Oyun Haberleri

Bu ‘acımasız’ hayatta kalma şehir kurma oyununda kalabalık bir köyü kıyametten kurtarın

A medieval city seen from above

Bir şehir inşa etme meraklısı ve korkunç bir belediye başkanı olarak, şehirlerimde düzinelerce köylünün ihmalkar bir şekilde donmasına izin vermek, bal servetimi bir soygunda kaybetmek ve sırf onu kurtarmak için dost canlısı, büyülü konuşan bir ağacı kesmek gibi pek çok felaketin yolunu açtım. bir muska.

Ancak yeni sıra tabanlı roguelike şehir kurma oyunu Dotage’da, daha ilk yiyecek arama kulübenizi bile yerleştirmeden oyununuzun harabeyle sonuçlanacağı kesin. Köyünüzün yaşlısı bir kıyamet kehaneti sundu ve sizi de bekleyen bir dizi küçük felaketin kehanetini yaptı. Daha da kötüsü, yaşlı susar bu konuda ağzını kapatmıyor, bu yüzden çalışkan küçük köylüleriniz yaklaşan Ahir Zaman korkusuyla yaşamak ve çalışmak zorunda kalıyor.

Yaklaşan kıyamet, bir şehir kurucusu için oldukça etkili bir kancadır. Birkaç gün önce Steam’de piyasaya sürüldüğünden beri Dotage oynuyorum ve oldukça sürükleyici. Yaşlıların kehanet takviminde yaklaşan felaketlere göz kulak olurken, bir avuç köylünüze yiyecek toplama, mahsul yetiştirme, kaynak toplama, hayvan yetiştirme ve daha fazla vatandaş yetiştirmekle meşgul olma gibi görevler atayın. Aslında aceleye gerek yok: Dotage sıra tabanlı olduğundan, her günü bitirmeden ve kıyamete bir adım daha yaklaşmadan önce kararlarınızı vermek için bolca zamanınız var. Ancak hâlâ bir aciliyet duygusu mevcut olduğundan her araştırma projesi ve yeni bina inanılmaz derecede önemli hissettiriyor.

Yukarıdaki fragmanda görebileceğiniz gibi Dotage’ın sevimli bir sanat tarzı var ancak bu büyüleyici görünümün sizi kandırmasına izin vermeyin. Köylüleriniz yangınlar, kavgalar, açlık, dondurucu havalar, kitlesel hastalıklar ve hatta büyük bir dalga halinde tüm köyü kasıp kavuran devasa bir tsunami gibi felaketlerle mücadele etmek zorunda kalacak. Korkunç olaylardan bir veya daha fazlasına yenik düşerseniz, ek binalar, farklı rahatsızlıklar, yeni oyun sistemleri ve hatta daha fazla yaşlının ortaya çıktığını keşfetme şansıyla yeniden başlayabilirsiniz.

Ve tüm umutlar kaybolmadı! Kıyamet kehaneti bir şey değil mutlak korku ve trajediyle mücadele etmek için koruma ve mutluluk katan binaları araştırarak önünüze çıkan birçok felaketi savuşturma şansınız var. İnsanlarınızı hayatta ve mutlu tutmak için diğer tüm normal şehir kurma işlerini yaparken aynı zamanda bunları araştırmanız, inşa etmeniz ve yönetmeniz gerekecek.

Yukarıdan görülen bir ortaçağ şehri

(İmaj kredisi: Michele Pirovano)

Dotage şu ana kadar üzerinde çalışıyor neredeyse on yıl geliştiriciye göre, ilk anlarından itibaren ilgi çekici olduğunu ve her çalıştırmanın size gelecekteki denemelerinizde kullanabileceğiniz yeni bir şeyler öğrettiğini gösteriyor. Daha büyük bir meydan okuma veya daha sakin ve rahat bir deneyim istiyorsanız birden fazla zorluk seviyesi de vardır. Bir başka eğlenceli not: Film müziği, Montpellier Kodeksinden türetilen orta çağ dönemine ait gerçek müziktir. Düzenli! Dotage, 11 Ekim’e kadar %15 indirimli olarak satışta ve önce ücretsiz denemek isterseniz Steam’de bir demo var.

OKU  Callisto Protokol Geliştiricileri, Oyun Kredilerinin Dışında Bırakıldıktan Sonra Üzüldü


Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.