha kolay hale getirecek. Ancak eğer bir Blackberry veya Xbox 360 sohbet pedlerinden birini kullandıysanız, küçük klavyelere alışmak çok zaman alır, özellikle de büyük parmaklarınız varsa.

Ayaneo’nun Discord kanalına göre Flip, 120Hz yenileme hızına sahip 7 inçlik bir ekrana sahip olacak. Ancak ekranın dokunmatik olup olmadığını söylemek zor. Ünitenin menteşesinin sağ tarafında küçük bir izleme dörtgenine benzeyen bir şey fark ettim. Henüz elde taşınır cihazın kesin özelliklerini bilmiyoruz, ancak muhtemelen Ayaneo’nun serisinin geri kalanı gibi başka bir Ryzen 7840U el bilgisayarı olacak.

Ayaneo CEO’su Arthur Zhang, bazı sorulara yanıt olarak Discord’da Flip hakkında bazı ekstra performans ayrıntılarını paylaştı. Flip’in, yakında çıkacak olan el bilgisayarlarından biri olan Ayaneo Neo 2S ile benzer özelliklere sahip olacağını ve hatta aynı soğutma teknolojisine sahip olacağını söyledi.

Daha fazla gör

İlginç bir şekilde bu, Ayaneo’nun klavyeli ilk el bilgisayarı değil. Ayaneo Slide birkaç ay önce duyuruldu ve mini klavyeyi de gizleyen Nokia Sidekick benzeri bir ekrana sahip.

Yakın zamanda Lenovo Legion Go’yu ve yakında piyasaya sürülecek olan oyun faresi işlevi gören çılgın çıkarılabilir denetleyicilerini incelememiz gerekiyor. PC el bilgisayarlarına çok farklı iki yaklaşım; ancak PC oyunlarının özü bu seçimdir.


En iyi oyun bilgisayarı: En iyi önceden oluşturulmuş makineler.
En iyi oyun dizüstü bilgisayarı: Mobil oyunlar için harika cihazlar.

OKU  Take-Two'nun patronu Grand Theft Auto oyunlarının çok para kazandırdığını, GTA filmi yapmanın zahmete bile değmediğini söylüyor


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.