Oyun Haberleri

Bölge adamı, Elden Ring’in patronlar panteonunu bir Bop-It ile yok eder

Bölge adamı, Elden Ring'in patronlar panteonunu bir Bop-It ile yok eder

Bop-It, çoğumuzun çocukluğundan beri tanıyacağı bir oyuncaktır ve onu seversiniz, nefret edersiniz veya onunla kardeşlerinizi dövmek için kullanırsınız. Plastik cihaz, belirli bir şekilde manipüle ederek yanıt vermeniz gereken çeşitli komutlar verir. O kadar yaygın olan cihazlardan biri ki, sanki herkes Bop-It yapmayı biliyormuş gibi hissettirdi: yağmurlu bir gün keyfi.

Ve şimdi girişimci bir yayıncı, Bop-It’i yeni zirvelere taşıdı. Swoop Douglas yarı tanrı düşerken, “Margit’i kahrolası bir Bop-It herifiyle yendiğime inanamıyorum,” diye gülüyor, “olmaz!”

Evet: Elden Ring’in tek elle ve dans minderleriyle fethedildiğini gördünüz (yeni sekmede açılır)ve hatta bir oyuncu oyunu saldırmadan yendi (yeni sekmede açılır). Şimdi, FromSoftware’in yarı tanrılardan ve düşmüş kahramanlardan oluşan görkemli koleksiyonunun Bop-It Extreme 2 aracılığıyla patlama zamanı. Bu muhtemelen oyuncağın 2002’de piyasaya sürülen en iyi bilinen çeşididir ve orijinal üç komutu içerir ( “Çek!”/”Twist It!”/”Bop It!”) ve “Flick It!” ve “Döndür!”

Benim gibi sizin de bir sorunuz olduğunu hayal ediyorum: Neden Bop-It? Douglas, “Binlerce saattir Souls oyunları oynuyorum ve oyun için yeni/benzersiz bir meydan okuma istedim ve biraz beyin fırtınası yaptıktan sonra bunu çocukluk nostaljisiyle birleştirmenin yapabileceğim en eğlenceli meydan okuma olacağına karar verdim,” dedi. “Çocukken hiç kendi Bop-It’im olmadı ama mahalledeki bir çocuğun bir tane vardı ve her zaman gidip oynamak için bir bahane bulurdum.”

Yani Swoop Douglas’ın oynayabileceği beş girdisi var ve bu zorluğun güzel yanlarından biri, aşağıdaki videolarda patronların kaçırıldığını görecek olsanız da, yayıncının yol boyunca tüm öğrenme sürecini paylaşmasıdır. (yeni sekmede açılır). Bir Bop-It Extreme 2’nin Lands Between’ı dolaşmak için en uygun olmadığı ortaya çıktı, Douglas başlangıçta bir sürü sorun yaşıyor kamerayı istediği gibi manipüle etmek (yeni sekmede açılır). Hepsi, kendisine Bop-It meydan okumasını ayarlamaktan Elden Ring’in tüm patronlarını oyuncağı kullanarak yenmeye gitmenin bir aydan kısa sürdüğünü söyledi.

Daha fazla gör
Daha fazla gör

İlk videolar ile nihai olarak tüm patronları yenme başarısı arasındaki beceri sıçraması açıkça görülüyor, ancak Douglas’ın bana söylediği en şaşırtıcı şey, kendisine bu meydan okumayı koymadan önce, bunu bir oyun kumandası kullanarak yapmamış olmasıydı. Kas hafızanızı bu şekilde yeniden eğitmenin nasıl bir şey olduğunu ve bir süre sonra ‘normal’ bir kontrol cihazına geri dönmenin garip hissettiren şey olup olmadığını sordum.

OKU  Forager ve Satisfactory hayranları muhtemelen Nova Lands'i kontrol etmelidir.

…Bir kez alıştıktan sonra, şaşırtıcı bir şekilde beklediğimden çok daha kolaydı.

Douglas’ı Saldır

Douglas, “Bop-It’te yapmaya çalışmadan önce Elden Ring’deki tüm patronları gerçekten yenmemiştim,” dedi. “Ve sonunda Bop-It üzerinde normal bir kontrol cihazına göre daha rahat hissettiğim bir noktaya gelmiştim. Bence bu, bir Bop-It üzerinde oynarken daha fazla odaklanmaktan başka seçeneğim olmamasıyla ilgiliydi. normal bir oyun kumandasına göre daha iyi. Ve evet, bu çalıştırmadan sonra elimde bir Xbox kumandası vardı ve bana kesinlikle yabancı geldi.”

Douglas ağlayan/gülen emojiyi ekliyor ve bunun gerektirdiği yoğun odaklanmanın muhtemelen bir zamanlar düşündüğü kadar korkutucu olmadığının ortaya çıkmasına katkıda bulunduğunu ekliyor: “Alışmak biraz zaman aldı ve neredeyse yeniden gibiydi. -kas hafızasını eğitmek, ama bir kez alıştığımda, şaşırtıcı bir şekilde tahmin ettiğimden çok daha kolaydı.”

Demek istediğim, Malenia’yı bir süredir normalde yenemeyen biri olarak, bunun için Douglas’ın sözüne güvenmem gerekecek: O odaya yanımda sadece bir Bop-It ile girmeme imkan yok. Ancak, yenilikçi denetleyici ruhları benzeri zorluklar arasında bu iyi bir tanesi ve bunda ve diğerlerinde büyüleyici bulduğum şey, oyunu nasıl temellere indirgenmiş, her girdinin kesinlikle kesin ve gerekli olduğu, hiçbir yer olmadan nasıl gördüğünüz. tüm panik içinde koşuşturma ve sallama, oyunun varsayılan patron deneyimidir (benim için iyi).

Söylemesi komik ama Elden Ring’in Bop-It aracılığıyla fethedilmesine baktığınızda, saat mekanizmasının nasıl döndüğünü ve sizi nasıl sık sık alt etmeyi başardığını görmeye başlıyorsunuz.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.