Sağlık

Biden, insülin ve diğer Birliğin Durumu paket servisleri için 35 dolarlık üst sınır istiyor

Biden, insülin ve diğer Birliğin Durumu paket servisleri için 35 dolarlık üst sınır istiyor

Pinterest’te paylaş
Getty Images aracılığıyla Jacquelyn Martin/AP/Bloomberg
  • Başkan Biden’ın Birliğin Durumu konuşması sırasında, Enflasyon Düşürme Yasası ile sağlık harcamalarının kısılması gibi geçen yıl elde edilen başarıları övdü.
  • Biden, yalnızca Medicare alıcıları değil, ihtiyacı olan herkes için cepten insülin maliyetine 35 dolarlık bir sınır getirilmesi çağrısında bulundu.
  • Biden ayrıca akıl sağlığı ihtiyaçları ve kürtaj hakları için fon sağlayarak opioid salgınına da değindi.

Başkan Biden’ın Salı gecesi Birliğin Durumu konuşması, Kongre’nin opioid salgınıyla mücadeleden ruh sağlığı hizmetlerini iyileştirmeye ve “bildiğimiz şekliyle kanseri sona erdirmeye” çabalamaya kadar ulaşmak için bir araya gelebileceğini umduğu sağlık hedeflerini vurguladı.

Ayrıca, Enflasyon Düşürme Yasası ile sağlık maliyetlerinin düşürülmesi gibi son bir yılda elde edilen bazı başarıların da altını çizdi. Ancak Başkan konuşmasında Kongre’yi bunları ve girişimleri “takip etmeye” çağırdı.

İşte Biden’ın ülke için sağlıkla ilgili hedeflerinin bir dökümü.

İlaç fiyatları

Geçen yıl Başkan, federal hükümetin bazı pahalı ilaçların fiyatını müzakere etmesine izin veren ve Medicare üyelerinin ilaçların yıllık perakende satış maliyetini 2.000 $ olarak sınırlayan Enflasyon Azaltma Yasasını imzaladı.

Yasa ayrıca yaşlıların insülin için cepten yaptıkları harcamalara aylık 35 dolarlık bir sınır koydu. Ancak, bu sınır yalnızca Medicare için geçerlidir. Biden, Salı gecesi bu korumanın genişletilmesi çağrısında bulundu: “İhtiyacı olan her Amerikalı için insülin maliyetini ayda 35 dolar ile sınırlayalım” dedi.

COVID-19

Geçen yılki Birliğin Durumu konuşmasında, Amerika Birleşik Devletleri, Omicron varyantı koronavirüsün neden olduğu vakalarda büyük bir artıştan çıktı.

Ülke bu yıl normale daha yakın, günlük COVID-19 ölümleri önceki yüksek seviyelerin altında (ancak yine de günde 400 civarında) ve koronavirüsten kaynaklanan halk sağlığı acil durumu Mayıs ayında sona erecek.

Biden Salı gecesi olağanüstü halin sona ermesinin yakın olduğunu doğruladı, ancak Kongre’yi ülkeyi korumak için ek fon ayırmaya çağırdı.

“Yakında halk sağlığı acil durumunu sona erdireceğiz… ama yine de düzinelerce varyantı izlememiz ve yeni aşıları ve tedavileri desteklememiz gerekiyor” dedi.

opioid salgını

Biden, fentanilin her yıl on binlerce Amerikalıyı öldürdüğüne dikkat çekerek ABD’deki opioid salgınının durumuna dikkat çekti.

Başkan, bu salgınla mücadele için yeni stratejiler veya finansman sunmak yerine, federal hükümetin ülkeye fentanil akışını durdurma çabalarına odaklandı.

OKU  Ozempic aldım, sonra pankreatit oldum

“Kargoyu denetlemek ve sınırda hapları ve tozları durdurmak için daha fazla uyuşturucu tespit makinesiyle fentanil üretimini, satışını ve kaçakçılığını durdurmak için büyük bir adım atalım” dedi.

Ruh Sağlığı hizmetleri

Akıl sağlığı krizi, Biden’ın ABD gazilerinin intihar ederek ölmesini önlemek için ek destek çağrısında bulunmasıyla bu yıl yeniden sahneye çıktı.

“VA, akıl sağlığı taramalarını genişletmek ve diğer gazilerin neler yaşadıklarını anlamalarına ve ihtiyaç duydukları yardımı almalarına yardımcı olmak için gazileri işe alan kanıtlanmış bir program da dahil olmak üzere elinden gelen her şeyi yapıyor.” dedi.

Başkan ayrıca “akıl sağlığı ve madde bağımlılığının artan zorluklarını ele almak için daha fazla ilk müdahale ekibine ve diğer profesyonellere” duyulan ihtiyacı vurguladı.

Sosyal medyanın etkisine özellikle dikkat edilerek çocukların ruh sağlığına da odaklanıldı.

Biden, “Milyonlarca genç zorbalık, şiddet ve travma ile mücadele ederken, onlara okullardaki ruh sağlığı hizmetlerine daha iyi erişim borçluyuz” dedi.

Ek olarak, “sonunda sosyal medya şirketlerini kar için çocuklarımız üzerinde yürüttükleri deneyden sorumlu tutmamız gerekiyor” dedi.

On Our Sleeves’in klinik direktörü ve Columbus, Ohio’daki Nationwide Children’s Hospital’da çocuk psikoloğu olan PhD Ariana Hoet, teknoloji şirketlerinin sosyal medyanın çocuklar üzerindeki olumsuz etkisini sınırlamak için dahil olması gerektiğini kabul ediyor.

“Biliyoruz ki, [social media] Algoritma, insanları meşgul etmek için tasarlandı” dedi. “Ve ne yazık ki çocuklar için bu, giderek daha riskli içeriğe maruz kalmak anlamına gelebilir. Ya da gerçekçi olmayan, kendi imajlarını etkileyen bir yaşam tarzı satılıyor.”

“Yani, evet, ebeveynler olarak çocuklara neyi izleyeceklerini, neyi izleyeceklerini ve kimi takip edeceklerini sorgulamayı öğretebiliriz,” dedi, “ancak teknoloji şirketleri de dahil olmak üzere hepimizin bir araya gelerek çocukların ne yaptığına dair sınırlar koymamız gerekiyor. çevrimiçi “beslenmek için.”

On Our Sleeves ebeveynler için aşağıdakiler gibi kaynaklara sahiptir: B. Çocuklarla sosyal medyanın akıllıca kullanımı hakkında nasıl konuşulur ve sosyal medya için nasıl bir plan geliştirilir.

Kanserden Ay Vuruşu

Biden, önümüzdeki 25 yıl içinde kanserden ölüm oranını en az %50 azaltmayı hedefleyen Cancer Moonshot’ı geçen yıl yeniden canlandırdı.

Geçen yıl boyunca program, kanser tarama oranlarını artırmak, önlenebilir kanserleri azaltmak, son teknoloji araştırmaları finanse etmek ve hastaları desteklemek için yeni federal programlar ve kaynaklar duyurdu.

OKU  Tip 2 diyabet: Yapay bir pankreas kan şekeri düzeylerini iyileştirmeye yardımcı olabilir

Bunun önemli bir kısmı kanserle yaşayan insanlar için hasta navigasyonunu desteklemek olacaktır. Navigatörler insanlara, bakıcılara ve ailelere kanser taraması, teşhisi ve tedavisi konusunda yardımcı olur.

Bu hizmetlerin hasta sonuçlarını iyileştirdiği ve bakım maliyetlerini azalttığı gösterilmiştir. Ancak, şu anda Biden’ın değiştirmeye çalıştığı faydalar kapsamında değiller.

Ohio Eyalet Üniversitesi Kapsamlı Kanser Kontrol Araştırma Programı’nın eş lideri PhD Electra Paskett, “Birçok sağlık tesisi, navigasyon cihazı kiralamayı veya daha fazla navigasyon cihazı kiralamayı çok ister, ancak şu anda bu hizmetler için fatura kesemezler” dedi. Columbus’taki Kanser Merkezi.

Paskett, hasta yönlendiricileri dedi – hangileri toplum sağlığı çalışanlarından farklı – sağlık sistemindeki çatlaklardan düşen insanları bulabilir ve doğru tedaviyi almalarını sağlayabilir, örneğin B. Kolon, meme veya serviks kanseri taraması.

Ancak bu sadece insanlara kanser taramasını hatırlatmakla ilgili değil, aynı zamanda belirli grupların karşı karşıya olduğu sağlık eşitsizliklerini azaltmakla da ilgili.

Paskett, “Bir Navigatör, her hastanın doktorunun kendisi için istediği tedaviyi almasında karşılaştığı engelleri ortaya çıkaracak ve ardından bu engelleri kaldırmak için hastayla birlikte çalışacak” dedi.

kürtaj hakları

Biden, kürtaj hakları için ülke çapında verilen mücadeleden yalnızca kısaca bahsetti.

“Kongre, Yüksek Mahkeme’nin geçen yıl elinden aldığı hakkı geri getirmelidir ve Roe v. Wade, her kadının anayasal oy kullanma hakkını korumak için” dedi. “Başkan Yardımcısı ve ben, üreme sağlığı hizmetlerine erişimi korumak ve hasta mahremiyetini korumak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Yargıtay’ın düşüşünden altı ay sonra karaca v. buzağıGuttmacher Enstitüsü’nün bildirdiğine göre, 24 eyalet kürtajı yasakladı veya yasaklaması bekleniyor.

Bununla birlikte, bazı demokrasi ağırlıklı devletler kürtaj haklarını güçlendirdi. Geçen ay Biden yönetimi, eczaneler aracılığıyla tıbbi kürtaj haplarına erişimi de kolaylaştırdı.

Biden Salı gecesi “Hata yapmayın; Kongre ulusal kürtaj yasağını kabul ederse, bunu veto edeceğim” dedi.

LGBTQ+ hakları

Biden, Birliğin Durumu konuşmasında Kongre’yi “LGBTQ Amerikalıların, özellikle de genç trans bireylerin güvenlik ve onur içinde yaşayabilmelerini sağlamak için iki partili Eşitlik Yasasını geçirmeye” çağırdı.

Bu yasa tasarısı, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğine dayalı olarak insanlara karşı ayrımcılığı yasaklayacak.

Daha çok sağlık yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.