Oyun Haberleri

Diablo 4’ün size daha iyi ganimet sağlamak için ‘gerçekten çok büyük bir güncelleme planları’ var, ancak gelecek yıla kadar beklemeniz gerekecek

Diablo 4 Necromancer in silver and purple armor standing in front of a dark environmental background

Diablo 4’ün kurtuluş eğrisi henüz bitmedi. Bugün bir yayında konuşan Blizzard, iyi ganimet bulma konusundaki eleştirileri duyduğunu ve bu konuyu gelecek yıl 4. sezonda ele almayı planladığını söyledi.

Şu anki sezon olan 2. Sezon, Diablo 4’teki ilerleme hızını radikal bir şekilde artırdı ve tıpkı Diablo 3’te olduğu gibi oyunculara yığınlarca XP ve ganimet yağdırdı. Oyuncular da bu konuda büyük ölçüde olumlu, ancak ganimetlerin nasıl dağıtıldığına dair daha derin bir sorun olduğu ortaya çıktı. deneyime uyuyor. Öğeler üzerlerinde bir dizi istatistikle birlikte gelir ve yapınız için doğru kombinasyonu (veya istatistiklerdeki en iyi zarları) bulmaya çalışmak, olması gerekenden çok daha fazla bir kumardır. Mesela Ball Lightning büyücüm hala düşük seviyeli bir kolye takıyor çünkü hem hareket hızına sahip bir şey bulamadım Ve haftalar içinde Ustalık becerilerime göre sıralanıyor.

Topluluk Direktörü Adam Fletcher, oyun direktörü Joe Shely ve yardımcı oyun direktörü Joseph Piepiora, Diablo 4’ün bazı şartlı görevlerindeki gereksiz karmaşıklığa gönderme yapan bir şaka olan “SALI GÜNLERİ HASAR” yazan eşleşen tişörtleri ortaya çıkararak ganimet tartışmasına başladı. “Düşman yavaşlatıldığında %10 ekstra hasar verme” gibi istatistikler, Blizzard’ın yükseltmeleri bulmayı kolaylaştırmak için azaltmak istediği şey.

Piepiora, “2024’e girerken daha fazla düşünmek istediğimiz şeylerden biri de eşyaların gerçekten bir yolculuğun başlangıcı olması” dedi. “Bir oyuncu olarak sizin için bir şey düştüğünde, bunu elde edebilmek ve ‘Bu harika, buna X, Y ve Z yapmak ve bunu gerçekten harika hale getirmek için sabırsızlanıyorum’ diyebilmek istersiniz.”

Piepiora, Blizzard’ın, düştüğünde ne kadar mükemmel olursa olsun, ganimetinizi yapınıza uyacak şekilde özelleştirmenize izin vermeyi planladığını öne sürdü. Şu anda, ihtiyacınız olan istatistiklerden iki veya üçüne (birçok olası istatistik arasından) sahip olup olmadığına göre ganimeti değerlendirmek için çok zaman harcıyorsunuz çünkü öğe başına yalnızca bir özelliği yeniden kaydedebilirsiniz. Piepiora tam olarak neyin değişeceğini belirtmedi ancak doğru ekipmanı bulmak için haftalar harcamanıza gerek kalmayacağını açıkça belirtti. Ancak değişikliklerin kapsamı ve oyunun büyük bir kısmını etkilemesi nedeniyle 4. sezona kadar beklemeniz gerekecek.

(Resim kredisi: Blizzard)

“Eğer Diablo canavarları öldürmek ve ganimet elde etmekle ilgili bir oyunsa o zaman canavarları öldürmek şu anda oldukça iyi hissettiriyor. Bence ganimet almanın iyileştirmeler yapabileceğimiz yerleri var” dedi. “Bunun pazarlığın sonuna kadar dayandığından emin olmalıyız.”

OKU  Ah canım, ChatGPT bir kez daha internete göz atabilir

Bu gelen eşya revizyonunu destekleyecek temel değişiklikler Ocak ayında 3. sezonla birlikte gelecek. Shely, en yüksek düzeyde ganimet elde etmenin daha fazla yolu olacağını söylüyor ve şunu söylüyor: Cehennem zamanıHer iki saatte bir ortaya çıkan kazançlı açık dünya etkinlikleri, aralarında yalnızca beş dakikalık bir ara vererek her saat başı yeniden ortaya çıkacak. Helltide değişikliği tek başına, güçlü benzersiz öğeler için oyun sonu patronlarını öldürmek için mevcut sezonda yapabileceğinizden çok daha hızlı bir şekilde malzeme toplamanıza olanak tanıyacak ve muhtemelen 4. sezonda gelecek olanın önünü açacak.

Blizzard, ortak içerik yaratıcıları tarafından geri bildirim amacıyla bazı öğe değişikliklerinin zaten yürütüldüğünü ve bunları gelecek yıl uygun şekilde detaylandıracağını söyledi. Shely, “Önemli olan bunu sır olarak tutmaktan çok doğru yapmaktır” dedi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.