Oyun Haberleri

Özel: 2019’un en hasta langırt oyunu bir devam oyunu alıyor

Özel: 2019'un en hasta langırt oyunu bir devam oyunu alıyor

Pinball çok sayıda içerir. Demek istediğim, sadece multiball değil – langırt, The Munsters’daki oyun alanının altındaki mini langırt masası veya Champion Pub’daki mini boks oyunu gibi, oyun içinde zengin bir oyun geçmişine sahiptir. Sevdiğim bir langırt oyunu olan 2019’un Demon’s Tilt’i, birden fazla ekran uzunluğunda olması, topunuza mermi cehennemi saldırıları yapması ve keşfedilecek birden fazla gizli alt masaya sahip olmasıyla (gerçek hayattaki bowling bir oyun olurdu) sanal bir masanın avantajlarını benimsedi. şeridin sonunda dev bir kafatası varsa çok daha havalı).

Devam filmi tam bir video oyunudur: silahlar ekler.

Ama sadece silahlar değil! Xenotilt (yeni sekmede açılır)sihir ve okültü bilimkurgu ile takas eden langırt içinde oyunlar geleneğini neşeyle sürdürüyor. Patlayacak kadar çok topla ona vurmazsanız, sallanan bir sayborg kediyle blackjack oynayabilirsiniz. Bayi olmak nankör bir iştir.

Xenotilt o kadar dolu ki… şey bir beta yapısıyla birkaç saat içinde zar zor üstesinden geldiğimi. Her biri size bir bonus veya güçlendirme sağlayan dokuz adede kadar topu kilitlemenizi sağlayan yeni bir sistem var. Topu bir paletle kucakladığınızda, taretleri veya lazerleri ateşleyerek tahtanın etrafında uçuşan küçük düşmanları parçalayabilir ve top için bir yol açabilirsiniz. Her zaman ekrandan dışarı fırlayan o kadar çok patlama ve parçacık efekti var ki dikkatim dağılıyor ve topun paletlerden geçmesine izin veriyorum. Xenotilt kasıtlı olarak bunaltıcıdır.

Tasarımcı/sanatçı/programcı Adam Ferrando, “Maksimalist bir şey yapmaya çalışıyorum. Agresif olması gerekiyor, bilirsiniz… çığlık atmak,” diyor. “Perk sistemi, temelde bu mekaniklerin her birinin en gürültülü versiyonudur, ancak onu geliştirirsiniz – oyuna başladığınızda hala heyecan vericidir, ancak bir şeyler geliştirirsiniz.”

Xenotilt’in 3D patron canavarları tüm şekil ve boyutlardaki sprite’larla ve o kadar çok parçacık efektiyle harmanladığı sanatındaki kadar maksimalist dürtünün daha net olduğu hiçbir yer yok. Xenotilt’in Steam Deck’te kekemelik sorunları olmadan tam hızda çalışmasına gerçekten şaşırdım.

OKU  Get Out ve The Purge'ın arkasındaki film stüdyosu 'orijinal, korku temalı' oyunlar yapacak

“Retrodan ilham alan pek çok oyun, döşemelere, paletlere ve diğer şeylere keyfi kurallar koyar, ancak ben bunların hiçbirini gerçekten yapmam. Pikseller bire bir değil. Pikseller, çoğu hareketli grafikten daha yüksek bir çözünürlükte yazılır. sanat. Ölçekle oynuyorum. Gerçekten sadece iyi görünen şeyi arıyorum.”

Xenotilt langırt

(İmaj kredisi: WIZNWAR, FLARB LLC)

Ferrando, “ekranı dolduran patronların” hayranı olduğunu söylüyor ve Xenotilt’te kesinlikle bunlara sahip; alanın ortasında bilimkurgu patronu. Xenotilt’teki patronlar, tipik video oyununuzdaki patronlarla tamamen aynı değildir. Onlar olabilmek size saldırılar yapın veya topunuzun önüne geçmesi için küçük düşmanlar çağırın, ancak tahtanın başka bir yerinde puan kazanmak için bir rampa atmanın oyunu bitmez. “Sizi tüketmeye veya haksız olmaya çalışmıyorlar – bu o tür bir meydan okuma değil” diyor. “Akışa biraz engel olmaya ve oyun alanını değiştirmeye çalışıyorlar. Bu, o alanı işgal etmek ve onu ilginç ve heyecanlı kılmak, giderek artan bir zorluk.”

Boss’lar da taret mekaniğini daha heyecan verici ve tatmin edici kılmak için oradalar: Patronun patladığı ve titreşen kırmızı bir küre oluşturduğu an için cephane biriktirirseniz, taretlerinizi ikinci bir ikramiye için atışlarla doldurmak için tetikleyebilirsiniz. “İkinci oyundaki her şey varolan fikirler üzerine inşa edildi, ancak onlara yeni ve daha derin bir bükülme getiriliyor” diyor. Demon’s Tilt oynadıysanız, Xenotilt’in o oyunun sihir sistemini ve patron davranışını nasıl yeniden düzenlediğini fark edeceksiniz. Yine de yapmadıysanız, tema en büyük çekiliş olabilir.

Demon’s Tilt, sanal langırt efsanelerinden biri olan Devil’s Crush’tan büyük ölçüde ilham almıştı ve Ferrando, bunu bir bilimkurgu masasıyla takip etmenin o oyunun öncülü Alien Crush’a kasıtlı bir riff olduğunu kabul ettiğinde güldü – ama kendi estetik.

OKU  Skyrim Oyuncusu Ejderhaların Gizli Becerileri Olduğunu Keşfediyor

“Daha önce HR Giger yapmak istemediğimi söyledim” diyor. “Giger’ı çok seviyorum… ama bunun tonu daha az Giger, daha çok grimdark, Warhammery, biraz tıknazdı. Sadece farklı olmaya çalışıyorum ve beni şaşırtan şeyler buluyorum.”

Xenotilt bu yıl çıkacak ve tamamlanmaya yakın görünüyor, ancak Ferrando ve yayıncısı Ralph Barbagallo hala onu erken erişimde başlatıp başlatmamayı düşünüyor. Speedrunning’den ilham alan yeni bir zaman saldırı modu da dahil olmak üzere planlanan tüm lansman içeriğiyle tamamen oynanabilir olacak.

Barbagallo, “Erken erişime geçtiğimiz ilk oyundan çok daha ileride,” diyor. “Topluluk geri bildirimini almak, geliştirme sürecinin kritik bir parçasıydı, bu yüzden bunu yine de yapmak isterim.” Ferrando, Demon’s Tilt’in ne kadar niş olduğuna bağlı olarak, birisi erken erişimde ekstrem bir langırt oyunu oynuyorsa, iyi geri bildirim alma eğiliminde olduklarını söylüyor.

İşte kendiniz oynamaya başlayana kadar sizi oyalayacak bir aperatif: tam bir Xenotilt oyunu*.

*Xenotilt’in sunduklarının yalnızca bir kısmını gördüğüm kısa bir oyun ama hadi ama burada pratik yapacak saatlerim yok

Daha çok oyun haberleri yazısı okumak için kategorimize göz atabilirsiniz.