Oyun Haberleri

İşte bu ayın sonlarında Steam’e gelecek olan Pokemon’dan ilham alan yeni bir ‘canavar toplama RPG’sinden 16 dakikalık oynanış videosu

İşte bu ayın sonlarında Steam'e gelecek olan Pokemon'dan ilham alan yeni bir 'canavar toplama RPG'sinden 16 dakikalık oynanış videosu

Bytten Studio ve Raw Fury, 16 dakikalık Cassette Beasts’i gösteren yeni bir video yayınladı. (yeni sekmede açılır)bu ayın sonlarında çıkması planlanan bir açık dünya “canavar toplama RPG’si”.

Cassette Beasts, geliştiricilerin çocukken oynadıkları canavar odaklı RPG’lerden esinlenmiştir ve bunlardan en bariz olanı muhtemelen Pokemon’dur. Ancak Cassette Beasts’teki oyuncular, canavarları yakalayıp kendi adlarına savaşmaları için “eğitmek” yerine (ki açıkçası her zaman biraz tuhaf olduğunu düşünmüşümdür), adanın yaratıklarının eski moda malzemelerle yapılmış kayıtlarını kullanarak canavarlara dönüşüyorlar. kayıt cihazları. Savaşlar sıra tabanlıdır ve hangi yeteneklerin uygulanabileceğini belirlemek için eylem noktalarını kullanırken, bir “kimya sistemi”, ateşe dayalı bir düşmanın saldırılarını söndürmek için su kullanmak gibi farklı türden durum etkilerine neden olabilir.

Oyuncular, güçlü “Füzyon formu” canavarlar yaratmak için ortaklarıyla – NPC kadrosunun bir üyesi veya iki oyunculu yerel kooperatifte başka bir insan – birleşebilir. Bytten Studio’dan Jay Baylis videoda, ancak kaynaşmanın gücü, sizinle partneriniz arasındaki bağın gücüne bağlıdır, “bu nedenle, arkadaşlıklarınızı beslemek önemlidir” diyor.

Romantizm de bir seçenektir, ancak oynanış açısından hiçbir faydası yoktur – geliştiricilere göre sadece “sevimli”. Ancak adadaki herkes arkadaş canlısı değil: Karşılaştığınız insanlardan bazıları size yardım edecek, ancak diğerleri düşmanca davranacak: “Sonuçta burada kaset çaları olan tek kişi siz değilsiniz,” diyor Baylis.

Pokemon gibi canavar toplayan oyunlar buradaki bariz etkidir, ancak Cassette Beasts aynı zamanda “İngiliz kültürü, 1980’lerin Yeni Dalga moda estetiği ve hatta Arthur efsanelerinden” ilham alır ki bu oldukça bir kombinasyondur. Baylis, çok retro görünmesine rağmen, platform oluşturma ve fizik tabanlı hareketle 3 boyutlu bir dünyada geçiyor: “Büyük boşlukların üzerinden kayabilir ve hatta kendi kısayollarınızı oluşturmak için kutular yerleştirebilirsiniz” diyor Baylis.

Video, Cassette Beasts’in oldukça erken dönemlerinden itibaren anlatımlı oyunla başlıyor ve ardından oyunun daha önce açıklanmayan bir alanı olan terk edilmiş bir alışveriş merkezindeki bir girişime geçiyor. Segment, savaşları, keşifleri, bulmacaları ve oyuncuların oyunun 3B ortamlarıyla nasıl etkileşime gireceğini gösteriyor ve bence oldukça iyi görünüyor – çok şey oluyor.

OKU  Intel Arrow Lake CPU'lar 2024'ün başlarında geliyor, ancak masaüstünde Meteor Lake yok

Steam’de bulunan demo sayesinde dilerseniz hemen kendiniz deneyebilirsiniz. (yeni sekmede açılır) ve Microsoft Mağazası (yeni sekmede açılır). Sizi oyunun açılış bölümlerinden ana görevin başladığı noktaya kadar götürecek – oyunun garip ada dünyasından kaçma ve eve dönme sırrına sahip olan Başmelekleri arama. Yine de bu, her şeyin sonu olmayacak: Cassette Beasts ayrıca isteğe bağlı patronlar, rövanşlar ve yeni canavarları ve karakterleri tanıtacak ve hakkında yeni bir hikaye anlatacak yeni “Korucu” görevleri serisini içeren oyun sonrası içerik vaat ediyor. “Rogue Fusions” un kökeni.

Cassette Beasts, 26 Nisan’da Steam, Microsoft Store ve PC Game Pass’te piyasaya sürülecek ve ilkbaharda konsollarda devam edecek. Bunun neyle ilgili olduğunu cassettebeasts.com’da daha derinlemesine inceleyebilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.