Oyun Haberleri

Geliştiriciler, ünlülerin ağırladığı Oyun Ödülleri’ni ‘geliştiricilere çok az saygı duyan, onaylanma konusunda umutsuz bir endüstri kesimi için utanç verici bir itham’ olarak nitelendirdi.

LOS ANGELES, CALIFORNIA - DECEMBER 07: Actors Aaron Moten, Ella Purnell, and Walton Goggins speak onstage during

Son güncellemeler

10:40 PT: Bu makalenin yayınlanmasının ardından Game Awards yapımcısı ve sunucusu Geoff Keighley, X’in kabul konuşması süresi sınırına ilişkin eleştirilere yanıt verdi: “Bu arada, müziğin bu yıl ödül kazananlar için çok hızlı çalındığına katılıyorum ve Gösteri devam ederken ekibin bu kuralı gevşetmesi gerekiyor” dedi Keighley. “Aslında kimsenin bağlantısı kesilmemiş olsa da, bu ileriye dönük olarak ele alınması gereken bir konu.”

Oyun Ödülleri, PC Gamer ana sayfasını Sam Lake ve Swen Vincke’ye takıntılı birinin dengesiz Instagram akışına dönüştürerek geçti ve gitti, ancak ardından tartışılacak ve eleştirilecek çok şey kaldı.

Özellikle, program, aday gösterilen oyunların kabul konuşmaları ve kutlamalarına ayrılan kısa süre boyunca ateş altında kaldı; bazı geliştiriciler, ünlülerin görünüşte sınırsız bir süre boyunca boş boş konuşmalarına kızıyor, oyun yapımcılarına ise yarısı bitmeden “Lütfen bitirin” deniyordu. Bir dakika.

Daha fazla gör

Pek çok geliştirici, diziye yönelik eleştirilerini Twitter’da dile getirdi; belki de hiçbiri Obsidian’ın stüdyo tasarım direktöründen daha anlamlı değildi. Josh Sawyer (Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity ve Pentiment’ten tanıdığınız kişi) şöyle yazmış: “Bu yılki Oyun Ödülleri, geliştiricilere çok az saygı duyan ve yıldız gücü aracılığıyla onaylanma konusunda umutsuz olan endüstrinin bir kesimi için utanç verici bir ithamdır. onurlandırmak.”

Kabartıcı şeyler ama Sawyer bu konuyu ele alan tek geliştirici değildi. Luftrausers ve Nuclear Throne şöhretinden Rami İsmail, “30 saniye sonra Sam Lake’i sahneden indirmeyi veya COCOON’un geliştiricilerini temsil eden yayıncıyı aynı şeyden sonra sahnede oynatmayı uzlaştırmakta zorlandığını, ancak birkaç dakika boyunca Kojima parçasına sahip olduğunu” yazdı. Kelimenin tam anlamıyla henüz gösterecek hiçbir şeyi olmayan bir oyun” ve ekliyor: “Bu gerçekten yanlış hissettirdi.”

Gösteri, Lake’in Alan Wake 2 için En İyi Anlatı ödülünü alması sırasında yaklaşık bir dakika sonra oynamaya başladı (her ne kadar Axios muhabiri Stephen Totilo bildirdi Bu ödülü alanlar 30 saniye sonra artık kötü şöhrete sahip olan “Lütfen toparlayın” tabelasını alırken, Kojima ve işbirlikçisi Jordan Peele’nin Keighley ile sahnede OD sohbeti için yaklaşık altı buçuk dakikası vardı.

Aynı doğrultuda pek çok başka geliştirici yorumu da vardı. Firaxis anlatı yönetmeni Kedi Manning alaycı bir şekilde “oyun geliştiricilerinin çalışmaları hakkında konuşmalarını dinlemek yerine uzun süreli, komik olmayan şeyler yapmayı sevdiklerini” belirtti. Bir diğeri, Keyfi Metrik Jessica Harvey“Oyun ödüllerinin, ödül kazananlara sanki tüm ücretli reklamların önünde bir engelmiş gibi davranması harika” diye tweet attı.

OKU  Mike Laidlaw, Dragon Age yazarlarının odasının yoldaşları nasıl ele aldığını açıklıyor

Bazıları, Larian’dan Swen Vincke, Baldur’s Gate 3’ün geliştirilmesi sırasında ölen ekip üyelerinden bahsederken “Lütfen toparlayın” sloganını atmanın tatsızlığına dikkat çekti. Adil olmak gerekirse, bu daha çok otomatik zamanlayıcının açıkça talihsiz bir zamanda 0’a vurması durumudur. Yine de zamanlayıcı muhtemelen üretim nedeniyle gecikmiş olabilir.

Daha fazla gör

Diğerleri daha yeni varoluşsallaştı: indie geliştirici Antonio Freyre Kendilerini “bir sürü reklama alkış tutarken, Hollywood ünlüleri robot gibi bir senaryoyu okurken bir grup yöneticinin keyifle konuşmasını izlerken” kendilerine “Burada, Dünya’da geçirdiğim zamanla ne yapıyorum?” diye sormaları istendi.

Açıkçası? Bence haklı oldukları bir nokta var. Bana göre The Game Awards her zaman iki kutup arasında kalmış bir etkinlik gibi geldi: Bir yandan, büyük şirketlerde uzun unvanlara sahip insanların sahneye çıkıp lütfen heyecanlanmanız için yalvardığı gösterişli, E3 tarzı bir pazarlama saldırısı. bir sonraki işleri için.

Öte yandan, video oyunları zanaatını ve sanatını kutlamak için prestijli, Oscar tarzı bir etkinlik olması amaçlanıyor. Bana öyle geliyor ki dizinin bu iki yönü hiçbir zaman uyumlu bir şekilde var olamayacak ve VGU.TV’den Emmett Watkins Jr.’ın belirttiği gibi, birincisi ikincisine ne kadar hakim olursa, benzer anlar o kadar az olası oluyor. That Dragon, Cancer’ın kabul konuşması haline gelmek. Belki de ödül gösterilerimizi fragmanlarımızdan ayırmak daha iyidir: ya da endüstri genel olarak Keighley’nin yaptıklarından memnun değilse, alternatif olarak ne sunabileceğini düşünmesi gerekebilir.


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.