Oyun Haberleri

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Bu sürükleyici lo-fi simülasyon oyununda bir bataklık şeytanı olun, kaosa neden olun, bir şeyler çalın

Sekiz gözü, kuyruğu olan ve eşyalarını çalmak için karanlıkta insanları bıçaklayan şey nedir? Muhtemelen, Fennel adında sekiz gözlü ve insanları karanlıkta bıçaklayarak eşyalarını çalan kuyruğu olan korkunç küçük bir bataklık şeytanı olmakla ilgili retro esintili Hırsız benzeri sürükleyici bir simülasyon olan Brush Burial’ın demosunu indirdikten sonra siz de muhtemelen sizsiniz.

Geliştirici bunu bir “Birinci Şahıs Hırsızı” olarak tanımlıyor; burada “Altın gözü ve şiddet eğilimi olan bıçaklı bir bataklık şeytanı olan Fennel olarak oynuyorsunuz. Avınızla oynamak için kuyruğunuzu kullanın: nesneleri yakalayın ve fırlatın, tırmanın.” imkansız yükseklikler ve düşmanlarınızın dengesini bozun.” Fennel ıvır zıvır çalmak, “hırsızlar, haydutlar ve diğer büyüleyici baş belaları” ile arkadaş olmak ve kontrolünüz altında “dijital, endüstriyel, doğal ve manevi arasındaki sınırları harmanlayan el yapımı ortamlarda” gezinmek gibi şeyler yapar.

Kesinlikle, pürüzlü çizgilerden oluşan tıknaz, pikselli modellerin üzerine ezilmiş elle çizilmiş ve ardından kıtır kıtır dokularla dolu, retro esintili kimlik bilgilerini kesinlikle kazanıyor. Karavandaki şu iplere bak! Temelde 1440p ekranımda bir kalem kadar kalın ve sertler. Şanlı. Ve bu tarif harika, değil mi? Tekrar alıntı yapacağım: “Dijital, endüstriyel, doğal ve manevi arasındaki sınırları harmanlayan el yapımı ortamlar.”

Geliştirici Tris, diğer adıyla Knife Demon Software şu anda onu bağış için sallıyor olduğundan, Brush Burial’ın demo sürümünü şu anda oynayabilirsiniz. Yine de Fennel’in onayladığını hayal edemiyorum. Sanırım Fennel, Tris’in evimize girip hepimizi bıçaklayıp eşyalarımızı almasını tercih ederdi. Fennel’in sorumlu olmadığına sevindim sanırım.

Bu haliyle Brush Burial, sürükleyici bir simülasyondan istediğim her şeye sahip. İstediğiniz gibi keşfetme ve hedefe kendi başınıza nasıl ulaşacağınızı bulma özgürlüğüne sahiptir. Bunu, Fennel’in zıplamasına, tutmasına, duvarlardan sekmesine ve biraz yaramaz bir şeytan gibi yumuşak bir şekilde sallanmasına izin veren hoş bir hareketle birleştiriyor.

Aynı zamanda, savaşın basit ama çeşitli bir karışımı var. Düşmanları sersemletmek için kapıp onlara bir şeyler fırlatabilir, ateş yakmak için üzerlerine kandiller fırlatabilir ya da gizlice yaklaşıp onları bıçaklayabilirsiniz. Geliştirici buna “ham ama karmaşık yakın dövüş” diyor ve bir kez olsun, bir geliştiricinin dövüşlerinin ne olduğuna dair öz değerlendirmesine katılıyorum.

OKU  PS Plus Ücretsiz Oyun, PS5 Yükseltmesi İçin Uygun Değil

Brush Burial demosunu itch.io’da deneyebilirsiniz (yeni sekmede açılır).

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.