Oyun Haberleri

Zayıf DualSense Edge kablosuz pil ömrüne Sony’nin çözümü: Takın

DualSense Edge

Sony’nin DualSense denetleyicisi zaten zayıf pil ömrü için bir tür temsilciye sahipti. Şimdi yükseltilmiş DualSense Edge daha da kötü görünüyor. Sony’nin bu zayıf kablosuz pil ömrüne çözümü? Denetleyiciyi fişe takılı tutun. Hayır, gerçekten.

Sony, kardeş sitemiz TechRadar Gaming’i onayladı (yeni sekmede açılır) DualSense Edge’in, aynı form faktörüne yeni özelliklerin eklenmesi sayesinde orijinal DualSense denetleyiciden biraz daha kötü pil ömrüne sahip olduğu:

Sony, “DualSense Edge kablosuz kontrol cihazının çalışma süresi, orijinal DualSense kablosuz kontrol cihazına göre biraz daha kısa çünkü orijinal DualSense kontrol cihazı ile aynı form faktörü ve ergonomik tasarıma çok daha fazla özellik ekledik” diyor Sony.

Biraz gereksiz bir şekilde Sony, yaptığı açıklamada denetleyiciyi fişe takılı tutmanın pil ömrünü koruduğuna da dikkat çekti:

“Kablosuz çalışma süresi ile sağlam, yüksek performanslı özellikler sunmak arasında iyi bir denge kurmak istedik. Ek olarak, daha uzun USB örgülü kablo, kablosuz paraziti önlemek için kablolu bağlantıyla oynamayı tercih eden rekabetçi oyuncular için de harikadır – bu seçenek pili korur hayat.”

Rahat oturmak mı?

(İmaj kredisi: Secretlab)

Oyun için en iyi sandalye (yeni sekmede açılır): çevredeki en iyi oyun koltukları
En iyi oyun masası (yeni sekmede açılır): nihai PC podyumları
En iyi bilgisayar denetleyicisi (yeni sekmede açılır): arkanıza yaslanın, rahatlayın ve oyununuzu başlatın

Demek oradasın. Zayıf pil ömrünün çözümü, DualSense Edge’i takılı tutmaktır.

Kayıt için TechRadar, orijinal DualSense’in yeniyken yaklaşık 12 saat sürdüğünü, ancak pilin eskimesiyle altı saatin üzerine düştüğünü buldu. (yeni sekmede açılır) bir yıl boyunca. Sony, Edge için pil ömrünü belirtmiyor, ancak Edge’in orijinal üniteden daha kötü olacağını kabul etmesi pek de iyiye işaret değil.

OKU  Nintendo Switch için Sports Story Sürpriz Başlatıldı

Her neyse, DualSense Edge PC uyumlu olsa da bunların hiçbiri onu Xbox Elite Kablosuz Oyun Kumandası Serisi 2’nin beğenilerine uzaktan çekici bir alternatif gibi göstermiyor. (yeni sekmede açılır) 30 ila 40 saatlik pil ömrüne ulaşır. Bu, özellikle yeni Sony kontrol cihazının 200$/209£’dan daha pahalı olduğu düşünülürse doğrudur. Aman Tanrım.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.