Oyun Haberleri

Cyberpunk 2077’de gerçek zamanlı ışın izleme konusunda takıntılıydım, ta ki onu eski bir dizüstü bilgisayarda oynamak çok ihtiyaç duyulan bir tokat gibi yüzüme çarpana kadar

Cyberpunk 2077 V riding motorbike

Uzun bir süre boyunca, ne kadar çabalarsam deneyeyim ve Cyberpunk 2077’de kare hızım ne kadar düşerse düşsün, gerçek zamanlı ışın izlemeyi açmadan oynamaya kendimi ikna edemedim.

Overdrive Modu geldiğinde durum daha da kötüleşti. Bu da ne?! Kare hızım üzerinde daha da büyük bir etkiye sahip olan daha güzel ışık efektleri mi istiyorsunuz? Satılmış.

Nvidia’nın Işın Yeniden Yapılandırma özelliği biraz daha iyi performans elde edilmesine yardımcı oldu, ancak altta yatan sorun için hiçbir şey yapmadı; bu oyunu ışın izleme açık olmadan 100 fps’nin üzerinde oynayabildiğim halde, burada 30 fps civarında (ve bazen tanrı korusun) oynuyordum , altında 30 fps).

Gerçek zamanlı ışın izleme oldukça iyi, değil mi? Ve Nvidia’nın harika grafik teknolojisi için bir test ortamı olan Cyberpunk 2077’den daha iyi bir vitrin olamaz. 1990’ların ortalarından bu yana PC oyunları oynayan biri olarak, bu oyunun ışın izleme açıkken ne kadar iyi göründüğüne gerçekten hayret ediyorum.

Çok sayıda grafiksel ‘Vay canına!’ yaşadım. benim zamanımda anlar. Outcast’in geniş Voxel Engine destekli dünyalarından ve muhteşem parıldayan su havuzlarından, Crysis’in dudak uçuklatan aslına uygunluğuna ve atmosferik efektlerine kadar. Ancak tüm grafik özellikleri ve özellikleriyle Cyberpunk 2077’nin başka bir seviyede olduğunu söylemek yanlış olmaz. 60 fps’nin kuzeyindeki bir kare hızının keyfini çıkarmak için çok pahalı bir donanıma ihtiyacınız olması çok yazık.

Gerçek zamanlı ışın izleme özelliği olmayan Cyberpunk 2077

Bu, ışın izlemenin kapalı olduğu ve çoğu grafik ayarının düşük veya orta düzeyde olduğu Cyberpunk 2077’dir. Aslında harika ve gerçekten atmosferik görünüyor. (Resim kredisi: Gelecek)

Ne olursa olsun tam olarak yapamadım Olumsuz Şimdi ışın izlemeyi açabilir miyim? Eğer PC oyunumun daha iyi görünmesini sağlayacak bir seçenek varsa o zaman onu alacağım, değil mi? Bunun diğer birçok PC oyuncusunun aşina olduğu bir mücadele olduğunu düşünüyorum. Güzel grafiklerin ve grafik efektlerin cazibesi, Güç’ün karanlık tarafı gibi, sizin için zararlı olsa bile çok güçlü olabilir. etraflı oyun deneyimi.

OKU  PS Plus Ücretsiz Oyun, PS5 Yükseltmesi İçin Uygun Değil

Cyberpunk 2077 erişte çubuğu

Işın izleme olmadan bu oyunun ne kadar çirkin olduğunu düşünerek klavyemin önünde ağlıyor muyum? Hayır. Başka bir sahne güzelce aydınlandı. (Resim kredisi: Gelecek)

Sorun şu ki, uzun, çok uzun bir süredir ben çözünürlük veya efektlerden fazla kare hızı adam. 4K çözünürlükte veya biraz daha hacimsel siste bana haftanın herhangi bir gününde 60-120 fps gibi sağlam bir sonuç verin. Ancak bazı nedenlerden dolayı Cyberpunk 2077’deki gerçek zamanlı ışın izleme bunun istisnası haline gelmişti. sadece onu etkinleştirmem gerekiyordu. Sanırım bir noktada Cyberpunk 2077 ne kadar iyi görünüyor (Crysis tarzında) gelecekten oyun bir nevi) temel olarak ışın izlemeyle iç içe geçmişti, bu yüzden onu açmamak, oyunu oynanması gerektiği gibi deneyimlememek olurdu.

Cyberpunk 2077 arabaları trafik ışıklarında

Ateşleme tabancasını ateşlemek üzereyim. Ama kiminle? (Resim kredisi: Gelecek)

Bir kova soğuk su

Ancak bu ay her şey değişti; çılgınca yoğun bir program ve şu anda tamamlanmamış bir ana bilgisayar projesi yeniden inşası nedeniyle, ana bilgisayarımda Cyberpunk 2077 oynamaya zamanım olmadı, bunun yerine bilgisayarımın orda burada 20 dakikalık Phantom Liberty’sini kapmak zorunda kaldım. eski taşınabilir oyun dizüstü bilgisayarı. Bu sistem, 2017 civarında Max-Q Nvidia GeForce GTX 1080 ve keskin bir CPU ile aldığımda oyun oynama açısından gerçekten düzenliydi, ancak şimdi Cyberpunk 2077 oynayabilmem için tek yol buydu. Daha da kötüsü, GTX kartı bunu yapabilecek kapasitede değildi. herhangi ışın izleme iyiliği.

Yoldan geçen Cyberpunk 2077 görseli

Burada kırmızı ışıkta geçmek yok. Geçiş de doğal olarak aydınlatılmış görünüyor. (Resim kredisi: Gelecek)

Neredeyse ‘Bunun ne kadar kötü göründüğünü görmeliyim’ duygusuyla Cyberpunk 2077’yi kurdum ve oyunu başlattım. Ancak orada oyunu 1080p’de, ışın izleme olmadan, DLSS olmadan oynarken ve oyunun birçok ayarı orta veya düşük seviyeye düşürüldüğünde, Cyberpunk 2077’nin ekstra grafiksel süsler olmadan ne kadar inanılmaz göründüğünü fark ettim. ekli.

OKU  Vampire Survivors inanılmaz derecede yakında yeni bir DLC alıyor ve bu kesinlikle temelde Fire Emblem değil

Cyberpunk 2077 Johnny Silverhand çöp kutusunda

Alevli çöp kutusu Johnny’yi aydınlatır. Bana oldukça atmosferik görünüyor. (Resim kredisi: Gelecek)

Cyberpunk 2077’yi oynadığımın ilk gününde bile bir çeşit ışın izlemeyi açmıştım ve bu nedenle CD Projekt Red’in, üst düzey efektler olmadan bile bu dünyayı inanılmaz gösterme konusunda ne kadar harika bir iş çıkardığını hiç görmemiştim. Ve ben sadece karakterler, binalar ve nesneler gibi varlıklardan değil, aydınlatmadan da bahsediyorum. Eskilerin elle yerleştirilmiş, ışın izlemesiz aydınlatma kaynakları bu oyuna o kadar çok karakter katıyor ki, ayarlar arasındaki farkı anlayabilsem de (özellikle oynamayı bırakıp baktığımda) onları inanılmaz derecede hızlı ve basit bir şekilde unuttum. Phantom Liberty’nin tadını çıkarmaya kendinizi kaptırın.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty örümcek tankı savaşı

1995’in animasyon filmi Ghost in the Shell oldukça kaliteli. Bunun neden aklıma geldiğinden emin değilim. Hayır, hepsi değil. (Resim kredisi: Gelecek)

Phantom Liberty’nin yoğun, casusluk gerilim aksiyonu ve anlatımı, ışın izleme eksikliğim veya Cyberpunk 2077’nin grafik seçenekleri menüsündeki her ayarın yüksek olarak ayarlanmasıyla hiçbir şekilde azalmadı. Yıkıcı Dogtown’un hem gündüz hem de gece cesur ihtişamıyla sunulmasıyla gergin ve görsel olarak etkileyiciydi. Çöp kutuları parlıyordu, dronların kırmızı gözleri parlıyordu ve işler kızıştığında namlu flaşları savaş sahalarını aydınlatıyordu. Bu arada V’m, tekerlekleri ve etrafındaki çeşitli renkli karakterlerle (size bakıyorum Keanu ve Idris) birlikte ayrıntılı ve aslında hayat ve karakter dolu görünüyordu.

Cyberpunk 2077 V ara sokakta gösteriliyor

Bang, sen öldün. Ayrıca ara sokaktaki atmosferik sise bakın. Güzel aydınlatılmış görünüyor, değil mi? (Resim kredisi: Gelecek)

Yani evet, gerçek zamanlı ışın izleme harika. Bunu seviyorum ve teknolojinin nasıl geliştiğini ve önümüzdeki yarım on yılda büyük bütçeli oyunların çoğunda kullanılacak olan motor olan Unreal Engine 5’e nasıl dahil edildiğini görmek beni gerçekten heyecanlandırıyor.

Ancak aynı şekilde, ışın izlemeyi kullanmadığım son deneyimim bana, bir oyun deneyimini harika kılan şeyin, her şeyden önce düşündüğüm şey olmadığını hatırlattı. Bir oyun pastasının üzerinde hoş, parlak bir grafik kiraz var ve kirazları severim ama bu kesinlikle bu deneyimleri tanımlayan bir şey değil.

Cyberpunk 2077 kafede gece

Yemek için pek cazip görünen bir yer olmadığını söylemeliyim ama parlayan neon tabelalar, ışın izlemenin kapalı olmasına ve neredeyse tüm diğer grafik seçeneklerinin düşük veya orta kaliteye çevrilmesine rağmen harika görünüyor. (Resim kredisi: Gelecek)

Dolayısıyla, siz de Cyberpunk 2077’de ışın izlemenin açık olması konusunda kendinizi takıntılı buluyorsanız, kısa bir süreliğine de olsa kapatmayı deneyin. Çünkü Dave James’in yakın zamanda PC Gamer’ın Cyberpunk 2077 için en iyi ayarlar özelliğinde çok iyi gösterdiği gibi, yalnızca büyük kare hızı artışı, ancak bu oyunun hiçbir zil ve ıslık olmadan ne kadar iyi göründüğünü de unutmuş olabilirsiniz.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.