Oyun Haberleri

Timb-err: Old School Runescape’in yeni ormancılık güncellemesi ‘kendi iyiliği için fazla karmaşık’ olduğu için eleştiriliyor

A forester from Old School Runescape, contemplating life next to his pheasant friend on a green field.

Forestry’nin devamı olan Forestry 2, Old School Runescape’in ağaç kesme becerisine yapılan bir başka genişlemedir. Ağaçları kesmek gibi bir şeyin birkaç saati öldürmenin sıradan, basit ve güzel bir yolu olduğunu varsayarsanız ciddi şekilde yanılıyorsunuz. Bunu sizin için özetlemeye çalışacağım, ancak sadece yüzeysel olarak bakmak bile bana bazı ipuçları veriyor.

Temel olarak, Ormancılık Kiti denilen şeyi alırsınız. Bu şey, ormancılıkla ilgili çok sayıda olan tüm olasılıkları ve sonuçları saklıyor. Giyerken size daha fazla ağaç kesme XP’si veren zırh gibi. Buraya kadar çok basit.

Bunların çoğunu satın almak için Anima ile aşılanmış ağaç kabuğuna ihtiyacınız var. Bunu elde etmek için etkinlikleri tamamlamanız gerekir. Bu etkinliklerin düzenli olarak tetiklenmesini sağlamak için güncelleme sayfasının “yeni etkinlikler bölümünde” belirtildiği gibi bazı özel öğeler getirmeniz gerekir. Örneğin, Arı Kovanı etkinliği için bir duman kutusuna, Sülün Kontrolü Etkinliği için bir Sülün Kaşığına vb. ihtiyacınız var. Bu arada bunların hepsi yapman gereken şeyler. Yaklaşık on tane var.

Yani on etkinlik, kendi tarifleri olan on öğe, bir sürü ödül var. birçok farklı para birimleri, odun kesme becerilerinizi geliştirmek veya çay demlemek veya belirli şeyleri tetiklemek için tam bir öğe listesi; işlenmesi gereken çok şey var ve oyunun topluluğu tarafından genel olarak eleştiriliyor.

Bunu yazdığım sırada, 2007scape alt dizini şikayetler, öneriler ve neyin yanlış gittiğine dair meraklarla dolup taşıyordu. Resmi güncelleme gönderisi, bu yazının yazıldığı sırada yalnızca %36 oranında olumlu oy aldı ve yorumlar genel olarak kokuşmuş hislerle eşleşiyor.

TakeYourDailyDose kullanıcısı şöyle yazıyor: “Ormancılık kendi iyiliği açısından fazla karmaşık.” “Her ormancılık olayıyla etkileşimi farklı bir sarf malzemesinin arkasına bağlamak gerçekten gerekli miydi? Birinin farklı öğelerle birden fazla farklı etkileşimi olan birden fazla yeni para birimine ihtiyacımız var mıydı?” ? Becerinin minimum seviyeye ulaşması için gerçekten daha fazla şarj öğesi bakımına ihtiyacı var mı? Oynanış açısından bakıldığında bunların hepsi sinir bozucu.”

OKU  Granblue Fantasy: Relink Developer Bu Ay Yeni Bilgi Veriyor

B4sticks şöyle yanıtlıyor: “Peki, kütüklerin belirli bir seviyeye kadar pasif olarak yakılmasından daha fazla deneyim elde etmek için çay demlemek için daha fazla yaprak kazanmak amacıyla erzak yemeye ne dersiniz? daha fazla tecrübe?” buna başka bir oyuncu şöyle cevap veriyor: “Şaka yapıp yapmadığını bilmiyorum ve bu çok endişe verici.”

Jagex’in durumu pek iyi değil heyecan, herhangi biri. “Ormancılığın nasıl çalıştığına dair hala hiçbir fikrim yok” bir oyuncu yazıyor, ağaçları nasıl kesmek istediklerinden yakınan bir sürü yorumla çevrili, anlıyor musun? Sanırım, her şeyden çok, orijinal Reddit başlığındaki bu yorum, bu zavallı oduncuların maruz kaldığı bilişsel yükü özetlemektedir:

“Kereste fabrikası fişi kalas çuvalla çalışır mı? Örneğin 27 meşe kütüğünü ve çuvalı (ve ormancılık setimdeki donanımlı kuponları) getirip 54 kalas (27’si çantamda ve 27’si çuvalda) ile çekip gidebilir miyim? Ayrıca birisi tahta çuvalın sahibi değil mi, aslında 13 kere kütük gezisi yapmak zorundasın, yoksa kuponları kullanmana izin vermez mi?”

Burada neye baktığımdan emin değilim. Kabul ediyorum, bunu doğru bir şekilde sindirmek için kelime dağarcığımdan yoksun olabilirim, ancak topluluğun genel olarak oyun mekaniği nedeniyle ne kadar şaşkına döndüğünü göz önüne alırsak, kafa karışıklığımın suçunu beyindeki bir beceri sorunundan daha fazlasına atmaya hazırım.

Jagex’in ileriye dönük güncellemelere karşı tutumunu değiştirip değiştirmeyeceğini veya eski tarz Runescape’in ilk yeni becerisi olan Yelken’in, ıstakoz kuşatma olayını tetiklemek için şarj tabanlı kaldırma eldivenleri takmanızı ve ıstakoz kralının kafesini oluşturmanızı gerektirip gerektirmeyeceğini görmek ilginç olacak. köpükle doldurulmuş kabukları havyar yücesiyle takas etmek için, böylece tetiklemek için yumurta yemi oluşturabilirsiniz – işte tam da bu.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Modder, ChatGPT'yi Skyrim VR'ye bağlar, böylece NPC'ler rol oynayabilir ve geçmiş konuşmaları hatırlayabilir