Oyun Haberleri

Bir grup klasik Nintendo DS JRPG PC’ye yöneliyor, ancak size mal olacak

Bir grup klasik Nintendo DS JRPG PC'ye yöneliyor, ancak size mal olacak

Okuyucular, şikayet etmem için bir dakika izin verin. On yılı aşkın bir süre önce, Steam’e gelmeyeceği belli olduğundan, cesaretimi toplayıp Knights of the Old Republic 2’nin bir CD kopyasını satın aldım. Birkaç ay sonra Steam’e geldi. Bir noktada, GOG’da yayınlanmadan hemen önce Planescape: Torment ile aynı şeyi yaptım. Kelimenin tam anlamıyla geçen ay Nintendo eshop’u kapatmadan önce, yılmaz 3DS’im için ilk birkaç Etrian Odyssey oyununu satın aldım. (yeni sekmede açılır)ve hey, tahmin et ne oldu? Etrian Odyssey 1, 2 ve 3, 1 Haziran’da yeniden düzenlenmiş bir biçimde PC’ye geliyor. Ben kararsız tanrıların oyuncağıyım.

Ama hey, çeneni kaldır, çünkü bu oyunlar kült klasikler ve onları yavaş yavaş batmakta olan Nintendo donanımının prangalarından kurtarmak sadece iyi bir şey olabilir. Bilmiyorsanız, sıra tabanlı karşılaşmalarda uğraştığınız düşmanlarla dolu tehlikeli labirentlerde bir grup maceracıya liderlik ettiğinizi gören birinci şahıs zindan tarayıcılarıdır. Persona Q oyunlarına inanılmaz derecede benziyor (yeni sekmede açılır)bunlara aşina iseniz.

Oyunların en ilginç ve potansiyel olarak en yorucu hilesi, zindanları haritalamanın tamamen size kalmış olmasıdır. DS versiyonunda bu, alt ekranın kartografik hırslarınız için bir tuval olduğu ve macera yaşarken bulunduğunuz her yeri çizmek için kalemi kullanabileceğiniz anlamına geliyordu. Benim gibi, beyniniz şekil ve alan açısından çalışmayı kararlı bir şekilde reddediyorsa, kendi harita yapma beceriksizliğinizle kendinizi tamamen zorlamayı dört gözle bekleyebilirsiniz: O mekanik, yeni HD versiyonlarda hayatta kalıyor.

Atlus, yakın zamanda piyasaya sürülen Persona 3 Portable olan PC’ye damladıkça eski hitlerini fiyatlandırma konusunda oldukça cömert davrandı. (yeni sekmede açılır) geçen ay Steam’e girdiğinde sadece £17.99/$19.99 idi ve aynısı Persona 4 Golden için de geçerliydi (yeni sekmede açılır) 2020’de çıktığında. Artık yok. Bir Etrian Odyssey ile uğraşmak istiyorsanız, 1 Haziran’da piyasaya sürüldüklerinde oyun başına 35,99 £/39,99 $ veya üçünü birden içeren bir paket için 72,33 £/80,37 $ geri ödeyeceksiniz. Sanırım Atlus’taki biri sonunda PC oyuncularının stüdyonun oyunlarını satın almak istediğini fark etti.

Bu fiyat sizi korkutmuyorsa, Steam’de yayınlanmayı bekleyen üç oyunu da bulabilirsiniz. (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  En sevdiğimiz Sovyet çekirdekli boomer shooter oyunumuz önümüzdeki hafta erken erişimden çıkıyor