Oyun Haberleri

Bugün Wordle: 30 Ekim Pazartesi için ipucu ve cevap #863

Today

Kolay bir Wordle kazanma fırsatı için gelin, faydalı ipuçlarını takip edin. Bugünün bulmacasını nasıl oynamak istiyorsanız, ister bugünün Wordle ipucunu kontrol etmek, ister doğrudan 30 Ekim (863) yanıtına koşmak olsun, size yardımcı olabilirim.

Bugünkü Wordle’da harika zaman geçirdim. Özellikle hızlı ya da zekice bir oyun değildi ama her şeyin sihirli bir şekilde yerli yerine oturduğu ve birdenbire, zaten doğru olacağını bildiğim seçenekten başka olası seçeneğin kalmadığı o güzel anın tadını çıkarmayı başardım. Umarım yarın da benzer bir şey söyleyebileceğim.

Bugün Wordle: Bir ipucu

(İmaj kredisi: Josh Wardle)

Bugün Wordle: 30 Ekim Pazartesi için bir ipucu

Indiana Jones ve babası bu kutsal eşyayı 1989 yapımı bir filmde buldular; geri kalanımız için ise bu kelime genellikle çok aranan, ancak ulaşılması pek mümkün olmayan bir şeyi ifade ediyor. Bugünün beş harfinden ikisi sesli harftir ve her ikisi de farklıdır.

Bugün Wordle’da çift harf var mı?

Hayır, bugünkü bulmacada çift harf yok.

Wordle yardımı: Wordle’ı her gün yenmek için 3 ipucu

Wordle oynamaya karar verdiyseniz ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, ilk galibiyet serinize giden yolda size yardımcı olacağım. Bu hızlı ipuçlarıyla tüm tahminlerinizi değerlendirin ve Wordle kazananı olun:

 • İyi bir açıcı, yaygın olarak kullanılan ünlü ve ünsüz harflerin bir karışımına sahiptir.
 • Cevap aynı harfin tekrarını içerebilir.
 • Daha önce elediğiniz harfleri içeren kelimelerden kaçının.
OKU  Hayatta kalma oyunu Sons of the Forest, kooperatif üs kurma, etli kabusları gösteriyor

Zamana karşı yarışmıyorsunuz, bu yüzden acele etmeye gerek yok. Aslına bakılırsa, oyuna sıradan bir gazete bulmacası gibi davranmak ve boş bir sonuçla karşılaşırsanız daha sonra tekrar dönmek kötü bir fikir değildir. Bazen bir süreliğine uzaklaşmak yeni bir bakış açısıyla geri dönebileceğiniz anlamına gelir.

Bugünün Wordle cevabı

(Resim kredisi: Gelecek)

Bugünün Wordle cevabı nedir?

Biri Wordle’u çözdü, geliyor. 30 Ekim (863) Wordle’ın cevabı: KASE.

Önceki Wordle yanıtları

Son 10 Wordle yanıtı

Önceki Wordle çözümleri, günümüzün Wordle’ına ilişkin tahminlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir çünkü yanıtın tekrarlanma olasılığı düşüktür. Ayrıca günlük bulmaca çözme sürecinizi taze tutacak başlangıç ​​kelimeleri konusunda size bazı sağlam fikirler de verebilirler.

İşte bazı güncel Wordle yanıtları:

 • 29 Ekim: SAHTE
 • 28 Ekim: DUVARCI
 • 27 Ekim: SOYLU
 • 26 Ekim: PİKE
 • 25 Ekim: YENİDEN DENE
 • 24 Ekim: NEDEN
 • 23 Ekim: TEMPO
 • 22 Ekim: VERİLMİŞTİR
 • 21 Ekim: GÜLÜMSEME
 • 20 Ekim: MEYDANA GELMEK

Wordle hakkında daha fazla bilgi edinin

(İmaj kredisi: Getty aracılığıyla Nurphoto)

Wordle tarafından her gün size sunulan beş kutudan oluşan altı sıra vardır ve günlük bulmacayı kazanmak için bunların arasında hangi beş harfli kelimenin saklandığını bulmanız gerekir.

Güçlü bir kelimeyle başlayın ALIVE gibi – ya da ortak ünsüzlerle birden fazla sesli harfin iyi bir karışımını içeren başka bir kelime. Ayrıca kelimelere tekrar eden harflerle başlamaktan da kaçınmalısınız, böylece fazladan bir harfi onaylama veya eleme şansını boşa harcamamış olursunuz. Tahmininizi yazıp Enter’a bastığınızda hangi harflerin doğru, hangilerinin yanlış olduğunu göreceksiniz. Bir kutu dönüyorsa bu harfin gizli kelimede olmadığı anlamına gelir. harfin kelimenin içinde olduğu ancak o konumda olmadığı anlamına gelir. doğru harfi doğru yere getirdiğiniz anlamına gelir.

OKU  Bayonetta Origins: Cereza and the Lost Demon Yayınlanmadan Önce ESRB Tarafından Derecelendirildi

İkinci tahmininiz, ilk satırda gözden kaçırmış olabileceğiniz genel harfleri kapatmak için başka bir “iyi” kelime kullanarak birinciyi iltifat etmelidir; ancak bugünün cevabında bulunmayan bir gerçek için şu anda bildiğiniz herhangi bir harften kaçınmayı unutmayın. . Bundan sonra, tahminlerinizi doğru kelimeye kadar daraltmak için öğrendiklerinizi kullanmanız yeterli olacaktır. Toplamda altı deneme hakkınız var ve yalnızca gerçek kelimeleri kullanabilirsiniz ve harflerin de tekrarlanabileceğini unutmayın (örneğin: KİTAPLAR).

Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız olursa bölümümüze göz atmaktan çekinmeyin. Kelime ipuçlarıve hangi kelimelerin daha önce kullanıldığını öğrenmek isterseniz yukarıdaki ilgili bölüme gidebilirsiniz.

Başlangıçta Wordle yazılım mühendisi tarafından tasarlandı Josh Wardle, kelime oyunlarını seven partnerine sürpriz olarak. Oradan ailesine yayıldı ve sonunda halka açıklandı. Kelime bulmaca oyunu o zamandan beri tonlarca kişiye ilham kaynağı oldu Wordle’a benzer oyunlar, günlük hileyi müzik, matematik veya coğrafya etrafında yeniden odaklamak. Wordle’un bu kadar popüler hale gelmesi çok uzun sürmedi New York Times’a yedi rakamlı bir fiyata satıldı. Elbette hepimizin yalnızca üç renkli kutularda iletişim kurması an meselesi.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.