Oyun Haberleri

Bu süper hızlı ve bir nevi Sony yapımı 1TB PCIe 4.0 SSD sadece 88$

Nextorage NEM-PA 1TB

(yeni sekmede açılır)

Nextorage Japonya | 1 TB | NVMe | PCIe 4.0 | 7.300MB/s okuma | 6000MB/s yazma | 149,99 $ Newegg’de 87,99 $ (62 $ tasarruf edin) (yeni sekmede açılır)

Bu, çok daha yaygın olan WD Black SN770’in fiyatının biraz üzerinde bir üst düzey PCIe 4.0 sürücüsüdür. Yalnızca 18 $ daha fazla nakit karşılığında okuma/yazma hızlarındaki fark oldukça olağanüstü: Nextorage, PCIe 4.0 bant genişliğinin üst kademelerine 7.300 MB/s okuma ve 6.000 MB/s yazma hızlarında ulaşabilirken, SN770 yalnızca 5.150 MB/s okuma hızına ulaşıyor ve 4.900MB/s. Nakit ayırabilirsen, Nextorage’a atlardım.

Nextorage’ı hiç duymadın mı? Kısa tarihi oldukça dolambaçlı, ancak bu belirsiz bir başlangıç ​​değil. Aslında Nextorage 2019’da doğdu ve Sony tarafından Sony Storage Media Solutions Corporation’ın doğrudan bir yan kuruluşu olarak kuruldu.

Fikir, PlayStation serisi konsollar için SSD’ler üretmekti. 2022’de SSD denetleyici yongalarıyla ünlü Phison, Nextorage’da kontrol hissesi aldığında işler yön değiştirdi. Ve işte burada, Newegg’den sadece 87,99 ABD Doları karşılığında sizinki olan Nextorage NEM-PA 1TB’yi satıyoruz. (yeni sekmede açılır).

Bu 1TB modelinde bir çatlak yaşamadık. Ancak 2TB sürümü yakın zamanda PC Gamer laboratuvarlarına ulaştı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu Nextorage diskleri Phison E18 denetleyicilerini ve dört hatlı bir PCIe 4.0 arayüzü üzerinden uygun 3D TLC NAND’ı çalıştırıyor.

Her iki yönde 1M IOPS dahil olmak üzere olağan Phison E18 özelliklerini elde edersiniz. Ve bu 1 TB model, 7.300 MB/sn okuma ve 6.000 MB/sn yazmanın önüne geçer. Ayrıca 2TB’nin mükemmel sürekli performansa ve özellikle büyük bir SLC önbelleğe sahip olduğunu gördük. Aynısı bu 1TB sürücü için de geçerli olmalıdır.

Ayrıca, belki de Sony PlayStation kökenlerini yansıtan, oldukça havalı çalıştı. En yeni oyun konsollarının sıkı sınırları ve marj termal özellikleri göz önüne alındığında, bir konsol SSD’sinin temel tasarım hedeflerinden biri, soğuk çalışmadır.

O halde burada baktığınız şey, WD Black SN770 gibi değer odaklı sürücülerden biraz daha yüksek bir fiyata birinci sınıf TLC NAND PCIe 4.0 performansı. En iyi PCIe 4.0 sürücülerinden biri olan SK Hynix P41 1TB, neredeyse hiç daha hızlı değil ama fiyatı iki katına çıkıyor.

OKU  Morrowind için The Joy of Painting moduyla gerçek bir sanatçı olun

Nextorage NEM-PA 1TB’nin SSD değer hiyerarşisinde tam olarak nereye uyduğunu görmek için tüm SSD fırsatlarımıza göz atın (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

İlgili yazılar
Oyun Haberleri

Destiny 2 Planing Devasa Sezon Ortası Silah Hasarı Güçlendirmeleri

Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Oyun Haberleri

Genshin Impact Player 65 Karakterin Tümünü Seviye 90'a Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir