Oyun Haberleri

Overwatch League, 6. Sezon Format Ayrıntılarını Paylaştı

Overwatch League 2023

6. sezon Overwatch Ligi büyük bir format değişikliğine ve kendi Yarışmacı bölümünden takımların sezonluk rekabete dahil edilmesine tanık olacak. Overwatch Ligi ayrıca iki turnuva bölümünün ana etkinliği olarak hizmet edecek 2 canlı etkinlik düzenleyecek.


Overwatch Ligi’nin 5. Sezonu, takımların dünyanın ilk yüksek seviyeli rekabetçi oyunlarını oynadığını gördü. Aşırı İzleme 2 ve rekabet hayranlar arasında büyük bir etki bıraktı. Playofflar sırasındaki canlı yayınlar, Dallas Fuel’nin kazanan belirlenmeden önce San Francisco Şoku’nu 7 maça çıkardığını gören Overwatch Ligi Büyük Finalleri için 300.000’in üzerinde eşzamanlı izleyiciyle övündü. Şimdi belirlenen bu yüce hedeflerle, ligin sezon boyunca ilgiyi sürdürmek için yapması gereken işler var ve 6. Sezon ilgi çekici olacak şekilde şekilleniyor çünkü Overwatch Pro’ya Giden Yol sistemi bir şekilde dahil olacak.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Overwatch Ligi Ekibi, Yasadışı Olarak Kabul Edilen Muhteşem Oyunu Çekiyor

Overwatch Ligi’nin 6. Sezonu, takımların Doğu ve Batı Klasmanlarına büyük bir değişiklikle ayrıldığını görecek. Şubat ayının sonlarında başlayarak, Kore, Asya-Pasifik ve Avustralya/Yeni Zelanda’dan seçilmiş Overwatch Contenders ve Open Division takımları bölüm turnuvalarında oynayacak, kazananlar Overwatch League East Division takımlarında oynayacak. Kuzey Amerika ve Avrupa’dan Overwatch Contenders takımları, Overwatch League takımları Bahar Elemeleri oyunlarına başlamadan önce 23 Mart’ta başlayacak bir Pro-Am turnuvasında oynayacak.

OKU  Komik Overwatch 2 Klibin Öne Çıkanları 'Kötü' Kiriko Savaşı

BAYKUŞ 2023 Takvimi

Sezon Ortası Çılgınlığı turnuvası ve Overwatch Ligi Playoffları, çift elemeli turnuvalar olacak ve tarihleri ​​daha sonra belirlenecek olan canlı etkinlikler olacak. İlkbahar ve Yaz Aşamaları arasında, Overwatch Dünya Kupası eleme maçları yapılacak. İlkbahar elemelerinde oynayan en iyi East Contenders takımları, Yaz Aşaması turnuvası için geri dönecek. Yaz Aşamasında West Pro-Am müsabakası yapılmayacak ve takımlar doğrudan Playoff eleme maçlarına çıkacak.

6. Sezon, Overwatch Ligi için şimdiye kadarki en zorlu sezonlardan biri olabilir. 2 takım yer değiştirdi: Paris Eternal artık Vegas Eternal ve Philadephia Fusion artık Seoul Infernal. Yönetim organizasyonu Çin merkezli olduğu için Doğu bölgesinde 2 yıl oynadıktan sonra Los Angeles Valiant, Batı bölümüne geri dönerek Doğu’yu takımlarda zayıf bıraktı ve o bölgenin Contenders takımlarının dahil edilmesini ateşledi. Bu, Activision Blizzard ile Çinli yayıncı NetEase arasındaki ilişkinin 2022’nin sonunda dağılmasının ardından Çin merkezli tüm ekiplerinin şüpheli durumuyla birleşiyor.

Overwatch Ligi 6. sezon 23 Mart’ta başlıyor.

DAHA: Overwatch League’in 2023 Sezonu, Overwatch 2 İçin Yeni Takım Kaplamaları Sunmalı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.