Oyun Haberleri

Bu şirket size çok az bir 3 milyon dolar karşılığında 15 metrelik bir makine yapacak

Opening the Steam Deck up for an SSD upgrade.

Tsubame Industries, tüm iş modeli dev makineler inşa etmek olan ve bizi çocukluğumda Mobile Suit Gundam’ı izlediğimden beri hayalini kurduğum makine geleceğine yaklaştıran Japonya’dan bir girişim. İdeal olarak, önemli ölçüde daha az savaş suçuyla.

Archax, dört tekerlekli, 15 metrelik bir makinedir. Kokpitinde harici kameralardan canlı video görüntüleyen bir dizi monitör bulunur. Pilotlar, Archax’ın kollarını ve ellerini ‘robot modunda’ bir çift joystick ile kontrol edebiliyor. Görüntüleri izledikten sonra bana 4 katlı süper kahramanlar gibi hareket eden zarif Gundam’dan ziyade tank benzeri hareketleriyle Zırhlı Çekirdeği hatırlattı. Yine de etkileyici.

Ayrıca bu 3,5 tonluk makinenin “araç moduna” dönüştüğü ve saatte altı mil kadar *tambur dönüşüne* varan hızlarda hareket edebildiği bir “araç modu” da var.

Tsubame’nin CEO’su Ryo Yoshida, Reuters’e verdiği demeçte, “Japonya animasyon, oyun, robot ve otomobillerde çok iyi, bu yüzden tüm bu unsurları tek bir üründe toplayan bir ürün yaratmamın harika olacağını düşündüm.”

“‘Burası Japonya’ diyen bir şey yaratmak” istediğini söyledi.

Tsubame, Archax’ı bu ayın sonlarında Japonya Mobilite Fuarı’nda sergilemeyi planlıyor. Şirket, Archax’ın afet yardımı veya uzay endüstrisinde kullanılması amacıyla en az beş adet satmayı umuyor. Ancak bu pil ömrünü merak etmelisiniz; bir oyun dizüstü bilgisayarından bile daha kötü olmalı.

Burada bir anlığına sinirimi dile getirmeliyim: Archax’tan makine yerine robot olarak bahseden tüm haber kaynaklarına katılmıyorum. R2D2 gibi robotlar otonom olarak çalışırken, mekanikler dahili pilotluk gerektirir; bu da lafın sonudur.

Bu arada, bir Archax sana 3 milyon dolara mal olacak. Ama dürüst olmak gerekirse, gerçekten bir rüyaya fiyat biçebilir misiniz?

Steam Deck incelemesi: Valve’ın el cihazı hakkındaki kararımız.
En iyi Buhar Güverte aksesuarları: Giyin.
Steam Deck pil ömrü: Gerçek pil ömrü nedir?

OKU  AMD, rakibinin dökümhane genişletmesinin başarılı olup olamayacağı sorulduğunda Intel'e pek aldırış etmiyor: 'Elbette hayır'

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.