Oyun Haberleri

Bu 4K 48 inç OLED oyun monitörü, 800 $ ‘lık bir anlaşmanın ateşli bir şekilde çalınması

Gigabyte Aorus FO48U

(yeni sekmede açılır)

Gigabayt Aorus FO48U | 48 inç | 120Hz | 4K | OLED | $849.99 Newegg’de 799,99 $ (50 $ tasarruf edin) (yeni sekmede açılır)

Öncelikle büyümek isteyen bir PC oyuncusuysanız, bu Gigabyte 48 inç OLED 4K ekran, GPU’nuzdan en iyi şekilde yararlanmak için 120 Hz’yi destekler. 1.000 doların altında bir fiyata, TV’ye özgü bazı özellikleri kaybetmeyi umursamadığınız sürece bu, TV’nizin yerini kolayca alabilir.

Gigabyte Aorus FO48U tam olarak neden bu kadar ucuz? Şu anda 800 dolar (yeni sekmede açılır) Newegg’de bu tam olarak gevşek bir değişiklik değil. Ancak karşılaştırılabilir OLED oyun monitörlerinin yanında, bu kesinlikle bir hırsızlıktır.

BenQ Mobiuz EX480UZ’u alın (yeni sekmede açılır). Bu Gigabyte canavarı için hemen hemen ölü bir zil sesi. 48 inç LG OLED paneli? Evet. 4K çözünürlük? HI-hı. 120Hz yenileme? Olumlu. 0.1ms yanıt? Bahse varım.

Hatta aynı 135.000:1 kontrast oranı derecesine ve %98 DCI-P3 kapsamına sahiptir. Yine de BenQ size 1.500 $ zarar verecek. Ve bu bile 1.800 dolardan bir fiyat düşüşünden sonra.

Şimdi, Gigabyte’ın bu fiyat etiketine ulaşmak için bazı köşeleri kestiğini düşünebilirsiniz. Ama hayır. Tıpkı BenQ gibi DisplayPort 1.4 ve HDMI 2.1’e sahiptir. İşlerin neredeyse aptalca olduğu nokta, Gigabyte’ın güç dağıtımlı USB-C bağlantı noktasıyla BenQ ile bile eşleşmesidir.

Bu mükemmel bağlantı, bu monitörü çeşitli OLED TV’lere kıyasla da çok önemli kılıyor. LG’nin kendi 48 inçlik C2 TV’si yaklaşık 1.050 dolar. Gigabyte’ın LG’nin panellerini nasıl satın alıp altını çizebileceği konusunda hiçbir fikrimiz yok.

Elbette, umursuyorsanız Gigabyte ile TV işlevselliğini kaybedersiniz. Ancak bunu, bir 4K HDMI dongle ile göreceli kuruşlar karşılığında hemen geri ekleyebilirsiniz.

OKU  Suicide Squad: Kill the Justice League'in ertelendiği bildirildi

Bir OLED TV’ye güç sağlayan USB-C eklemeyi deneyin. Doğru, olmayacak.

Ekran kraliçeleri

(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi oyun monitörü (yeni sekmede açılır): PC’niz için mükemmel piksel paneller
En iyi yüksek yenileme hızına sahip monitör (yeni sekmede açılır): Çığlık atan hızlı ekranlar
Oyun için en iyi 4K monitör (yeni sekmede açılır): Yalnızca yüksek çözünürlük yeterli olduğunda
Oyun için en iyi 4K TV (yeni sekmede açılır): Büyük ekranda 4K bilgisayarda oyun oynama

Bu, tüm monitör anlaşmalarını sona erdirecek monitör anlaşması gibi geliyorsa, kesin maliyet oldukça yüksek olsa da, dikkate alınması gereken birkaç sorun var. LG tabanlı bir OLED monitör olarak tam ekran parlaklığı zayıf. 150 nit civarında bir şeye bakıyorsunuz.

Sonra ergonomi ve piksel yoğunluğu ile ilgili sorular var. 48 inçlik bu şey, normal masaüstü kullanımı için gerçekten çok büyük. 48 inç’in üzerine yayılan 4K, normal monitör benzeri mesafelerde görüntülendiğinde korkunç derecede yaya piksel yoğunluğu sağlar.

Bazıları daha uzağa oturun, biz buna yanıt veririz, sadece daha küçük bir ekran alın ve normal bir pozisyonda oturun diyecektir. Büyük bir şey satın almak ve ardından piksel yoğunluğunu sabitlemek için mesafeye koyarak etkili bir şekilde küçültmek bariz bir saçmalıktır.

Her neyse, bu konudan sapmayı bir kenara bırakırsak, bu tür bir teşhir pazarındaysanız, bu inkar edilemez bir şekilde hararetli bir anlaşma çalmak demektir.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.