Oyun Haberleri

Bir GPU veri merkezi şirketi, geçen ay yeni bir ortak girişim olarak tanımlanabilecek bir esrar işletmesi satın almayı kabul etti

Kablosuz GPU güç konektörü 900W'a kadar güç sağlayabilir ve 12VHPWR'den daha uzun bir ömre sahip olabilir

“Bulut bilişim” terimine yeni bir anlam getirebilecek bir hamleyle, AI ve HPC pazarları için Nvidia H100 GPU’lar sağlamaya odaklanan HyperScale Nexus Holding Corp, Colorado merkezli American Cannabis Company’yi satın almak için bir anlaşma imzaladı. ay. Şirket kendisini sektöre özel danışmanlık ve danışmanlık hizmetleri, yetiştirme ürünleri üretimi ve esrar girişimlerine yönelik tesisler sağlayan bir şirket olarak tanımlıyor.

Bu arada HyperScale Nexus, 30.000 adet kiralık Nvidia H100 yonga setinden oluşan mevcut stokuyla “benzersiz bulut hizmetleri, yönetilen barındırma ve profesyonel hizmetler” sağlıyor, ancak bunun American Cannabis Company’nin satın alınmasıyla ne ilgisi olduğu belirsizliğini koruyor.

Tüm söylenenler, veri merkezleri ile uygulama arasındaki birlikteliği ilk kez görmüyoruz. Equinix, Paris’te meyve ve sebze yetiştirmek için veri merkezlerinden gelen ısıyı geri dönüştürüyor ve esrar da aynı şekilde yetiştirilebilir, bu nedenle burada başlangıçta beklediğinizden daha fazla çapraz tozlaşma olabileceğini varsaymak mantıklıdır.

Anladığımız kadarıyla (ve tabii ki bu tamamen internetteki büyük miktarda araştırmaya dayanıyor), kenevir çiçeklerinin kullanılabilir hale gelmesinden önce uzun ve yoğun bir kurutma süreci gerekiyor. Belki de birisinin bir sonraki marul paketinin Nvidia GPU’nun egzozuyla hafifçe pişirildiği cesur yeni bir dünyaya bakıyor olabiliriz. Gerçekten yaşamak için ne güzel bir zaman.

Bütün bunlar, bazı girişimci Bitcoin madencilerinin satın almak için küçük meyve torbalarını kurutarak iklimi rahatsız eden atık ısıdan yararlanmaya çalıştığı ilk kripto çılgınlığının görkemli günlerini akla getiriyor. Bu, pek çok kişi tarafından girişimcilik hilesinden başka bir şey olmadığı gerekçesiyle haklı olarak alaya alınsa da, veri merkezi sağlayıcıları arasında, işletmelerinin, en azından yüzeyde, pek çevre dostu operasyonlar olmadığı yönündeki gerçek endişeyle bağlantılıdır. Microsoft ve Meta gibi teknoloji şirketleri, kendi ısı geri dönüşümü girişimleri için yaratıcı kullanımları duyurmaya istekliydi ve daha fazla veri merkezi sağlayıcısının tüm bu fazla enerjiyi kullanmak için yeni ve yaratıcı yollar denediğini görmemiz sürpriz olmazdı.

Atık ısıyı geri dönüştürmenin herhangi bir yolu incelemeye değer olabilir ve bu satın almanın gerçek motivasyonları belirsizliğini korurken, bu filizlenen yeni girişim, bu endişeleri tek bir darbeyle ortadan kaldırma girişimi olabilir.


Oyun için en iyi CPU: Intel ve AMD’nin en iyi çipleri.
En iyi oyun anakartı: Doğru panolar.
En iyi grafik kartı: Mükemmel piksel iticiniz sizi bekliyor.
Oyun için en iyi SSD: Önce oyuna girin.

OKU  Elden Ring Oyuncusu Bu Boss'un Akıllı Numarasına Yenildi

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.