Oyun Haberleri

‘Zehirli’ stüdyo yönetimi skandalından iki yıl sonra Steve Gaynor, Fullbright adı altında solo geliştirici olarak çalışıyor

Open Roads Tess and Opal

Bağımsız geliştirici Steve Gaynor, Gone Home’u çalıştırıyor (yeni sekmede açılır) geliştirici Fullbright bundan böyle tek başına bir ekip olarak, anlatımlı sürüş macerası Open Roads’u yapan ekipten ayrıldıktan sonra (yeni sekmede açılır).

PCGamesN tarafından bildirildiği gibi (yeni sekmede açılır)Gaynor bir blog yazısı yayınladı (yeni sekmede açılır) organizasyonel değişimi açıklar. “Bunlardan birini en son gönderdiğimde, Açık Yollar için ilk baskı turunu tamamlıyorduk” diye başlıyor. “Ardından stüdyoda ciddi bir kargaşa çıktı. Projeden uzaklaştım. Üzerinde çalıştığımız şey hakkında pek bir şey paylaşılmadı. İnsanlarla nasıl çalıştığımı yeniden gözden geçirmek için elimden gelenin en iyisini yaptım.”

Gaynor’un bahsettiği “ciddi kargaşa” 2021’de yaşandı (yeni sekmede açılır)Poligon tarafından bir rapor verildiğinde (yeni sekmede açılır)Gaynor’un “kontrolcü” ve “aşağılayıcı bir varlık” olduğunu iddia ederek, on beş çalışanın Fullbright’tan ayrılmasına ve stüdyonun yalnızca altı kişiye düşmesine neden oldu. Rapor, Gaynor’u cinsel taciz veya “açık cinsiyetçilik” ile suçlamadı, ancak Gaynor’un “işçilere, özellikle de ekipteki kadınlara karşı davranışının” en az 12 çalışanın ayrılmasına doğrudan katkıda bulunan zehirli bir kültür yarattığını söyledi. Bir çalışan bunu “liseli kötü bir kız için çalışmak” olarak tanımladı ve “Onun en önemli silahı insanların fikirlerine gülmek ve onları diğer insanların önünde utandırmaktı” dedi.

2022’de Game Informer, Gaynor’un iddiaların ortaya çıkmasından bir süre sonra proje liderliği rolünden ayrıldığını bildirdi. Şimdi, kendisini oyunla olan herhangi bir ilişkisinden tamamen çıkarmış gibi görünüyor.

Gaynor blogunda “Son birkaç yıl bana kendi gücümün büyük bir projeyi yönetmeye veya başkalarının çalışmalarını yönetmeye çalışmakla yatmadığını gösterdi” diye yazıyor. “Bu üst düzey rolde giderek daha fazla mutsuz oluyordum ve bunun stüdyodaki insanlara karşı davranışlarımı etkilemesine izin verdim.

“Bu amaçla, son bir yıldır tek geliştirici olarak yeni bir Fullbright oyunu üzerinde çalışıyorum.”

OKU  Kederle ilgili bu bağımsız oyunda öldünüz ve Death Stranding canavarları tarafından takip ediliyorsunuz

Bunun Open Roads için ne anlama geldiğine gelince, Gaynor oyunun gelişiminin yeni yönetim altında ve yeni bir stüdyo adıyla devam ettiğini açıklıyor. “Uzun bir değerlendirmeden sonra, artık Fullbright’ın Açık Yolları halka açık bir şekilde temsil etme yeri değil; piyasaya sürüldüğünde ‘Açık Yollar Ekibi’ne atfedilecek ve burada ele alınmayacak.”

Gaynor daha sonra okuyucuları, oyunun gelişimi ve lansmanı hakkında gelecek haberler için Open Roads’un yayıncısı Annapurna Interactive’in haber bültenine yönlendiriyor. Açık Yollar şu anda listeleniyor (yeni sekmede açılır) Steam’de “Çok Yakında” olarak.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.