Oyun Haberleri

Bir devrin sonu: Eski Stadia patronu Phil Harrison Google’dan ayrıldı

Bir devrin sonu: Eski Stadia patronu Phil Harrison Google'dan ayrıldı

Bitmişti ama artık Gerçekten üzerinde: Bir Business Insider (yeni sekmede açılır) Rapor, Stadia oyun platformunun başına geçmek için 2018’de Google’a katılan eski PlayStation ve Xbox yöneticisi Phil Harrison’ın şirketten ayrıldığını söylüyor.

Harrison’ın ayrılışı pek şaşırtıcı değil. Büyük vaatlere rağmen – aşırı söz verme (yeni sekmede açılır)Take-Two CEO’su Strauss Zelnick’e ve Google’ın finans gücüne göre Stadia, erken vaatlerini yerine getirmek şöyle dursun, hiçbir zaman yerini bulamadı. İlk gerçek sorun işareti, Google’ın dahili oyun geliştirme stüdyosunu kapattığı Şubat 2021’de ortaya çıktı. (yeni sekmede açılır), yüksek profilli lideri Jade Raymond’un ayrılmasına yol açıyor. Diğer yöneticiler (yeni sekmede açılır) ve çalışanlar (yeni sekmede açılır) kısa bir süre sonra takip etti.

Google, birkaç ay sonra Stadia’nın “hayatta ve iyi durumda” olduğunda ısrar etti. (yeni sekmede açılır),”, ancak yine de onunla ilginç bir şey yapamadı; Temmuz 2022’de bir söylentiyi yalanladı. (yeni sekmede açılır) Stadia’nın kapatıldığını ve ardından iki ay sonra kapatıldığını (yeni sekmede açılır). Bu yılın Mart ayında, Stadia’yı lisanslı bir akış platformuna geçirme planı da rafa kaldırıldı. (yeni sekmede açılır).

Business Insider raporu, Harrison’ın Google’dan Ocak ayında, Google’ın resmi olarak kapatıldığı sıralarda ayrıldığını söylüyor. LinkedIn’i (yeni sekmede açılır) Ancak sayfa, Nisan 2023’e kadar ortalıkta dolaştığını gösteriyor. Durum ne olursa olsun bu, Stadia’nın tabutuna son çiviyi çakmış gibi görünüyor; ilk günlerinde oyunu değiştirme potansiyeline sahip gibi görünen bir girişimin kesin sonu. sonsuza kadar (yeni sekmede açılır).

Harrison, Google’dan ayrıldığı veya bundan sonra ne yapmayı planladığı hakkında henüz kamuoyuna açıklama yapmadı. Yorum için Google’a ulaştım ve yanıt alırsam durumu güncelleyeceğim.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Sonic Frontiers Direktörü, Gelecekte Daha Fazla 2D Sonic Oyununun Geldiğini Onayladı