Oyun Haberleri

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Paylaşılan dünya bulmaca macerası Insight Adaları hiçbir hayal kırıklığı vaat etmiyor, sadece gerçek bir dinlenme zamanı vaat ediyor

Bulmaca oyunları genellikle rahatlama oyunları değildir. Bunlar zorluklar, zeka oyunları, zihin bükücüler ve hayal kırıklıklarıdır. Islands of Insight o tür bir bulmaca oyunu değil. Sizi her bulmacayı belirli bir sırayla çözmeye zorlayan, üstesinden gelene kadar takılıp kaldığınız şeye başınızı vuran doğrusal bir yol yok. Düşme hasarı bile yok, bu yüzden yüzen adalar arasında dilediğiniz gibi güvenle sıçrayabilir ve park edebilirsiniz.

Geliştirici Lunarch Studios, “Perspektif gizemlerinden labirentlere, mantık problemlerine, çevresel zorluklara ve daha fazlasına kadar, araziye yoğun bir şekilde yayılmış zengin bulmaca çeşitlerini araştırın ve çözün. Her biri dikkatlice yerleştirilmiş ve düşünülerek hazırlanmış. Rahatlatıcı, zorlayıcı ve çözmesi tatmin edici. Bulmacaların zorluk dereceleri de farklılık gösteriyor, hem yeni gelenleri davet eden hem de deneyimli bulmaca hayranları için ilgi çekici bir deneyim yaratıyor.”

Eylül ayında Andy Chalk, Islands of Insight’ın açık bir oyun testinden geri dönüş yaparak bunu The Talos Prensibi, The Witness ve Uru: Ages of Myst ile karşılaştırdı. “Tetromino blok düşürücüler, mantık ve perspektif bulmacaları, hafıza testleri, fraktal sürükleyiciler ve daha fazlası gibi çok çeşitli bulmaca türlerinin yanı sıra, yüzen küreleri kovalamak veya nesneleri keşfetmek gibi başka türde aktiviteler de var” dedi. ve ağ geçitleri: Beyninizi kapatıp oyun dünyasının içinde dolaşmak istiyorsanız yapmanız gereken basit şeyler. Gerçekten düz bir bulmaca oyunundan çok dijital bir oyun alanı gibi görünüyor.”

Bu oyun alanını arkadaşlarınızla veya yabancılarla ya da tamamen kendi başınıza keşfedebilirsiniz. Geliştiriciler, “Paylaşılan dünya, arkadaşlarla ve diğer oyuncularla kesintisiz etkileşime olanak tanıyor” diyor ve “tek başına yolculuğunuzu engellemeden oyun içinde bir dostluk ve aidiyet duygusu sunuyor.”

Doğrusal olmayan bir şekilde keşfetmenize izin verilse de, bazı bulmacaları çözmek yeni alanların kilidini açacak ve belirli bir diziyi bitirmek, PC Gaming Show’un bir parçası olarak ilk kez yayınlanan fragmanda gösterilen kanatların kilidini açacak: Çoğu Aranan. Islands of Insight, Şubat 2024’te Steam’de satışa sunulacak ve orada şu anda deneyebileceğiniz bir demo var.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Elden Ring yayınlandıktan sonra The Lords of the Fallen geliştiricileri, patronlarından birinin "Neredeyse Malenia ile aynı" olduğunu fark etti.