Oyun Haberleri

Bugün Wordle: 18 Ekim Çarşamba için ipucu ve cevap #851

Today

Bugünkü Wordle sizi şaşırttıysa endişelenmeyin: hemen aşağıda 18 Ekim (851) oyunu için yararlı bir ipucunun yanı sıra her Wordle’ı biraz daha kolaylaştıracak çeşitli ipuçları ve püf noktaları var. Daha güçlü bir şeye mi ihtiyacınız var? Sen ona sahipsin. Bugünün Wordle yanıtı hiçbir zaman hızlı bir tıklamadan daha ötede değildir.

Bugünün bilmecesini gerçekten iki tahminle çözdüğümü, hiç de işe yaramayan bir açılıştan sonra muhteşem bir dönüşümün eşiğinde olduğumu sanıyordum. Ben, ımm, bu konuda çok yanılmışım ama en azından yararlı bir şekilde yanılmışım. Dörtte bir galibiyet övünilecek bir şey olmayabilir ama bu tökezlemeden sonra alabildiğim her şeyi alacağım.

Bugünün Wordle ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Bugün Wordle: 18 Ekim Çarşamba için bir ipucu

Kanlı bir dövüşten sonra can düşmanına şefkat gösteren cesur bir şövalyenin _____ gösterdiği söylenebilir. Daha önce kendisine haksızlık etmiş olan birine karşı nezaket gösteren veya affedici davranan herkes de aynısını yapabilir. Bugünün harflerinden yalnızca biri sesli harftir.

Bugün Wordle’da çift harf var mı?

Hayır, bugünkü bulmacada çift harf yok.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle’ı iyi oynamak, her gün küçük bir zafer kazanmak gibidir; keyif aldığınız bir oyunda hak edilmiş bir galibiyet serisinden kim hoşlanmaz ki? Günlük kelime oyununda yeniyseniz veya bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız, başarıya giden yolda size yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşacağım:

 • Açılış kelimenizde benzersiz ünsüzlerin ve sesli harflerin dengeli bir karışımını istiyorsunuz.
 • Sağlam bir ikinci tahmin, harf havuzunu hızla daraltmaya yardımcı olur.
 • Cevap birden fazla harf içerebilir.
OKU  Whoa Scoob, Shaggy, Five Nights at Freddy's filmindeki kötü adam gibi olacak

Günün sonuna kadar yapıldığından emin olmanın ötesinde zaman baskısı yok. Bir sonraki tahmininiz için cevabı veya taktiksel bir kelimeyi bulmakta zorlanıyorsanız, daha sonra bu tahmine geri dönmenin hiçbir zararı yoktur.

Bugünün Wordle cevabı

(Resim kredisi: Gelecek)

#851 Wordle’ın cevabı nedir?

İşte buna ihtiyacın olabilir. 18 Ekim (851) Wordle’ın cevabı: MERHAMET.

Önceki Wordle yanıtları

Son 10 Wordle yanıtı

Önceki Wordle çözümlerini bilmek mevcut olasılıkları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir. Bir kelimenin tekrarlanması pek olası değildir ve tahminleriniz veya aklınızdan kaçan başlangıç ​​kelimeleri için ilham bulabilirsiniz.

İşte bazı güncel Wordle yanıtları:

 • 17 Ekim: YETİŞKİN
 • 16 Ekim: GRAFİK
 • 15 Ekim: Sızdıran
 • 14 Ekim: AJAN
 • 13 Ekim: AMCA
 • 12 Ekim: diz çök
 • 11 Ekim: KOKARCA
 • 10 Ekim: SALYANGOZ
 • 9 Ekim: GERÇEK
 • 8 Ekim: ALEM

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle size her gün beş kutudan oluşan altı sıra verir ve sizin işiniz, içerdiği harfleri eleyerek veya onaylayarak hangi beş harfli kelimenin saklandığını bulmaktır.

Güçlü bir kelimeyle başlamak LEASH gibi (birden fazla ünlü, ortak ünsüz harf içeren ve tekrarlanmayan harfler içeren bir şey) başlamak için iyi bir yerdir. Enter tuşuna bastığınızda, kutular size hangi harflerin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

İkinci gidişinizde, başlangıç ​​kelimesini iltifat etmeli, geçen sefer kaçırdığınız genel harfleri kapsayacak başka bir “iyi” tahmin kullanmalı ve aynı zamanda bugünün cevabında mevcut olmayan bir gerçek nedeniyle artık bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmaya çalışmalısınız. Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız vardır ve yalnızca gerçek sözcükleri kullanabilirsiniz (bu nedenle, E olup olmadığını görmek için kutuları EEEEE ile doldurmanıza gerek yoktur). Harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (ör. KİTAPLAR).

OKU  Like A Dragon: Infinite Wealth, Daniel Dae Kim'in seslendirmesini ve Danny Trejo'nun unutulmaz yüzünü tanıtıyor

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi haneli rakamlara satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.