Oyun Haberleri

Bugün Wordle: 1 Aralık Cuma için ipucu ve cevap #895

Today

Wordle yardımımızla Aralık ayı oyunlarınıza hızlı bir başlangıç ​​yapın. Aşağıya doğru kaydırın ve yakında genel ipuçları ve tavsiyelerden bugünkü oyunun cevabına kadar her şeyi bulacaksınız. Bu iki uç arasında bir şeye mi ihtiyacınız var? Şanslısınız: 1 Aralık (895) bulmacası için yazılmış yeni bir ipucu yardıma hazır.

Bir mektup bir Wordle hakkında kaç kez karıştırılıp hala sarı kalabilir? Bugünün cevabı “Çok fazla”. Onlarla ne kadar güreşirsem uğraşayım, neredeyse tahminlerim bitene kadar onları yeşile çeviremedim. Bugünün bulmacasını zamanında çözdüğüme sevindim ama keşke bu mektupları bir iki satır daha önce düzenleseydim.

Bugünün Wordle ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Bugün Wordle: 1 Aralık Cuma için bir ipucu

Bugünün cevabını, bir şeyi alıp olması gereken yerden çıkarmayı tanımlamak için kullanırsınız. Bu kelime aynı zamanda Liam Neeson’un başrolde olduğu bir film üçlemesinin de adıdır.

Bugün Wordle’da çift harf var mı?

Hayır, bugünkü bulmacada çift harf yok.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

İyi bir başlangıç ​​sözcüğü, günlük bulmacada zafer ve yenilgi arasındaki farkı belirleyebilir, ancak temel bilgileri edindikten sonra Wordle’un zaferlerini tespit etmek çok daha kolaydır. Günün geri kalanında sizi hazırlayacak küçük bir zaferden daha iyi bir şey olmadığından, doğru yola girmenize yardımcı olacak birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz:

 • İyi bir açılış tahmini, benzersiz ünsüz ve sesli harflerin bir karışımını içermelidir.
 • Taktiksel ikinci bir tahminle harf havuzunu hızla daraltın.
 • Cevapta birden fazla kez görünen harflere dikkat edin.
OKU  Call of Duty: Warzone 2 Recon Drone Glitch, Oyunculara Büyük Haksız Avantaj Sağlıyor

Wordle’da zamana karşı yarışmak mümkün olmadığından yanıt için acele etmenize gerek yok. Oyunu sıradan bir gazete bulmacası gibi ele almak iyi bir taktik olabilir; bu şekilde, boşta kalırsanız daha sonra geri dönebilirsiniz. Bir süreliğine uzaklaşmak, galibiyet ile bir dizi gri kare arasındaki fark anlamına gelebilir.

Bugünün Wordle cevabı

(Resim kredisi: Gelecek)

Bugünün Wordle cevabı nedir?

İşte ayın ilk galibiyeti. 1 Aralık (895) Wordle’ın cevabı: ALINMIŞ.

Önceki Wordle yanıtları

Son 10 Wordle yanıtı

Geçmişteki Wordle yanıtları, günlük bulmaca çözme sürecinizi taze tutacak eğlenceli başlangıç ​​sözcükleri için size bazı mükemmel fikirler verebilir. Bunlar aynı zamanda günümüzün Wordle’ına ilişkin tahminleri ortadan kaldırmanın da iyi bir yoludur çünkü cevabın tekrarlanması pek olası değildir.

İşte bazı güncel Wordle yanıtları:

 • 30 Kasım: ALINMIŞ
 • 29 Kasım: SUŞİ
 • 28 Kasım: KAPSAM
 • 27 Kasım: sarımsı kahverengi
 • 26 Kasım: SAĞLAM
 • 25 Kasım: REHBER
 • 24 Kasım: FIRLATMAK
 • 23 Kasım: KRALİÇE
 • 22 Kasım: PİKSEL
 • 21 Kasım: PİYANO

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle size her gün altı sıra halinde beş kutu verir ve kazanma serinizi sürdürmek için bunların içinde hangi beş harfli gizli kelimenin saklandığını bulmanız gerekir.

Malısın Güçlü bir kelimeyle başla ARISE veya ortak ünsüzlerin ve birden fazla sesli harfin iyi bir karışımını içeren herhangi bir kelime gibi. Ayrıca, potansiyel olarak fazladan bir harfi ortadan kaldırma veya onaylama şansını boşa harcadığınız için, kelimelere tekrar eden harflerle başlamaktan da kaçınmak isteyeceksiniz. Enter’a bastığınızda hangilerinin doğru, hangilerinin yanlış olduğunu göreceksiniz. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

OKU  Destiny 2 Sonunda Tamamen Siyah Bir Gölgelendirici Alıyor, Ama Bir Sorun Var

İkinci tahmininiz, başlangıç ​​kelimesini iltifat etmeli, geçen sefer kaçırdığınız genel harfleri kapsayacak başka bir “iyi” kelime kullanmalı ve aynı zamanda bugünün cevabında mevcut olmayan bir gerçek nedeniyle artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmalıdır. Biraz şansla, üzerinde çalışabileceğiniz ve sizi doğru yola yönlendirecek renkli karelere sahip olmalısınız.

Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız vardır ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (ör. KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi rakamlı bir fiyata satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.