Oyun Haberleri

Bungie’nin ARG Maratonu muhteşem, kapsamlı ve insanlar bu işleri nasıl halletmeye çalışıyorlar?

Marathon cinematic still

Bungie tarafından yeni bir Maraton duyurusu, inanamayacağınız anlardan biridir. Uzun zamandır Bungie hayranıyım ve özellikle 2000’lerin başında stüdyonun ana sayfasının müdavimiydim, her zaman harika bir yerdi ve o zamanlar her şeyin ana damarı olan Halo. Mizahın ve sürekli ARG’lerin / alayların yanı sıra (hatırlayan varsa ilovebees.com?), Marathon’un geri dönmesi veya stüdyonun bir sonraki projesi olmasıyla ilgili ara sıra devam eden bir şaka vardı: Çünkü bu çok olası görünmüyordu.

Bu yeni Maraton belli ki orijinallerinden çok farklı olacak, ama Bungie’nin kendisi… hala Bungie, hala alay ediyor, eşyalarını seven ve yaptıklarından yeterince alamayan biz aptal et çuvallarıyla hala eğleniyor. Duyuru, çeşitli resmi hesapların yanı sıra geldi ve ekmek kırıntısı izlerini takip etmek (Maraton hesabının Twitter’da hangi hesapları takip ettiği gibi), daha fazla ekmek kırıntısına ve sonunda tuhaf güzel ekmek dilimine yol açar. Neyse ki, hepimiz arkamıza yaslanıp zor işi internet dedektiflerinin yapmasını bekleyebiliriz.

Hayran araştırmasının ilk meyveleri, Bungie ekibinin oyun için üst düzey kavramları tartıştığı ve birçok harika çizimi sergilediği bir kamera arkası belgeselidir. Stüdyo, Marathon estetiğiyle açıkça gurur duyuyor ve öyle de olmalı: Bu oyun mutlak bir iş gibi görünüyor.

Yeni Maraton, PvP odaklıdır, tek oyunculu kampanya yoktur ve bir çıkarma atıcısı vardır. Bir koşucu oynuyorsunuz, tehlikeli yerlere giren, patlayan ve parlak ganimetlerle yeniden ortaya çıkan çok havalı, biyo-artırılmış ateşli bir kişi. Oyun, Tau Ceti IV adlı bir gezegende geçiyor ve buradaki fikir, oyuncuların Maraton sezonları ilerledikçe hikayeyi ortaya çıkarmasıdır: Verilen örnek, bir takımın yeni bir bölgenin kilidini açan bir anahtarı bulması ve o bölgenin kilidini nasıl açacağını bulmak zorunda olmasıdır. tüm oyuncular için.

Kamera arkası videosundan bir başka bilgi de, Marathon’un şu anda alfa aşamasında olduğu ve ekibin, oynanışa yer verecek olan bir sonraki büyük duyuruya kadar bekleyeceği, ancak piyasaya sürüldüğünde çapraz oyun ve çapraz olacak. tüm platformlarda ilerleme.

Şimdi, video buzdağının sadece görünen kısmı. ARG-y şeylerini seviyorsanız, lütfen hayranların Bungie’nin internette ve başka yerlerde sakladığı tüm ipuçlarını, bulmacaları ve diğer parçaları takip ettiği bu harika halka açık belgeye bir göz atın. 56 sayfa uzunluğundadır. Bunu gerçekten okuyorsunuz ve insanların bu tür şeylerden bazılarını nasıl çözdüğünü merak ediyorsunuz: Özellikle dikkate değer bir örnek, farklı insanlara gönderilen birden çok görüntüden oluşan ve tamamlandığında eski usul bir IBM delikli kartıymış gibi yorumlanan bileşik bir görüntüdür. Bu da hayranları, 7.777 izleyicide yukarıdaki belgeselin kilidini açan bir akışa yönlendirdi.

OKU  Satıştan kaldırılan Paranoya: Mutluluk Zorunlu'dan dört yıl sonra geri döndü

Çalışma devam ediyor: Tahmin edebileceğiniz gibi köklü Destiny yayıncıları sıcak Maraton aksiyonuna katılmak için yarışıyor. ARG, Sekiguchi Genetics ve Traxus Global dahil olmak üzere, doğru parolalarla (tümü belgede), evrendeki e-postaları ve Marathon dünyasındaki tüm bu büyük şirketler arasında neler olup bittiğine dair ipucu veren satın alma siparişlerini ortaya çıkaran birkaç güzel web sitesi içerir. .

Bungie her zaman özel bir stüdyo olmuştur. Oyunlarındaki detaylara olan sevgi ve özen ilk günden beri var ve geliştiricinin işini seviyorsanız, içinde yeterince şey var ve kendinizi kaybedebilirsiniz. Marathon, çağdaş oyuncular için en tanıdık isim olmayabilir. Ama Bungie için her şey burada başladı. Sonunda geri dönmeye karar verildiyse, bunun izlenecek bir şey olduğuna inansan iyi edersin.

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.