Oyun Haberleri

Nintendo, 2023’te Çıkacak Big Switch Oyunlarına Dikkat Çekiyor

zelda tears of the kingdom concept art

Nintendo yakın zamanda, 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülen oyunlara odaklanan, şimdiye kadar 2023 için duyurulan büyük Nintendo Switch oyunlarından bazılarını vurgulayan bir gönderi yayınladı. Rakibine benzer şekilde Nintendo, 2023’ün ikinci yarısı için planlarının çoğunu henüz açıklamadı. , ancak bu cepheyle ilgili daha fazla bilgi yılın ilerleyen zamanlarında gün ışığına çıkacaktır.


Nintendo’nun 2023 için tam yeni oyun listesi hala bir gizem olsa da, şirketin ev konsolu / avuçiçi hibrit için duyurulan pek çok oyunu var. Buna üçüncü taraf, çok platformlu sürümler ve birinci taraf özel oyunlar dahildir. 2023’te Switch için duyurulan tüm oyunların çıkış tarihlerini karşıladığını varsayarsak, bu yıl platform için kesinlikle çok büyük olmalı.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLİŞKİLİ: Super Nintendo World Sitesi, Önizleme Rezervasyonları Açılırken Çöküyor

Nintendo UK kısa bir süre önce 2023’te Switch’e gelecek oyunları öne çıkarmaya karar verdi ve önce çıkış tarihi onaylanmış oyunlara odaklandı. Bu içerir Kişi 3 Taşınabilir ve Kişi 4 Altın19 Ocak’ta piyasaya sürülmesi planlanan taktik RPG’nin yanı sıra Yangın Amblemi. bu Yangın Amblemi çıkış tarihi 20 Ocak, bu nedenle Switch’teki RPG hayranları Ocak ayında oldukça meşgul olacak.


OKU  Stardew Valley Hayranı Minecraft'ta Willy'nin Mağazasını Yeniden Yaratıyor

Nintendo Switch Oyunları 2023’te Çıkacak

Nintendo Switch oyunları 2023

 • Persona 3 Taşınabilir – 19 Ocak
 • Persona 4 Altın – 19 Ocak
 • Yangın Amblemi Nişanı – 20 Ocak
 • Kirby’nin Dream Land Deluxe’e Dönüşü – 24 Şubat
 • Ahtapot Gezgini 2 – 24 Şubat
 • Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan – 17 Mart
 • Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları – 12 Mayıs
 • Usta Dedektif Arşivleri: RAIN CODE – İlkbahar 2023
 • Disney İllüzyon Adası – Açıklanacak 2023
 • Minecraft Efsaneleri – Açık Açık 2023
 • Pikmin 4 – Açık Açık 2023

Ardından Şubat ayında, Nintendo Switch oyuncuları sabırsızlıkla bekleyebilirler. Kirby’s Dream Land Deluxe 24 Şubat’ta birlikte piyasaya sürülecek olan Ahtapot Gezgini 2. Ahtapot Gezgini 2 Selefi gibi zamanlanmış bir Switch’e özel olmayabilir, ancak yine de 2023’ün ilk yarısı için daha büyük Switch oyun sürümlerinden biri olduğunu kanıtlaması gerekiyor.

Belirli yayın tarihleri, bu noktada azalır ve Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan 17 Mart geliyor ve Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları 12 Mayıs çıkış tarihi ile övünüyor. Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları yalnızca yılın en büyük yeni Switch sürümlerinden biri değil, aynı zamanda tüm zamanların en büyük video oyunu sürümlerinden biri olma potansiyeline sahiptir, bu nedenle Switch sahipleri için özellikle heyecan verici bir gün olduğunu kanıtlamalıdır.

Nintendo ayrıca bu yıl Switch’e gelen diğer bazı oyunların da altını çizdi. Usta Dedektif Arşivleri: YAĞMUR KODU, Rayman Efsaneleri-beğenmek Disney İllüzyon Adası, Minecraft Efsanelerive Pikmin 4yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, 2023’te piyasaya sürülen tüm Nintendo Switch oyunlarının kapsamlı bir listesi değildir (Hogwarts Mirası Bahsedilmiyor bile), ancak yine de Switch oyuncularına bu yıl için heyecanlanacak pek çok oyun vermeli.

DAHA: NES’in Lansman Başlıklarını Hatırlamak

Kaynak: Nintendo İngiltere

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.