Oyun Haberleri

Capcom, Resident Evil Yeniden Yapımları ve Daha Fazlası İçin Güncellenmiş Satış İstatistiklerini Yayınladı

Resident-Evil-2-Remake-Mr-X-Encounter-Licker

Capcom en büyük bayilikleri için güncellenmiş satış rakamlarını yayınladı ve bunu görmek çok da şaşırtıcı değil Resident Evil Ve Canavar avcısı oyunlar listenin en tepesinde yer alır. Japon yayıncı, geçtiğimiz birkaç yıl içinde, TEKRAR yeniden yapımlar ve daha yeni MH özellikle oyunlar ve şirketin PC’yi bir oyun platformu olarak daha büyük ölçüde destekleme hamlesi de meyvesini veriyor.


Capcom’un Mart ayına kadar satış rekorları kırmayı beklediği zaten duyurulsa da, yayıncı ilk başta somut bir satış dökümü sağlamamıştı ve bu da bazılarının şirketin ne kadar başarılı olduğu konusunda teoriler üretmesine yol açtı. Ancak şimdi, Capcom’un kurumsal web sitesi, fikri mülkiyetinin ne kadar iyi durumda olduğuna dair oldukça kapsamlı bir özet ile güncellendi.

GÜNÜN GAMERANT VİDEOSU

İLGİLİ: Capcom, Street Fighter: Duel’i Duyurdu

Spesifik olarak, öyle görünüyor ki Canavar Avcısı: Dünya PC’nin yanı sıra PS4 ve Xbox One konsollarında satılan etkileyici 18,6 milyon kopya ile Capcom’un bugüne kadarki en başarılı oyunudur. İkinci olan aynı zamanda bir MH başlık, YükselmekNintendo Switch ve PC’de satılan 11,7 milyon kopya ile. Resident Evil 7 11,7 milyon satışla üçüncü sırada yer alıyor ve Resident Evil 2 remake, 11,2 milyonluk eşit büyük satışla dördüncü sırada yer alıyor.

Capcom-Satış-Güncelleme-Ocak-2023-Yeni

Sağlanan listenin çoğu, daha geniş beklentilerle uyumlu görünse de, geniş çapta beğenilenlerin bazıları için şaşırtıcı olabilir. Resident Evil Köyü tüm platformlarda 7,4 milyondan fazla kopya taşımadı. Şu anda olduğu gibi, önceki model neredeyse iki kat daha başarılı. RE5 Ve RE6 girişler de ondan daha iyi performans gösteriyor. Yine de, her ikisinden de daha iyi performans gösterdi şeytan ağlayabilir 5 Ve sokak dövüşçüsü 5ve şirketin genel olumlu görünümü göz önüne alındığında, rakamlar Capcom için açıkça kabul edilebilirden fazla.

Capcom’un eski oyun koleksiyonunun büyük bir kısmı oldukça iyi yaşlanmış olsa da, görmek çok şaşırtıcı değil Canavar avcısı Ve Resident Evil şirketin en çok satan listesine hakim. İki franchise’ın her biri kendi başına bir güç merkezidir ve Capcom’un diğer IP’lerinden herhangi birinin yakın zamanda satış açısından onları geçmesi pek olası değildir.

Capcom’un bu iki IP’yi denemekten korkmaması da iyi bir şey. Aslında her şey işaret ediyor Resident Evil 9 öncekilerden çok farklı bir oyun olmakla birlikte, Resident Evil 4 remake, muhtemelen hem franchise gazilerine hem de yeni gelenlere daha güçlü bir şekilde hitap edecek. Görünüşe göre Capcom şu an için tüm üslerini kapsıyor, bu da büyük plandaki mülklerinin hayranları için iyi bir haber.

DAHA: Devil May Cry 2, 20 Yıldır Uyarıcı Bir Hikaye Oldu

Kaynak: Capcom

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.

OKU  Call of Duty: Warzone 2 Güncellemesi, Ekipman Silahlarını Çok Daha Ucuz Hale Getiriyor