Oyun Haberleri

Oyun direktörü State of the Game güncellemesinin “hepinizin beklediğiniz gibi standartlarımıza uygun olmadığını” kabul ettiğinden Bungie hasar kontrol moduna giriyor

Oyun direktörü State of the Game güncellemesinin "hepinizin beklediğiniz gibi standartlarımıza uygun olmadığını" kabul ettiğinden Bungie hasar kontrol moduna giriyor

Kıdemli geliştiricilerden biri, son kararları açıklayan (ve özür dileyen) bir vlog yapmak üzere görevlendirildiğinde, bir oyun için işlerin pek iyi gitmediğini bilirsiniz. Oyun yönetmeni Joe Blackburn’ün daha önce işlerin nasıl gittiğine dair düşüncelerini paylaşmak için eskiden Twitter olarak bilinen platformu kullandığı Destiny 2’de de bu böyle devam ediyor. Cevap: Daha iyi olabilir..

Buraya nasıl geldiğimizin önemli bağlamı, birkaç hafta önce Bungie’nin çeşitli sürekli topluluk şikayetlerini ele almayı amaçlayan uzun bir Oyunun Durumu gönderisi yayınlamasıdır. Bu tür gönderiler Bungie için oldukça standart, ancak bu sefer alışılmadık olan şey, durumu bir anda çok, çok daha kötü hale getirmesiydi.

Gönderinin en kışkırtıcı kısmı, yüzlerce çalışanı olan Sony’nin sahibi olduğu bir stüdyo olan Bungie’nin, her takvim yılında birden fazla yeni PvP haritası sunmak için gerekli kaynaklara sahip olmadığı önerisiydi. Bu, PC Gamer’dan Phil Savage’ın tahmin ettiği gibi pek iyi gitmedi. Destiny 2’nin PvP topluluğu, kötü bir şekilde yetersiz hizmet alıyor – bir zamanlar yeni bir PvP haritası olmadan şaşırtıcı bir 950 gün geçirdiler – ve orijinal gönderi, “Gördüğümüz en sık geri bildirim, yeterli yeni PvP içeriği, özellikle de yeni haritalar olmadığıdır. “

Blackburn videosunda “Bu yaklaşımın oyuncularımızın bizden beklediği Pota’yı üretmediğini söylemenin adil olacağını düşünüyorum” dedi.

Destiny 2’nin PvP topluluğu bu noktada hemfikir olacaktır. State of the Game’e verilen tepki o kadar şiddetliydi ki Bungie şimdi aslında yeni PvP haritaları yapabileceğine karar verdi ve bunlardan bir sürü yapıp 2024’te ücretsiz olarak dağıtacak. stratejimizden bir sapma,” diye itiraf etti Blackburn, “bu yüzden burada ortaya koyduklarımızın ayrıntılarını anlamamız biraz zaman alacak.”

Blackburn ayrıca oldukça samimi bir şekilde orijinal State of the Game gönderisinin yayınlanmaması gerektiğini kabul etti. “[It] Bu tür iletişimlerden beklediğiniz standartlarımıza uygun değildi” dedi. Nihai Şekil ve ona normalde gösterdiğimiz özen ve sevgiyi veremedik…. Ve bu benden başka kimsenin suçu değil.”

Daha fazla gör

Ücretsiz haritalara ek olarak Blackburn, Destiny 2’nin ana oynatma listelerindeki mod sayısını artırma sözü verdi ve stüdyonun oyunun bu yönünü geliştirme sürecini iyileştirmek için bir “PvP saldırı ekibi” kuracağını söyledi. bundan sonra ne olacağı hakkında oyuncu tabanıyla olan iletişimi. Bu, Destiny 2’nin bir süredir özel bir PvP ekibine sahip olmadığına dair açık bir şekilde makul olan teoriye doğrudan bir yanıt gibi görünüyor, bu da Marathon’un bu yeteneği özümsediği fikri etrafında çok fazla homurdanmaya yol açtı.

OKU  İşte Aliens: Dark Descent hikaye fragmanında yapmamaları gereken şeyleri yapan uzay şirketleri

Sadece Destiny 2’nin Crucible üzerinde çalışan özel geliştiricilere sahip olmak en azından bir başlangıç ​​olacaktır. “Bu grev ekipleriyle ilgili en heyecan verici kısımlardan biri, onları topluluk geri bildirimlerine dayanarak oluşturuyoruz. Dolayısıyla bu saldırı ekipleri, ‘Topluluğumuzu en çok vuran acı noktaları nelerdir? ‘ Yani tüm bu liste, ‘Hey, bunlar PvP topluluğunun Destiny 2’de baktığı büyük sorunlar’ üzerinden oluşturulacak ve yakılacak.”

Şimdiye kadar PvP kalabalığından gelen tepkiler olumlu görünüyor, ancak anlaşılır bir şekilde umutları çok yüksek tutmamak için biraz temkinli.

(İmaj kredisi: Göçebe (Twitter))

(İmaj kredisi: IFrostBolt (Twitter))

Benzer bir şekilde Blackburn, Bungie’nin oyunla ilgili gelecekteki planları hakkında daha iyi genel iletişim sözü verdi ve yeni sezonluk zırhın ritmiyle ilgili yerine getirilmeyen vaatlerden kaynaklanan son memnuniyetsizliğin, hayranları neler olup bittiği konusunda düzgün bir şekilde hızlandıramadığı bir alan olarak gösterdi. Blackburn, “İleriye dönük stratejimize güveniyoruz, ileriye dönük doğru önceliğin bu olduğuna inanıyoruz,” dedi. “Ama aynı zamanda, bu şeyleri daha erken iletmek bizim sorumluluğumuz.”

Bu iletişim eksikliğinin bir kısmı, hiç şüphesiz topluluk ekibinin artan taciz ve tehdit seviyeleri nedeniyle oyuncularla etkileşimlerinin azalmasına bağlanabilir: Stüdyo, bir topluluk yöneticisini taciz eden ve tehdit eden bir oyuncuya karşı açılan davada geçen ay yaklaşık 500.000 $ kazandı. 2022’de, ancak yakın zamanda buna rağmen çalışanlarının “sırf Bungie’de çalıştıkları için” oyuncular tarafından taciz edildiğini söyledi. Blackburn, hayran etkileşimlerinin yeni sezonun başlamasıyla artacağını, ancak Bungie’nin anonimleştirilmiş “markalı hesapları” aracılığıyla ele alınmaya devam edeceğini söyledi.

Blackburn’ün videosu kesinlikle Blizzard’ın Diablo 4’ün Temmuz ayındaki durumu için üzgün suratlı özrünün küçük bir yankısından daha fazlasını içeriyor, ancak yaklaşım, belayı temizlemek yerine ortadan kaldırma arayışı açısından oldukça farklı. Çoğu, oyunun en son durumuna yönelik tepkileri ele almayı hedefliyor, evet, ancak Blackburn’ün gelecek haftaki Final Shape ile ilgili notları en ilginç bulduğumu ortaya koyuyor. “Bir süre önce kaydedilen” açıklamanın, sıkı Destiny 2 topluluğundan daha geniş bir kitleyi hedeflediğini söylüyor: Aşırı ayrıntılı sistem değişikliklerine odaklanmak yerine, “gerçekten hikayeye odaklanılacak, gerçekten konuma odaklanın ve belki de Destiny’nin canlı hizmetinin The Final Shape’den sonra nasıl değişeceğini biraz anlarız.”

OKU  Zorlu bilgisayar performansı beni Wo Long'un Wuxia aksiyonunu sevmekten alıkoyamaz

Başka bir deyişle, beklentilerinizi buna göre yönetin ve açıklama, bu noktaya kadar oyunla ilgili aldığınız her eleştiriye cevap vermezse şaşırmayın (veya kızmayın). Bununla birlikte, o kalabalık için Xur ve Strange Coins’e gelen bir yeniden çalışmayla da dalga geçti. Kalamar suratlı uzaylı silah satıcısının hayranları için harika bir haber olduğuna eminim.

Bungie’s Destiny 2: Final Shape vitrini 22 Ağustos’ta saat 9:00 PT/12:00 ET’de gerçekleşecek.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.