Oyun Haberleri

Blizzard, oyuncuların bir karakterin cinsel saldırıya uğramasını sağlayarak zaman çizelgesini düzelttiği yaklaşan WoW görevini kaldırabilir

Close-up of Chromie character

World of Warcraft’ta yaklaşan bir görev: Dragonflight’ın MMO’nun PTR sunucusunda oynanabilen 10.1.5 yaması, MMO’nun hikayesinin tartışmalı bir kısmına yönelik gevşek tavrı nedeniyle hayranlar tarafından ağır bir şekilde eleştirildi.

Blizzard, görev hakkında oyuncuların endişelerini kabul ettiğini ve bir sonraki PTR yapısı için “görevleri ayarlama ve kaldırma sürecinde” olduğunu yazdı. Bununla birlikte, görevden özel olarak bahsetmedi ve geri bildirimi nasıl ele alacağını söylemedi.

“A Missing Soul” başlıklı görev (forum gönderisinde açıklanmıştır), WoW’un zamanda yolculuk yapan ejderhalarına odaklanan ve önümüzdeki ay çıkacak olan Fractures of Time yamasının bir parçasıdır. Görev, birçok zaman yolculuğu hikayesi gibi çalışır: geçmişte bir şeyler ters gider ve şimdiki zamanda sorunları önlemek için onu düzeltmeniz gerekir. Spesifik olarak, Dragonmaw Orcs tarafından WoW tarihinde ve Dragonflight genişlemesinde önemli bir karakter olan Alexstrasza’ya işkence yapmak ve cinsel saldırıda bulunmak için kullanılan kayıp bir eseri bulup iade etmelisiniz, böylece kullanımı garanti altına alınacaktır.

Hayranlar, oyuncunun basit bir günlük görev için bilginin üzücü bir bölümünde suç ortağı olmasına itiraz etti ve diğerleri, onun aptalca tonundan özellikle rahatsız oldu. Size görevi veren NPC Chromie, ne istediği konusunda çelişkili görünüyor, ancak size görevi “düşük seviyede” tutmanızı söylüyor. Bitirdiğinizde sizi yüksek sesle tebrik eder, ancak Alexstrasza’nın ne yaptığınızı bildiğinden şüphelenir. Yapıyor ve onunla konuştuğunuzda dişlerini gıcırdatıyor ve size, hoşlanmasa bile zaman çizelgesini olduğu gibi tutmanın önemli olduğunu söylüyor.

Twitter kullanıcısı, “Oyuncunun böyle şeyleri, özellikle de açıkça korkunç şeyleri yapmasından gerçekten hoşlanmıyorum.” Taşıyıcı arayış hakkında bir başlıkta yazdı.

Oyuncular, soykırım ve her türlü savaş suçunu içeren WoW bilgisindeki diğer olayları, bu yeni göreve kıyasla en azından biraz ciddiye alındığını dile getirdi. Bir Reddit yorumcusu, “NPC’nin oyun içinde bu zaman çizelgeleri hakkında şaka yaptığını görmedik ve burada bir tane görmemeliyiz,” diye yazdı.

Daha fazla gör

“WoW ilminin ne kadar erken dönemlere dayandığı konusunda her zaman rahatsız olmuşumdur. [sexual assault] ve son irl sorunlarıyla, muhtemelen en iyisi bu boktan bir Medan yapmaktır. en azından sahip olmamak [player character] katılın”, popüler WoW etkileyicileri Tailiesin ve Evitel yazdı twitter.

OKU  Diablo 4'te neden 65$'lık premium para biriminin takılı olduğu bir atın satışa sunulduğunu merak ediyorsanız, sizi 'fiyat sabitleme' ile tanıştırayım.

Bu yılın başlarında, WoW oyuncuları, 2010’un Cataclysm genişlemesinde tanıtılan bir grup trolün adının nasıl bir kelime kullandığına dikkat çekti. Jamaika Patois’inde aşağılayıcı anlam ayrıca Zambiya’da kullanılan bir dil olan Namwanga’da “yabancı” için başka bir terim. İsim, Blizzard geliştiricileri tarafından Twitter’da kabul edildi ve yeniden adlandırıldı bir hafta sonra PTR’de.

2021’in Activision Blizzard’daki cinsiyetçilik ve taciz iddialarının ardından WoW, duyarsız NPC ve görev adlarında bir değişiklik listesi yaptı. Wowhead’in her birini detaylandıran bir gönderisi var. Blizzard o sırada bir blog gönderisinde “Kısacası, şakalarımızın kapsayıcı olmasını ve yumruk atmamasını istiyoruz” diye yazmıştı.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.