Oyun Haberleri

BruceDropEmOff, OTK’dan Ayrıldıktan Sonra Irksal Taciz İddiasında Bulundu

BruceDropEmOff

Yakın tarihli bir yayın sırasında, önde gelen bir Amerikalı olan BruceDropEmOff Seğirme yayıncı, YouTuber, TikToker ve sosyal medya fenomeni OTK ağından ayrıldıktan sonra ırkçı tacize uğradığına dair iddialarda bulunması, oyun endüstrisinde ırkçılığın yaygınlığı ve toksisiteye dair yaygın bir tartışmaya yol açtı. Twitch’te 1,2 milyon önemli takipçisi ve YouTube’da 970.000’den fazla abonesi olan BruceDropEmOff, aşağıdakiler gibi popüler oyunların akışları da dahil olmak üzere eğlenceli içerikleriyle tanınmaktadır. Fall Guys: Nihai Nakavt Ve Büyük otomobil hırsızlığı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

BruceDropEmOff ayrıca, Twitch ve YouTube gibi platformlar için çevrimiçi video içeriği oluşturma ve üretme konusunda uzmanlaşmış Asmongold ve Mizkif dahil olmak üzere birçok önde gelen oyun yayıncısı tarafından 2020’de kurulan ortak bir girişim olan OTK’nın (One True King) önemli bir üyesiydi. Bununla birlikte, 24 Ocak’ta, BruceDropEmOff’un gruptan ayrıldığını bir tweet aracılığıyla duyurmasıyla OTK topluluğu büyük bir darbe aldı ve hayranları onun ani çıkışının ardındaki neden hakkında spekülasyon yaptı.

İLGİLİ: Twitch, BruceDropEmOff’u Yine Yasakladı

6 Mart’ta, yakın zamanda Twitch’ten kalıcı bir yasak alan başka bir popüler yayıncı olan Adin Ross, Bruce’u OTK’dan ayrılışını ve ardından gelen olayları tartışmak için Kick yayınına davet etti. Röportaj sırasında Bruce, organizasyona olan derin hayranlığını dile getirdi. Ancak rahatsız edici bir açıklama yaptı ve OTK’nın hayran kitlesinin, gruptan ayrıldığını açıkladığında ırkçı içerikle dolu saldırgan özel mesajlar ve e-postalar ile onu bombaladığını iddia etti. Akışın tamamı buradan izlenebilir. Ancak, müstehcen bir dil içerdiğinden izleyicinin takdirine bağlı olarak tavsiye edilir.

OKU  Son Halo Sonsuz Yama, Bazı PC Oyuncularının Oyunu Oynamasını Engelliyor

BruceDropEmOff, Twitch'ten Yasağı Kaldırıldı

Twitch yıldızı Bruce’un açıklaması, çevrimiçi topluluk arasında bir tartışmaya yol açtı ve bazı kullanıcılar onunla aynı fikirde olurken, diğerleri ona karşı çıktı. Bazı kullanıcılar Bruce’un iddialarını sorguladı ve neden onu ezenin kendi topluluğu değil de OTK izleyicileri olduğunu düşündüğünü sorarken, diğerleri çevrimiçi alanda toksisitenin yaygınlığını kabul ederek ona sempati duydu.

Çevrimiçi kişilikler, genellikle işleri fazla ileri götüren izleyiciler tarafından tacize ve zehirlenmeye maruz kalır. İnternetin anonimliği, bireylerin normalde yüz yüze etkileşimlerde bulunmayacakları davranışlarda bulunmalarına izin veren bir tarafsızlık duygusu sağlar. Çevrimiçi toplulukların, çevrimiçi kişilikler de dahil olmak üzere tüm bireyler için güvenli ve kapsayıcı bir ortam yaratma sorumluluğunu üstlenmesi çok önemlidir. Twitch gibi kuruluşlar ve platformlar da daha katı kurallar ve yönetmelikler uygulayarak ve etkilenenlere destek sağlayarak kullanıcılarını taciz ve zehirlenmeden korumak için adımlar atmalıdır.

DAHA FAZLA: Twitch Yayıncısı Nadia’nın Doxxing Yasağı Tartışması Açıklandı

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.